Alpok Adria Kupa: Vereséggel tért vissza a nemzetközi porondra a ZTE
02
2018
2018. október 2.  |  23:30
Húsz év után, Horvátországban játszott újra nemzetközi kupamérkőzést a Zalakerámia ZTE KK. Az Alpok Adria Kupa C-csoportjában a BC Adriaoil Skrljevo együtteséhez látogattak a kék-fehérek.

Egál félidőt játszottak egymással a csapatok, az első negyed kosáresőt hozott, 26-26-os döntetlennel zárult, a félidőre pedig egy pontos magyar előnnyel mentek pihenőre a csapatok (45-46). A benevezett tizenkét játékos közül csak Farkas nem kapott lehetőséget a zalaiaknál, az ukrán center, Agafonov 12 perc alatt 10 pontig jutott.

A harmadik negyed döntött, ahol a hazaiak hét pontot vertek a hullámvölgybe kerülő Zetére. A második félidőben mindössze harminc pontot engedett Bencze Tamás együttesének a Skrljevo (csak az első negyedben majdnem többet dobtak), így vereséggel tértek vissza a nemzetközi porondra a kék-fehérek, a horvátok pedig második meccsüket is megnyerték a sorozatban – írta a BB1.hu.

BC Adriaoil Skrljevo – Zalakerámia ZTE KK 83-75 (26-26, 19-20, 22-15, 16-14)