Női NB I: A Sopron idegenben, a DVTK otthon győzött
18
2018
2018. október 18.  |  00:05
A harmadik negyedben döntött a Sopron

A bajnok kezdett jobban Zalaegerszegen, a hatodik percben már kétszer annyi pontnál járt, mint ellenfele (7-14). Az első negyed hajrájára aztán fordult a kocka (az állás nem), és feljött egálra a ZTE (21-21).

Lendületben maradt Gáspár Dávid csapata, két perc után már 27-24-re vezetett is, Hegedűs-Őri kosarát követően azonnal időt kért a spanyol kolléga. Hiába, állandósult a zalai hegemónia, így a 16. percben, 38-34-nél Roberto Iniguez ismét lépett az asztal felé. Izgalmas volt a meccs, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőre 46-48-as állással vonultak öltözőbe a játékosok.

6-0-val nyitott a Sopron Basket, a 13. percben újra Gáspár Dávidnak kellett (volna) rendet tenni. Nem sikerült. Eggyel nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek, amire a fehér mezeseknek nem volt válaszuk. Hamar kétszámjegyűvé vált a különbség, a ZTE hét perc alatt mindössze három pontra volt képes. Csak idő kérdése volt, mikor lesz meg a közte több, mint húsz. A 28. percben, 49-70-nél.

52-74-ről indult a záró felvonás, amire a lényegi kérdések el is dőltek. A 32. percben már majdnem harmincra rúgott a Sopron előnye (54-80). Váratlanul feszültté vált a meccs, az egyik oldalról Határ és Zahui, a másikról Hegedűs-Őri pontozódott ki, utóbbi kettő előtte még egy-egy sportszerűtlen faultot is elkövetett, Iniguez pedig reklamálásért technikait kapott. Emiatt aztán elég töredezetté vált a játék. A végére aztán lenyugodtak a kedélyek, a Sopron magabiztos győzelme már nem forgott veszélyben – írta a BB1.hu.

ZTE NKK - Sopron Basket 72-95 (21-21, 25-27, 6-26, 20-21)

Zalaegerszeg, 300 néző

ZTE: Koizar 6, Kovács G. 12/3, Harrison 11/9, Parker 5, Hegedűs-Őri 8 Cs.: Horti 13/6, Boonstra 7, Benke 6/6, Szalay 4, Preisinger -.

Sopron: Fegyverneky 8, Czukor 5, Turner 4, Dupree 22, Zahui 21 Cs.: Crvendakic 22/3, Salvadores 7/3, Határ 4, Dubei 2, Varga K. -, Weninger -.

Magabiztosan verte a DVTK a PINKK-et

Az 5. fordulóból előrehozott, PINKK elleni mérkőzésen nem kezdtek sziporkázva (talán inkább egy kicsit görcsösen) a diósgyőri lányok, még élénken élt bennük a hétvégi, Csata elleni vereség. Ennek ellenére is végig kezükben tartották az irányítást, és 29-20-ra megnyerték az első, pontgazdag negyedet.

A folytatásban csak még jobban nyílt az olló, a miskolci védekezés áthatolhatatlan volt (Mekango négyszer is „sapkázott”), a támadójáték pedig az eddiginél is gördülékenyebb. Újabb tizenhetet vertek ellenfelükre a borsodiak, akik a félidőben már majdnem kétszer annyi pontnál jártak (60-32). Hamar eldőlt a mérkőzés.

Kosárra kosár volt a válasz a folytatásban, így a lényeg nem változott. Szép lassan csordogált a harmadik negyed, amely után újabb kettővel nőtt a különbség.

A végére a száz pontot is átlépte a DVTK, köszönhetően Kányási Veronikának – írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK – PINKK Pécsi 424 101-60 (29-20, 31-12, 21-19, 20-9)