NB I B: A Tehetséges Fiatalok egy lépésre a bajnoki címtől
28
2018
2018. május 28.  |  18:40
Az NB I B piros csoportja döntőjének első mérkőzésén az első negyed végén bemutatott 8-0-s rohama után - bár többször is szorossá tette a meccset a Vasas - nem adta ki a kezéből a vezetést a Tehetséges Fiatalok együttese, amely sikerével egyetlen győzelemre került a bajnokság megnyerésétől. Kerek 30 pontos győzelemmel kezdte a két a piros csoportba feljutó gárda csatáját a BKG-Príma SE, amely ezzel megőrizte bajnoki veretlenségét, s a jelek szerint szeretné makulátlan mérleggel befejezni a bajnokságot - bár ehhez szerdán még a budafoki gárdának is lehet egy-két szava.

Döntő

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Vasas Akadémia 75-62

A döntő első perceiben Buzás Bence (12/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével a TFBP vezetett, de Kiss Barnabás kosaraira alapozva rendre egalizált a Vasas. A szakasz hajrájában Katona Róbert triplájával fordított a Vasas. A negyed azonban elsősorban Kerkai Ákos (15/3 pont, 4 lepattanó) és Stefan Filipovics villanásaival, egy 8-0-s TF-rohammal és a Mehmedovic-brigád 7 pontos (20-13) vezetésével zárult. A második etap elején a szűk rotációval játszó Tehetséges Fiatalok bedobója, Kerkai és centere, Filipovics megkapta a 3. személyi hibáját. Váltva estek a kosarak, majd a szakasz közepén egy 8-2-es "részhajrával" 3 pontra feljött a Vasas. E kritikus időszakban a Tehetséges Fiatalok részéről Szobi Dániel (22 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Beák Gábor (16/3 pont, 3 lepattanó) lépett elő vezérré, ráadásul a félidő hajrájában Völgyi Marcell technikait kapott, s ezt kihasználva egy 12-3-as futással 12 pontosra nőtt a TFBP előnye. A félidő végül 9 pontos (40-31) Tehetséges Fiatalok vezetéssel zárult.

A második félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a TF, majd a szakasz közepén Moravcsik Áron (8/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével egy 9-2-vel 3 pontra jött föl a Vasas. A harmadik negyed hajrájában Beák "rázta meg" magát, s duplája, majd triplája után Buzás is "bevert" egy hármast, majd Szobi duplát dobott. Ezzel a 10-0-lal a záró etap előtt 13 pontosra (59-46) nőtt a Tehetséges Fiatalok csapatának előnye. Ennek közepén ez volt már 19 is. Bár Boros Márk (11 pont, 6 gólpassz) és Andrássy Géza (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) jóvoltából kicsit "kozmetikázott" a vereségén, ezúttal nem volt annyi a Vasasban, hogy szorossá tegye a mérkőzést. A playoffban eddigi két párharcát is hátrányból nyerte Faragó Péter együttese, de az NB I B megmyeréséhez és az élvonalba való feljutáshoz Merim Mehmedovic legénysége került egy lépéssel közelebb...

A párharc állása: 1-0 a Tehetséges Fiatalok BP javára

A 3. helyért

OSE Lions - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 104-73

Csupán szünet után volt ellenfele a félidőben 58-34-re vezető hazai csapatnak a Nebojsa Pavlovic (25/3 pont, 3 lepattanó) és Schéda Martin (12 pont) eredményességére építő Veszprém. Az OSE Madár András (21/12 pont, 3 eladott labda), Illés Máté (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Gábor (19 pont, 4 lepattanó), Kiss Kornél (12 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Bödör Bence (10 pont) vezérletével fölényes győzelemmel kezdte a bronzcsatát.

A párharc állása: 1-0 az Oroszlány javára.

Az 5. helyért

PVSK-Kronosz Kiadó - Nyíregyháza Blue Sharks 72-69

Fordulatos mérkőzésen jobban kezdett a Czura Attila (1866 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Fazekas Csaba (15/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz)-Szrdjan Sztojanovics (14/6 pont, 4 lepattanó)-Nagy Krisztián kvartett vezette vendég Nyíregyháza, ám a két második negyedben Demeter Attila (21 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett, 4 ealdott labda), Veljko Dragasevics (17/12 pont) és Krnjajski Boris (14 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építve fordítottak a hazaiak, akik a záró etap elején 9 ponttal is vezettek, s végül izgalmas végjátékban nyertek.

A 7. helyért

MEAFC - Nagykőrösi Sólymok 80-78

Fordulatos meccsen a Patrick Cole (34/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz)-Szepesi Szabolcs (15/9 pont, 6 lepattanó)-Lippai Szabolcs (13 pot 4 lepattanó) trió vezette MEAFC remekül kezdett utolsó hazai meccsén, ám a második negyedben felzárkózott a Molnár Miklós (20/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Tóth Viktor (17/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Dobos László (14 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő Nagykőrös. Szünet után hasonló volt a képlet, a harmadik negyedben újra elléptek a hazaiak, s bár a záró etap a vendégeké volt, izgalmas végjátékban miskolci győzelem született.

A 9. helyért

Budapesti Honvéd SE - MTK Törökbálint 58-91

Egységes csapatjátékot nyújtva, minden negyedet megnyerve, Jakab Péter (22/9 pont, 4 gólpassz), Nagy Szabolcs (12/6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Bihari Máté (12 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Gonda Zsombor (11/9 pont, 5 lepattanó) és Dobos Márk (10/6 pont) vezérletével a törökbálintiak meglepő(en sima), fölényes győzelmet arattak a Mucza Tamás (17/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Tóth Bence (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) kettős vezette Honvéd otthonában.

A párharc állása: 1-0 az MTK Törökbálint javára

Döntő

BKG-Príma SE - Ford Ivanics-Budafok 100-70

A két már a piros csoportba feljutó gárda fináléjának első meccsén a veretlen BKG az első negyed közepétől ellépve riválisától 10 perc után 10 ponttal vezetett. A folytatásban is egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült. A szigetszentmiklósiak három negyeden át kézben tartva a játék irányítását Ruszlan Kakunov (26/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Botond (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda, 15 gólpassz), Reizer Roland (12 pont), Szeleczki István (11 pont) és Tanács Attila (10 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve fokozatosan elhúztak a Budafoktól, és 30 perc alatt eldöntötték a finálé első találkozóját. A záró etap csak formalitás volt, a vendégek részéről elsősorban Varga Dániel (14 pont, 3 lepattanó) és Lados Erik (12/3 pont, 3 eladott labda) próbálta megnehezíteni ellenfele dolgát, ám mivel lepattanózás tekintetében 42-28-ra, gólpasszok vonatkozásában pedig 37-24-re múlta felül ellenfelét, a BKG kerek 30 pontos győzelemmel megőrizve bajnoki veretlenségét kezdte a finálét.

A párharc állása: 1-0 a BKG javára

Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 102-57

Az első félidőben még jól tartotta magát a légiósát nélkülöző, az Endrész Tamás (14 pont, 4 lepattanó)-Szilasi Bence (13/3 pont - 16 mezőnykísérlet)-Szabó Norbert (11/3 pont, 5 lepattanó) trió vezette borsodi alakulat, ám szünet után egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely Angelo Rackley (17/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda), Csapai Péter (17 pont, 9 lepattanó), Burai Róbert (16 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Olasz Ádám (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Drevenka Dávid (10/6 pont, 3 szerzett labda) vezérletével, a lepattanó csatát 58-33-ra nyerve 45 pont különbségú diadallal kezdte a bronzcsatát.

A párharc állása: 1-0 a Salgótarján javára

Az 5-8. helyért

Bajai Bácska FKE - Sopron KC Sportiskola 89-58

20 pontos előnnyel érkeztek, és jobban is kezdtek a Polgárdy Ádám (17/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Bagó Martin (11/3 pont, 8 lepattanó)-Kántor Olivér (11/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Werner Viktor (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette soproni fiatalok. Az első negyed második felétől a Baja, elsősorban Milos Vukicsevics (21/e pont, 15 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Pongó Martin (15/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Dániel (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Barnabás (11 pont, 5 lepattanó) ponterős játékára építve, a lepattanózást 54-34-re megnyerve, végül 31 pont külöbségű győzelmet aratva megnyerte a párharcot.

A párharc győztese: Baja 142-131-gyel

SMAFC - MAFC II 104-91

Azok után, hogy az első negyed közepén 20-11-re elhúzott a remek dobóformát kifogó Berneczei László (34/18 pont - 6/7 tripla -, 10 lepattanó, 5 eladott labda), Kovács Benedek (28 pont, 10 lepattanó), Füzi Róbert (17/9 pont, 5 lepattanó) és Czukor Bence (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) ponterős játékára alapozó SMAFC, üldözőverseny vette kezdetét. Hol elhúztak a hazaiak - volt közel 20 pontos előnyük is Berneczeiéknek -, hol pedig feljött 10 ponton belülre a Katona Bence (24/3 pont - 27 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz)-Siklós Olivér (24 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Bordács Soma (16 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda) és Peringer Balázs (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezette fővárosi gárda. Végül a SMAFC 13 pontos előnyt szerzett a visszavágóra.

MAFC II - SMAFC 97-91

Lendületes, pontos játékkal kezdett a "szokásos" Katona Bence (35/12 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Bordács Soma (20 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz)-Peringer Balázs (18 pont, 11 lepattanó) trió vezette MAFC II, az első negyed közepére csupán 3 maradt a kissé álmosan kezdő, sok büntetőt kihagyó - a mérkőzésen 10/30-as mutatóval, 33%-kal büntetőző SMAFC Sopronban szerzett 13 pontos előnyéből. A folytatásban magára találtak a soproniak, akik Rátvay Balázs (31 pont, 10 lepattanó), Czukor Bence (20 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Berneczei László (13/3 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz) és ifj. Rátvay Tamás (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével előbb szorosá tették a mérkőzést, a harmadik negyedben pedig meg is fordíották az összecsapást. A végjáték ugyan a hazaiaknak sikerült jobban, de a párharcot a SMAFC nyerte, így a soproni együttes lesz a Baja ellenfele az ötödik helyért.

A párharcot 195-188-as összesítéssel a SMAFC nyerte.

DEAC U23 - EKE Eger KOK 73-41

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban fölényben játszva a debreceni fiatalok elsősorban Tisza Bálint (14/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Kozák Márton (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda), Tóth Bence (11/3 pont, 7 szerzett labda 8 gólpassz) és Kozák Bertalan (10 pont, 11 lepattanó) eredményességének köszönhetően fölényes győzelmet arattak az egriek ellen. A vendégeknél Illés Balázst (15 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) nagyon magára hagyták társai a kosárszerzésben.

A párharc állása: 1-0 a DEAC U23 javára

A 11.helyért

Falco KC Szombathely U23 - Motax-Pápai KC 97-74

A 34-19-re nyert első negyed, valamint főként Dancsecs András (29/15 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 4 gólpassz), Hódi Patrik (14/12 pont, 7 lepattanó), Körömi László (14 pont, 8 lepattanó) és Németh Bence (12/6 pont) eredményes játéka révén a szombathelyi fiatalok simán verték a pontszerzésben időnként magára hagyott Ryan Cook (27/3 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint a szombathelyi legenda, Kálmán László (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 gólpassz) vezette pápai együttest.

A párharc állása: 1-0 a Falco KC U23-as csapata javára