A Kanizsa DKK végzett elsőként a leány serdülő B döntőben
16
2018
2018. május 16.  |  14:05
A hétvégén megrendezték a leány serdülő B döntőt Zalakaroson.

Az A csoportban komoly különbségek voltak a csapatok között. A Schmidt Laura (16 pont), Pálfi Veronika (14 pont), Szabolics Kinga (13 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda), Szantner Zsófia (14 pont) vezette PVSK Nemzeti Akadémia már az első negyedben eldöntötte a Bődi Csenge Alíz (15 pont, 6 pattanó, 7 eladott labda), Soltész Elina (12 pont) és Menyhért Petra (11 pont) vezette Bajai NKK elleni találkozót (96-62). A Kanizsa DKK még ennél is nagyobb arányban verte a Dávid Kornél KA-t (103-56) - Baa Dominika (31 pont, 5 pattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) kiemelkedett a győztesnél, a székesfehérváriaknál pedig Ehmann Tímea (21 pont, 12 pattanó) vitte a prímet. A PVSK Nemzeti Akadémia ezután újfent 30 pont fölötti különbségű sikert aratott, ezúttal a DKKA ellen (41-77), de azt is hozzá kell tenni, hogy igazán egyoldalúvá az utolsó negyedben vált a mérkőzés, ezt a felvonást 20 ponttal nyerték a mecsekaljaiak.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 11 fővel elutazó fehérváriaktól két ember is kiesett a második mérkőzés után, így nem tudtak megfelelni annak a szabálynak, hogy az első két negyedben két különböző ötöst kell a pályára küldeni, így innentől kezdve az összes mérkőzésüket 2-0-val elveszítették a végeredménytől függetlenül.

A Kanizsa a Baját is könnyedén verte (95-50) Baa Dominika (42 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda) és Zsámár Panna (24 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezetésével - a túloldalon Bődi Csenge Alíz (16 pont, 5 eladott labda) volt a legjobb. A két nyeretlen csapat összecsapásán az újfent Bődi Csenge Alíz (16 pont, 6 pattanó) és Goldring Zsuzsanna (10 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) által vezetett Baja a második negyed végétől kezdve fokozatosan lépett el a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiától, amelyből ezúttal Ugrics Blanka (18 pont, 10 pattanó) emelkedett ki. A vége 49-35 lett a bajaiaknak, de az előbb említett kevés játékos miatt 2-0 lett a hivatalos végeredmény a javukra. A két veretlen csapat összecsapásán aztán változatos első félidőt követően az utolsó 10 perc döntött, ebben a Kanizsa lelépte a PVSK Nemzeti Akadémiát (67-82) - a győztesnél megint Baa Dominika (44 pont, 8 pattanó, 5 szerzett és 6 eladott labda), a pécsieknél pedig Szkladán Zsuzsa (18 pont, 7 pattanó) volt a legjobb.

4. Dávid Kornél KA/A   0 gy - 3 v

A B csoportban a Földi Boglárka (33 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda) és Vukicevic Mila (25 pont, 7 pattanó) vezette MVSI Vadmacskák 25 ponttal nyerték az első negyedet, így simán győztek a Bodnár Virág Bianka (7 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda), Tóbel Lívia Ivett (17 pont) és Czombos Luca (10 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz) vezette Kiss Lenke KS-sel szemben (95-57). A Török Flóris-Törekvés SE a páratlan negyedekben múlta felül a BEAC-Újbuda KA-t, így Darázsi Dóra (28 pont) és Strbik Fanni (18 pont) vezetésével nagyobb izgalmak nélkül győzött (64-78) - a túloldalon Jánosi Virág (19 pont, 4 szerzett és 5 eladott labda) és Katona Boglárka (14 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. A két győztes, az MVSI Vadmacskák és a Török Flóris kifejezetten jó mérkőzést játszott egymással, amit az utolsó negyedben döntöttek el a maguk javára az ezúttal is Földi Boglárka (25 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) és Vukicevic Mila (23 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz) vezette miskolciak (80-65) - a fővárosiaknál megint Darázsi Dóra (24 pont) és Strbik Fanni (22 pont) voltak a pontfelelősök.

A BEAC-Újbuda a két páros negyedben sokkal jobban játszott, mint a Kiss Lenke KS, így összességében könnyedén győzött Katona Boglárka (31 pont) és Jánosi Virág (18 pont) vezetésével (65-98) - a KLKS legjobbjai Vályi-Nagy Dóra (14 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Czombos Luca (16 pont, 4 pattanó) és Tóbel Lívia Ivett (15 pont) voltak. A Törekvés és a Kiss Lenke KS játszották a legszorosabb csoportmérkőzést - előbbi nyert végül hosszabbítás után (89-86) leginkább a Strbik Fanni (32 pont), Darázsi Dóra (24 pont), Horváth Lili (13 pont), Fábián Dorottya (8 pont) négyesnek köszönhetően, míg a túloldalon Czombos Luca (22 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Bodnár Virág Bianka (14 pont, 6 pattanó) és Gedó Luca (12 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak. A BEAC meglepte az MVSI Vadmacskákat, 8 ponttal nyerte az első negyedet, utána azonban átvette az irányítást a miskolci gárda, amely Földi Boglárka (25 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda) és Vukicevic Mila (26 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével győzött (56-70).

4. Kiss Lenke KS   0 gy - 3 v

A keresztjátékot szombaton rendezték. Az 5-8. helyért vívott mérkőzések közül az elsőn a 26 pontos Jánosi Virág vezetésével 103-43-ra verte a BEAC-Újbuda KA a DKKA-t, de ennek a meccsnek is 2-0 lett a végeredménye - a fehérváriaknál Ugrics Blanka (11 pont) lett a legeredményesebb. A Bajai NKK és a Kiss Lenke KS három negyedig egészen szoros találkozót vívott egymással, de a záró 10 perc a fővárosiaké volt (58-82). A győztes sokkal több lábon állt, hatan is elérték a 10 VAL-t és a 9 pontot, közülük Vályi-Nagy Dóra (9 pont, 11 pattanó) és Gedó Luca (23 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda) voltak statisztikailag a leghasznosabbak, míg a túloldalon Goldring Zsuzsanna (21 pont) emelkedett ki a többiek közül.

Az első elődöntőben az MVSI Vadmacskák együttese 10 ponttal nyerte a PVSK Nemzeti Akadémia elleni nyitó 10 percet, és bár a második felvonásban még feljöttek többször is 2-2 pontra a Páldi Veronika (16 pont) és Temes Boróka (18 pont) vezette pécsiek, fordítani nem tudtak, a második 20 percben pedig végig magabiztosan vezettek a Földi Boglárka (31 pont), Vukicevic Mila (21 pont, 5 pattanó) és Szemerszki Mária (14 pont, 4 pattanó) által vezetett miskolciak (77-65). A második elődöntőben a Kanizsa DKK 16 pontos első negyedben megszerzett előnyéből a 18. percre már semmi nem maradt, a Török Flóris-Törekvés SE egyenlített. Ezt követően minimális előnyben játszottak a kanizsaiak, de annak ellenére, hogy nem tudták leszakítani ellenfelüket, végül nyertek (82-75). A győztes legjobbjai Baa Dominika (36 pont, 11 pattanó) és Füredi Linda (13 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) voltak, míg a túloldal a Darázsi Dóra (24 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), Strbik Fanni (25 pont, 6 pattanó) duóra támaszkodhatott leginkább.

Kanizsa DKK - Török Flóris-Törekvés SE/A   82-75

A helyosztókra vasárnap került sor. A hetedik helyért rendezett összecsapáson a Baja 12 ponttal meglépett a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiától, de gyorsan visszajöttek a meccsbe a Bakró-Nagy Kata (26 pont) és Ugrics Blanka (24 pont, 4 szerzett labda) vezette székesfehérváriak, a negyedik negyedben pedig a maguk javára döntötték el a találkozót (75-71) - igaz, 2-0-val így is a Bődi Csenge Alíz (26 pont, 5 eladott labda) és Goldring Zsuzsanna (16 pont, 4 pattanó) vezette Baja győzött hivatalosan. Az ötödik helyért rendezett mérkőzésen tükörsimán nyert a BEAC a Kiss Lenke KS ellen (99-57) - a győztes legjobbjai Jánosi Virág (21 pont), Katona Boglárka (29 pont) és Telek Noémi (12 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) voltak.

A harmadik helyért megrendezett találkozón a 10 ponttal elveszített első negyed után a félidőben még a Szkladán Zsuzsa (11 pont, 9 pattanó) és Szabolics Kinga (10 pont, 4 pattanó) vezette PVSK Nemzeti Akadémia vezetett. A fordulás után azonban rendezte sorait a 39 pontos (6 pattanó) Strbik Fanni vezette Török Flóris-Törekvés SE, és a záró 10 percet 20-9-re megnyerve megszerezte a B döntő harmadik pozícióját (61-75). A fináléban az MVSI Vadmacskák 9 ponttal volt jobb a második negyedben a Kanizsa DKK-nál, és három negyed után 6 ponttal jobban állt. A záró felvonásban gyorsan fordítottak a kanizsaiak, de fej-fej mellett haladt a két gárda, és az utolsó percre még hárompontos miskolci fórral fordultak a csapatok. Ez az utolsó perc azonban Baa Dominikáról (48 pont, 11 pattanó) szólt, aki két duplát is beszórt, a másodikkal fordított csapata, és végül győzött is (73-74), így a Kanizsa nyerte a B döntőt és lett az országos kilencedik. A Vadmacskáknál Vukicevic Mila (28 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda), Földi Boglárka (21 pont) és Szemerszki Mária (16 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak.