Férfi NB I: Borisov nagyot játszott, a DEAC legyőzte a Körmendet
Sep
2018
2018. szeptember 28.  |  23:00
Borisov nagyot játszott, a DEAC legyőzte a Körmendet

A férfi A-csoportos kosárlabda bajnokság új idényének nyitómérkőzésén a DEAC az Egis Körmendet látta vendégül az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban. Henry Dugat szerezte meg a 2018/2019-es A-csoportos szezon első pontját, a túloldalon Hammonds válaszolt (1-2). Jobban kezdett a vasi együttes, amely Price villanásaival 8-1-re lépett meg, két triplát is a helyére küldött az amerikai. Kezdett éledezni a hazai gárda is, Bognár kosara után Polyák dobott be három büntetőt, majd Boriszov hívta fel magára a figyelmet (10-8). Elkapta a fonalat Berényi Sándor együttese, 16-10 állt az eredményjelzőn, s bár Csorvási révén még visszajött a Körmend három pontra, az első játékrész végén 23-16-ra vezettek a hazaiak.

Fordult a kocka a második negyedben, kissé enerváltan játszottak Dugaték, a hibákat kihasználva pedig átvették a vezetést a vendégek (23-24). Hol az egyik, hol a másik félnél volt az előny, 27-26-nál azonban megakadt a DEAC szekere, a Körmend pedig egy 11-0-s futást produkált (27-37). Leginkább Velkey két triplájának köszönhetően visszajöttek a hajdúságiak (35-38), a nagyszünetben mindössze két pontra csökkent Ferenczék fórja (38-40). Az első félidő krónikájához hozzátartozik, hogy az Egis Körmend vezetőedzőjét, Antonis Constantinidest a második játékrész végén kiállították.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a harmadik etapban, 50-48-as DEAC-vezetésnél kétperces kosárcsend következett, melyet végül Price tört meg (50-50). Omenaka jól szállt be a meccsbe, zsákolása után Velkey talált be kintről, majd újfent Omenaka volt eredményes (57-50). Nem volt már sok hátra az időből, amikor Ferencz nyolcméteres triplája a gyűrűbe hullott, így 57-53-mal fordulhattak rá a felek a záró felvonásra.

Továbbra is a DEAC diktálta a tempót, az MTE futott az eredmény után, magabiztos előnyt azonban nem tudtak kialakítani Boriszovék. Olyannyira nem, hogy Csorvási révén feljötte egy pontra a vendégek (71-70), de Amigo ziccerével megint meglépett Berényi Sándor csapata (77-70). Bár a Körmend egyszer még felzárkózott két pontra, de már túl késő volt, végül 82-78-ra nyert a Debrecen – írta a BB1.hu.

DEAC - Egis Körmend 82-78 (23-16, 17-24, 17-13, 25-25)

Oláh Gábor utcai Sportcsarnok
V.: Tőzsér D., Minár L., Vida J. (Hartyáni Zs.)

DEAC: Dugat 7, Manigat 11/3, Borisov 28/6, Bognár 4, Amigo 6. Csere: Polyák 8/3, Ramstedt 3, Omenaka 6, Velkey 9/9.

Körmend: McNeaill 11, Price 23/12, Bradford 9/6, Hammonds 2, Bergstedt 11. Csere: Ferencz 13/6, Csorvási 6, Németh Á. 3/3, Lajsz -.

Idegenben verte a Pécs az Albát

Az Alba Fehérvár a Simon Kristófot, Demeter Attilát és Igor Kesart is nélkülözni kényszerülő Pécset látta vendégül a bajnokság nyitófordulójában.

Lóránt duplája indította a találkozót, a túloldalon Taylor szerezte meg a Pécs első pontjait (2-2). Fej-fej mellett haladtak előre a csapatok, 11-10-es PVSK-vezetésnél Bullock volt eredményes kintről, de Budimir azonnal válaszolt (13-14). Lóránt közelijével ragadta magához újfent a kezdeményezést az Alba, Boykins triplája után Heath kettese következett, hat ponttal vezetett a házigazda (20-14). Braniszlav Dzunics csapatának előnye azonban mindössze egy pontra csökkent a negyed végére, a jól játszó Csirics egy 2+1-es akció után újra betalált (20-19).

A játék képe továbbra sem változott, ám a negyed közepén rákapcsolt az Alba, s Lóránt vezérletével 30-23-ra meglépett. Nem tört meg a Csirics vezette Pécs, amely felzárkózott, mi több, Antóni révén a vezetést is átvette (30-31). 32-35-nél Boykins triplája után egál volt az eredmény, a félidőt viszont Budimir kosara zárta, a nagyszünetben kétegységnyi előnye volt Csirke Ferenc együttesének.

Tovább tartott a pécsi lendület, Csirics triplája után Taylor is eredményes volt (35-42). Bár az Alba ott loholt ellenfele nyakában, a vezetést csak a huszonötödik percben tudta átvenni (48-47). Egy picit visszaesett a vendégek játéka, de Lóránték sem tudtak tetemes előnyre szert tenni, minden nyílt maradt a negyedik negyedre (60-58).

Budimir nagyszerűen kosárlabdázott, vezérletével 70-61-re lépett meg csapata. Lóránt és Freeman távolijával zárkózott a tavalyi bronzérmes, de Budimir megint villant, Horti duplájával pedig kétszámjegyűre nőtt a különbség (67-77). Nem volt már sok hátra, a lényegi kérdések eldőltek, végül 88-71-es bravúrgyőzelmet arattak Pongóék – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Pécsi VSK-VEOLIA 71-88 (20-19, 15-18, 25-21, 11-28)

Alba Regia Sportcsarnok
V.: Győrffy P., Frányó P., dr. Mészáros B. (Fekete L.)

Alba: Cartwright 3, Freeman 15/6, Filipovity 2, Heath 12/3, Lóránt 19/3. Csere: Boykins 15/9, Bullock 3/3, Tóth P. 2, Varga -, Takács -.

Pécs: Pongó 9/3, Taylor 18/3, Csirics 24/9, Budimir 25/18, Horti 8. Csere: Antóni 2, Olasz -, Bíró L. -.