Női NB I: Történelmi Csata-bravúr Miskolcon
15
2018
2018. október 15.  |  14:20
Idegenben verte a PEAC a Ceglédet

A hazaiak kezdtek jobban, eleinte szinte nem is tudtak dobást hibázni, így hamar 7-1 állt az eredményjelzőn. Az első negyed derekára aztán Wentzel vezérletével összekapták magukat a vendégek, a 8. percben már egál is volt (16-16). Az első tíz perc minimális pécsi előnnyel zárult (19-20).

Nem játszott jól a PEAC, de nem hagyta ellépni Kobolákékat (25-25) egy darabig. A második etap felénél ismét a sárga mezes hazaiak jártak előrébb (33-25). Visszazárkóztak a baranyaiak innen is, jól sültek a hárompontosaik, így a nagyszünetre lőtávon belül maradtak (37-35).

A fordulás után a pécsiek indítottak jobban, kezükbe vették a mérkőzést, Imovbioh tarthatatlannak bizonyult. Nem sokkal a játékrész vége előtt már tíz ponttal vezetett a PEAC (49-59), akik hét pontos előnnyel várhatták az utolsó felvonást.

Nem mindennapi izgalmakat hozott a végjáték, már úgy tűnt, hogy kezd kicsúszni a PEAC kezéből a meccs, de a győzelmet már nem engedte ki a kezéből Meszlényi Róbert együttese.

VBW CEKK Cegléd – PEAC-PÉCS 70-71 (19-20, 18-15, 15-24, 18-12)

Cegléd, 400 néző
V.: Papp, Pozsonyi, Győrfy R.

CEKK: Swanier 15, Király 6/6, Gorjanácz 4, Sverrisdottir 15, Hamilton 16. Csere: Kobolák 10/, Böröndy D. 4/3, Révész L. -.

PEAC: Ruják 6/3, Wentzel 6, Simon 10/6, Tetemondova 11/6, Barnai 3. Csere: Gémes-Sarok 6/3, Tenyér -, Imovbioh 20, Vanloo 12/6.

Győrben nyert a ZTE

Eleinte idegesen kezdett a Győr, ezt kihasználva a ZTE ragadta magához a kezdeményezést. Sikerült a hazaiaknak rövid időre átvenniük a vezetést, fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első szakasz hajrájában a vendégek szereztek minimális előnyt (19-20).

A második tíz percet Brown triplája nyitotta, majd Török ellen ítéltek sportszerűtlen hibát. A győriek védekezése feljavult, négy perc alatt egy pontot kaptak, igaz ők is csak egy hármast tudtak felmutatni. Aztán elkezdtek potyogni a kosarak, a félidő vége a zalaiaké volt, a nagyszünetben 35-30-ra vezettek.

Több mint két percet kellett várni az első kosárra a fordulás után, azt a ZTE szerezte, de hamar válaszolt Török. Lendületet vett a bronzérmes, és egy 10-0-ás rohanással átvette a vezetést (42-39). A fellelkesedett ZTE azonban a zárószakasz előtt 53-47-re vezetett.

Brown büntetőkkel tört meg kétperces kosárcsendet a negyedik etapban, egy újabb vendég tripla után már kilenc pontra nőtt a különbség (49-58), időt is kért Sandro Orlando. Innen már nem volt visszaút, bár hatalmasat hajráztak a győri lányok, vereséget szenvedtek hazai pályán.

CMB Cargo-UNI Győr - ZTE NKK 63-65 (19-20, 11-15, 17-18, 16-12)

Győr, 150 néző
V.: Földházi, Vida, Csabai-Kaskötő.

UNI Győr: BROWN 12/6, RAKSÁNYI 10/6, Török Á. 8/6, SPANOU 17/6, Gray 12. Cs.: Nagy D., Varga Zs. 4, Krnjic, Baffy, Laklóth, Czank.

ZTE: KOZIAR 6/3, Kovács G. 3/3, HARRISON 17/15, Hegedűs-Őri 7/3, Parker 7. Cs.: HORTI 8, BOONSTRA 10, Szalay 2, Benke 5/3.

Történelmi Csata-bravúr Miskolcon

Remekül kezdtek a hazaiak, látványos, koncentrált játékkal léptek el az újonctól, hamar tíz pont fölé nőtt a két csapat közötti különbség. A negyed végére, tizenhárom ponttal vezetett a DVTK (28-15).

A folytatásban magukra találtak a fővárosiak, és egyre közelebb kerültek az elbizonytalanodó piros-fehérekhez, tíz ponton belülre került a Csata. Cziczás László időkérése után ekkor még rendezni tudta a sorokat a csapata, a félidőben 44-33 állt az eredményjelzőn.

A szünet után már fordított is a Csata, ekkor már hiába jött az újabb hazai timeout, a játék képén ez már nem változtatott.

A záró felvonásban percekig nem találtak be a miskolciak, a fiatal, lelkes vendégek pedig vérszemet kaptak, és Lelik vezérletével bravúros győzelmet arattak.

Aluinvent DVTK – NKE Csata 64-67 (28-15, 16-18, 12-20, 8-14)

Miskolc, Generali Aréna 1100 néző
V: Jakab L., Sallai I., Bagi B.

DVTK: Medgyessy 7/3, Kányási 6, Walker-Kimbrough 13, ©koriæ 11, Mokango 10 Csere: ©ulèiūtė 9/3, Katona 6, Kiss 2, Zele, Szabó.

Csata: Horváth B 7/3., Austria 2, Lelik 20/12, Nagy-Bujdosó 14/6, Lang 12 Csere: Radócz, Angyal 8, Pálinkás, Adamecz 4, Mányoky R.

Baranyában is magabiztos volt a Sopron

Technikai problémák miatt kisebb késéssel kezdődött a találkozó, ez meg is látszott a csapatokon, a csúszás rányomta a bélyegét az első néhány percre. A 7. percben, 11-13-nál a hazaiak kértek időt. Szorosan, egymás mellett haladt a két együttes, az első negyedet Dupree dudaszós kosara zárta (16-20).

Salvadores pontjaival kezdett elhúzni a bajnok, a 15. percben Fegyverneky triplájával a mérkőzés során először alakult ki kétszámjegyű különbség (23-35). Állandósult a differencia, a félidő végén Cukicot faultolták a soproniak, aki hármat is dobhatott, miután a vendég kispad technikait is kapott (34-47).

A fordulás után próbált közeledni a PINKK, de nem sokáig tartott a fellángolás, a 25. percben már újra 14 pont volt a különbség, időt is kértek a hazaiak (42-56). Hiába, a bajnok csak még növelte előnyét. Határ is belelendült, Laczka Miklós a 33. percben, 51-73-nál is felmutatta a T-betűt.

A végére elfáradt és elfogyott a kozármislenyi együttes, az utolsó negyedben összesen 6 pontig jutottak a hazaiak, a Sopron Basket neve mellett viszont 15 állít, így közel harminc lett a vége.

PINKK Pécsi 424 - Sopron Basket 54-82 (16-20, 18-27, 14-20, 6-15)

Kozármisleny
V.: Söjtöry, Hervay, Nyilas

PINKK: Szűcs R. 20/6, Jáhni 2, Sánta 4, Cukic 9/3, Markovic 13/6 Csere: Vári 3, Szűcs L. 3/3.

Sopron: Fegyverneky 3/3, Salvadores 11/3, Czukor, Határ 15, Dupree 6 Csere: Weninger 3/3, Crvendakic 14/6, Varga, Zahui 12, Turner 11/9, Dubei 7/3.

Hozta a kötelezőt a Szekszárd

Két Euroliga-selejtező között, közönségszórakoztató játékkal, harmincöt pontos győzelmet aratott az ezüstérmes Atomerőmű KSC Szekszárd az ELTE BEAC Újbuda ellen, így már 4-0-ás mérleggel áll a bajnokságban. A tolnaiaktól ezúttal Kiss Virág (10 pont, 7 lepattanó) és Nevena Jovanovics (11 pont, 4 gólpassz, 5 labdaszerzés) érte el a legjobb statisztikai mutatókat. A lepattanócsatát ugyan a vendégek nyerték, de ezúttal távol álltak attól, hogy meglepetést okozzanak.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ELTE BEAC ÚJBUDA 81-46 (28-21, 23-13, 20-8, 10-4)