Női Euroliga: Kiesett a Szekszárd
18
2018
2018. október 18.  |  00:00
Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai pályán 71-68-as győzelmet aratott a BSC Lille ellen az Euroliga-selejtező odavágóján, Zseljko Djokics lányai így tehát háromegységnyi előnnyel várhatták a második találkozót.

Mendy duplájával kezdődött az összecsapás, majd további négy pontot szerzett a házigazda Lille, hárompercnyi játék után 6-0 állt az eredményjelzőn. Jovanovics révén megszülettek az első KSC-pontok is, Studer Ágnes büntetője után Jovanovics állhatott a vonalhoz, nem hibázott (6-5). Inkább a küzdelem, mintsem a szép és látványos játék dominált. Megint ellépett a francia együttes (10-5), de sikerült visszakapaszkodnia a Szekszárd (10-10). Többször is lett volna alkalmuk átvenni Gerebenéknek a vezetést, de ez nem történt meg, 15-13-mal zárult az első etap.

20-15-ös állásnál Theodoreán talált be kintről, Bishop pedig kiegyenlített (20-20). 22-22-nél megtorpant a magyar együttes, a hibákat kihasználva 6-0-t futottak a franciák (28-22). Bár Eldebrink triplájával lopódzott közelebb ellenfeléhez a Szekszárd (28-27), megint jött egy jó hazai periódus (35-27). Eldebrinknek sült a keze, újabb két távolival felhozta csapatát kettőre (35-33), ám Mendy sem hibázott kintről, 38-33 állt a táblán a nagyszünetben.

Sy-Diop gyors egymásutánban dobott két ziccere után Mendy köszönt be a triplavonalon túlról, tizenkettőre nőtt a különbség (45-33). McCall büntetőivel csökkentette hátrányát a KSC, de állandósult a két fél közötti kétszámjegyű differencia. Bar közelije után már 54-38 állt a táblán, a harmadik negyed végül 61-43-mal ért véget.

Három percig képtelen volt betalálni a Lille, de Studerék is csak négy pontot szereztek ez idő alatt (61-47). Björklund hármasa törte meg a hazaiak kosárcsendjét, később a húszpontos álomhatárt is átléphették volna a hazaiak, erre azonban nem került sor. A Szekszárdnak már nem volt esélye a izgalmassá tenni a hajrát, 77-61-es végeredmény született – írta a BB1.hu.

ESBVA-LM - Atomerőmű KSC Szekszárd 77-61 (15-13, 23-20, 23-10, 16-18)