Európa Kupa: magabiztos volt a Körmend
04
2017
2017. október 4.  |  22:08
Régi ismerősként „köszönthette" az előző szezonban az Albával bajnoki címet szerző Brandon Taylort a körmendi közönség. Nagyon haraptak az elején a hazaiak, Hollins triplája után Tuoyo szenvedett be egy kosarat a palánk alól, majd ő is beköszönt kintről, 8-0-val kezdett a magyar csapat. Sokáig csak a két amerikai dobigált, két és fél perc után, 10-2-nél időt kértek a románok. Hiába, hamar kétszámjegyűvé vált a különbség (17-6). Néhány felesleges fault után aztán visszahozta a Körmend a Bukarestet, 19-14-nél időt kért Potocnik. Egészen háromig zárult az olló, nagyon kellett Ferencz triplája. Lapornik ziccerével 25-21-es állással ért véget az első negyed.

Boone csak egy büntetőt dobott be a folytatásban, sokat rontottak a csapatok a támadások befejezésénél. Egy darabig még tartották magukat a vendégek, de aztán az MTE produkált egy 23-9-es rohamot, mely után 50-33-al ért véget az első félidő.

A harmadik negyed is Boone kosarával indult, ezúttal ziccerből köszönt be az amerikai légiós. Hollins válaszolt, majd hosszú időre bedeszkázták a gyűrűket. 7-0-nál tartottak a vasiak, amely után át is lépte a húszat a differencia. Teljesen leblokkolt a Steaua, gálázott a Körmend, és átrohant ellenfelén. 67-43-ról indult a záró felvonás. A meccs eldőlt, már csak a különbség volt a kérdés...

A változatosság kedvéért, ki más, mint Booner nyitotta a negyedik negyedet, ezúttal ismét büntetőkkel. Egy pillanatra sem engedte ki a kezéből az irányítást a magyar csapat, bár az előnyéből a végére leadott egy keveset. Ettől függetlenül Gasper Potocnik együttese magabiztosan várhatja a visszavágót - írja a BB1.hu.

Egis Körmend - Steaua Bukarest 91-75 (25-21, 25-12, 17-10, 24-32)

FIBA Europe Cup-selejtező, 3. forduló

Körmend, Városi Sportcsarnok,

V.: Makhlin (orosz), Rohacky (osztrák), Thepenier (francia)

Körmend: Wright 16, Hollins 11/3, Fanning 18/12, Tuoyo 13/3, Csorvási 4. Csere: Halász 2, Horti -, Koch 8/6, Ferencz 14/12, Németh 5/3.

Steaua: Taylor 18/3, Fraseniuc 8/3, Marinov 4, Boone 16, Runkauskas 13. Csere: Lapornik 2, Baciu 3, Zekovic 11/3.