U16-os fiúk: Egy jó félidő Lengyelország ellen
22
2018
2018. július 22.  |  08:25
A Portugáliában zajló U16-os felkészülési torna második napján Lengyelországgal nézett farkasszemet korosztályos fiú válogatottunk Vila Realban.

Az első félidőben lényegében fej-fej mellett haladtak végig a felek - 10 perc játék után mi vezettünk két ponttal (14-16), a félidőben pedig a lengyelek 1-gyel (32-31). Egyik csapat sem a kinti dobásaira épített, viszont a mieink ellen jóval több személyi hibát ítéltek (5-11), és ellenfelünk jóval több büntetőt dobhatott (6/12 - 0/3).

A fordulás után aztán talán a fáradtság is kiütközött a magyar csapaton, hiszen a lengyelek frissen játszhattak, míg nekünk ez volt három nap alatt a harmadik mérkőzésünk. Ennek megfelelően a harmadik negyedet nagyon megnyomták a Siewruk, Ulczynski, Czoska trióra építő lengyelek, 13 ponttal nyerték ezt a felvonást (51-37), a végén pedig még növelni tudták előnyüket, és 22 pontos sikert arattak (70-48).

Mindkét csapat 24 eladott labdával zárt, a pattanózást 38-31-re hozta Lengyelország, a dobásmutatókban pedig leginkább a gyűrűhöz közeli befejezésekben mutatkozott nagy különbség, ebben jóval jobb volt ellenfelünk (29/53 - 17/50).

Váradi Attila: - Az első félidőben fegyelmezetten, feladatainkat végrehajtva játszottunk. Ennek meg is volt az eredménye, az első félidőnek gyakorlatilag egál állásnál lett vége. A folytatásban viszont megismétlődött az előző mérkőzéseken is tapasztalt koncentráció hiány, figyelemkiesés. Nagyon sok könnyű gólszerzési lehetőséget adtunk ellenfelünknek, a támadásaink pontatlanabbá váltak, a hatékonyságunk így erőteljesen csökkent. Jövő hétvégén a következő ellenfelünk ellen már remélhetőleg folyamatosan javulunk és a következő mérkőzéseken már képesek leszünk negyven percen át koncentrálni a saját játékunkra.