Férfi NB I: A Körmendet is legyőzte, továbbra is hibátlan a PVSK
2018
2018. október 13.  |  01:59
Az ASE nyerte az eladott labdák meccsét Szegeden

Elképesztő hibákat, de nagy küzdelmeket hozott a két csapat mérkőzése.

Az ASE olyan lendülettel kezdte a mérkőzést - különösen Trajkovski volt elemében -, hogy úgy tűnt, a Szegednek nem lesz esélye a vendégek ellen. A Szedeák azonban gyorsan rendezte a sorokat, már az első negyed végére lőtávon belülre került, a nagyszünetre pedig már egál volt az eredményjelzőn.

A második félidőre jobban jöttek ki a hazaiak, de rengeteget hibáztak ők is, így az utolsó etapra is nyílt maradt a mérkőzés.

A végjátékot az Atomerőmű SE bírta jobban. Több meccslabdája is volt Szrecsko Szekulovics csapatának, de végül a szerencse is kellett a vendéggyőzelemhez, hiszen Juhos az utolsó pillanatban teljesen tisztán dobhatott a hárompontos vonalról, de hibázott.

A Szeged nagyot küzdött, és rengeteget tett a sikerért, de ezúttal nem tudott egy kaposvárihoz hasonló bravúrt összehozni.

A színvonalról mindent elárul, hogy a Szeged 21, az Atomerőmű SE 20 labdát adott el – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Atomerőmű SE 63–64 (18–25, 23–16, 16–12, 6–11)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző
V.: Kapitány G., Söjtöry T., Major Á. (dr. Gencsev P.)

Szeged: Boltics 6, Wirth 5, Davis 18, Juhos 13/3, Sulovics 14. Csere: Green 5/3, Vágvölgyi 2.

ASE: Kovács 5/3, Ruják 7/3, Faust 10, Eilingsfeld 3/3, Trajkovski 22/6. Csere: Medve -, Jevtovics 3, Evans 14/3, Horváth -.

A Körmendet is legyőzte, továbbra is hibátlan a PVSK

A mérkőzés előtt nem sokkal kiderült, hogy Antonis Constantinides ma sem meccselhetett, hiszen az MKOSZ Fegyelmi Bizottsága egy hónapra eltiltotta.

Sok néző előtt játszottak a csapatok, jó hangulat volt a rangadón. Bergstedt kosarával indult a meccs, 8-0-val felelt a Pécs. Folyamatos játék nem igen alakult ki, inkább csak dobópárbaj. A negyed derekán, 10-9-nél már csak egy volt közte. Ekkor érkezett Budimir-, majd a kontrából Price hármasa. A folytatásban sem törődtek a csapatok a védekezéssel, Németh Ákos 19-19-nél egyenlített. 24-22-nél időt kértek a vasiak. A végén előbb Kesar, majd Bradford dobhatott három büntetőt, mind a hat a helyén landolt, így 29-27 állt a táblán.

Németh 29-29-nél is egyenlített, de Kesar azonnal hármassal büntetett. Price betörése után időt kért Csirke Ferenc, nem csoda, hiszen 0-2 után a 14. percben újra a Körmend vezetett (39-40). Nem sokáig. Visszavette az irányítást a PVSK, Kesar remekül szállt be (16 pont, hibátlan mezőnymutatóval), hiába szórta meg magát Ferencz (13/9) a másik oldalon, hamar összeszedett 4 faultot (12 perc alatt). Továbbra is potyogtak a kosarak mindkét oldalon, a félidőben 54-51 volt az állás.

A szünetben megtört a csapatok lendülete, közel három percig egyik fél sem talált a gyűrűbe, még a legtisztább helyzetek is kimaradtak. Átment birkózásba a meccs, inkább a küzdés dominált, mintsem a szép játék. Taylor törte meg a kosárcsendet, az első körmendi pontokat McNeaill jegyezte, távolról. A Budimir-Kesar duó tarthatatlan volt, 66-59-nél időt kért Hristovski. 70-67-ről indult a záró felvonás.

Horti tett rá a különbségre egy duplát. A 34. percben, Antóni harmadik hármasa után már kétszámjegyű volt a különbség (81-70), Bergstedt nem sokkal előtte kipontozódott, újabb körmendi időkérés következett. Hiába, egyre jobban nyílt az olló, Antóni extrán célzott kintről. Már tizennégy is volt közte. Két és fél perccel a vége előtt Lajsz is kiszállt, így a végére nem maradt centere a Körmendnek. Ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert Csirke Ferenc csapata, amely három forduló után is hibátlan – írta a  BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia – Egis Körmend 97-80 (29-27, 25-24, 16-16, 27-13)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok,
V.: Győrffy P. A., Török R., Boros T. (Faidt M.)

PVSK: Pongó 9/3, Taylor 10, Csirics 6, Budimir 25/9, Horti 7/3. Csere: Kesar 24/3, Simon 1, Antóni 15/15, Demeter -.

Körmend: Price 22/9, McNeaill 9/3, Hammonds 9, Bradford 5, Bergstedt 6. Csere: Németh 9/3, Ferencz 18/12, Lajsz 2, Bán -. Kipontozódott: Bergstedt (34. perc), Lajsz (38. perc), Hammonds (40. perc).

Megvan az Alba első bajnoki győzelme

A szezont két vereséggel kezdő, de a nemzetközi porondon magára találó Alba Fehérvár a két kör után egy sikerrel álló KTE-Duna Aszfaltot fogadta az A-csoport alapszakaszának harmadik fordulójában.

Freeman triplája adta meg az alaphangot, de Dimics szintén távoli dobással tett róla, hogy ne lépjenek meg a vendéglátók (5-5). Lóránt közelije után alakult ki az addigi legnagyobb különbség (14-7), viszont később hiába tartotta négy-öt-hat pont körüli előnyét az Alba, 23-16-nál Green gól plusz büntető akciójával megindult a KTE, és egy negyedet lezáró Wittmann-hármassal végül minimálisra faragta hátrányát (23-22).

Karahodzsics révén a vezetést is átvette a Kecskemét, Dramicsanin találata pedig már hárompontos előnyt jelentett a vendégeknek (23-26). Heath vette vissza az Alba előnyét három perc elteltével (29-28), de rövid ideig volt csak a vezetés a fehérváriaknál. Felváltva estek a kosarak, majd Dimics ismét kintről célzott jól, Green pedig ziccert tett helyre, ezzel ugrott el a vendég csapat (31-35). A Freeman, Boykins páros is jegyzett egy dupla plusz tripla „kombót” – utóbbié a hármas –, gyorsan fordított az Alba, majd Dimicsé a következő távoli kosár, amire még Bullock válaszolt egy közelivel – 40-38-nál mentek nagyszünetre a csapatok.

Újabb két egységgel ugrott meg az Alba, Dimics immár negyedik triplája (4/4-nél járt ekkor) azonban tett róla, hogy gyorsan minimálisra csökkenjen a különbség. Sőt Karahodzsics két újabb kosarával már újfent a KTE-nél volt az előny. Ismét oda-vissza „adogatták” az előnyt a csapatok, egy hazai – Lóránt révén – egyenlítés után Boykins hármasa hullott a gyűrűbe – erre előbb a vendég kispad időkéréssel, majd Karahodzsics egy triplával reagált (48-48). A negyed hajrájába érve semmit sem változott a játék képe: 52-50-nél még az Alba vezetett, majd fordított a KTE, de szúk előnye egy Filipovity-triplával azonnal elfogyott. Időt kértek a hazaiak a legvégén, Heath pedig betalált – 61-60-ról indult a negyedik negyed.

Filipovityé az utolsó tíz perc első kosara, majd a második is (65-60). Ez teljesen megfogta a KTE-t, Heath gyors kosarakkal a mezőny addigi legeredményesebbjévé (19 pont) lépett elő, 71-60-nál ráadásul Dimics csak egy büntetőt dobott be. Lóránt és Boykins is betalált, 14-1-es rajtjával úgy tűnt, az Alba eldöntötte a meccset. Wittmann keze is megremegett, egy büntetőt tett helyre. Dramicsanin távolija viszont ismét reményt adott a vendégeknek, majd 79-69-nél Green is triplával faragott a hátrányból. Egy perc volt ekkor még vissza, ezt pedig már nem rontották el a hazaiak: bár Dramicsanin újabb triplát jegyzett, ez már csak a szépítésre volt elég, s végül 81-75-ös hazai győzelem született – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár – KTE-Duna Aszfalt 81-75 (23-22, 17-16, 21-22, 20-15)