Férfi NB I: A Falco lesz a Szolnok ellenfele a döntőben
08
2018
2018. június 8.  |  10:35
Ezúttal a rutinos Mohammed maradt ki a fehérvári légiósok közül, a másik oldalon értelemszerűen Govens bekötött karral csak csak a kispadon foglalt helyet, a sérült Váradi viszont kezdett, hiszen muszáj volt, még a kabalafigura falcós sólyom is előkerült a hazaiak részéről a mindent eldöntő ütközetre.

Taylor ma is gyenge büntetőzéssel kezdett, majd Lóránt verte meg Váradit a palánk alatt. Ennek ellenére három és fél perc alatt 9-2-vel kezdtek a vasiak. A 7. percben, Norfleet ziccere után, 20-12-nél időt kért Dzunics. Extra volt a hangulat az Aréna Savariában. Folyamatosan súrolta a különbség a tízet, de az első negyedben nem lett meg, 24-16-tal ért véget a nyitó felvonás.

Norfleet triplájával azonnal kétszámjegyűvé vált a differencia. Az etap derekán Tóth tett vissza egy támadó lepattanót, 35-21-nél kialakult az eddigi legnagyobb különbség, a bajnok azonnal időt is kért. Meglepő fordulat, ezúttal a Szombathely volt brutális fölényben a palánkok alatt. Keller álma teljesült, két és fél perccel a félidő vége előtt, büntetőt dobhatott, először a párharc során, méghozzá hibátlanul. Hosszú idő után tízen belülre került a címvédő, az utolsó percben, 37-29-nél időt kért az ezüstérmes. Váradi emelte be második trojkáját, így a félidő 40-29-es állással ért véget.

A Falco kezdte jobban a második játékrészt is, de aztán hamar visszajött a meccsbe a Fehérvár, nem egészen négy perc után, 47-42-nél Szekulovicsnak kellett időt kérnie. Dzunicsot sokadik reklamálása után figyelmeztették. Nagyot esett a színvonal, 56-44-nél az Alba kért időt. A hátralévő másodpercekben már nem változott az eredmény, továbbra is egyértelműen a tartalékos Falco dominált az enervált kék mezesekkel szemben.

Közel két percig egyik oldalon sem született kosár, aztán Pointer büntetőkből köszönt be. 6-0-val nyitott az Alba, három és fél perc után, 56-50-nél időt kért a Falco. Pillanatok alatt rátettek egy lapáttal Norfleeték, az utolsó felvonás felénél 64-52 volt az állás, időt kért Dzunics. „Felrobbant” az Aréna Savaria, Váradi a 37. percben kipontozódott. Govens ide vagy oda, esélye sem volt a címvédésre az utolsó, mindent eldöntő mérkőzésen az Albának. A Falco az első másodperctől fogva maximális fordulatszámon pörgött, a bajnok viszont csak rohant az eredmény után, hiába – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 76–69 (24–16, 16–13, 16–15, 20–25)