Leány serdülő döntő: Csata-Sopron és Zsíros Akadémia-Széchenyi KA elődöntők
12
2018
2018. május 12.  |  00:10
Csütörtökön és pénteken lejátszották az idei Leány Serdülő Országos Bajnokság nyolcas döntőjében a csoportmeccseket.

Az A csoportban a Csata DSE erődemonstrációt tartott a Szekszárd ellen (91-43) - a győztesnél nyolcan értek el legalább 12 VAL-t, és heten dobtak legalább 8 pontot, míg a szekszárdiak legjobbja Németh Lili (9 pont, 16 pattanó, 6 eladott labda) volt. A házigazda Széchenyi KA az első félidőt uralta a Csoma Petra (29 pont, 4 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda) vezette DVTK Akadémia ellen. A fordulás után fordult a kocka is, a végjátékban pedig vezettek is a miskolciak, ám a három kulcsjátékosát elveszítő, Ferenczi Kata (21 pont, 13 pattanó) és Milkovics Réka (16 pont, 12 pattanó) vezette Győr 64-62-es diósgyőri vezetés után egy 7-0-s futást produkált, és már nem engedte ki a győzelmet a kezéből (71-74).

A pénteki első összecsapáson a Csata a második negyedben egy kicsit megingott, de egyébként a Széchenyi KA elleni találkozót is irányította, ezúttal 40 pontos sikert aratott (35-75). A győztesnél megint nagyon sokan hoztak jó teljesítményt, a legjobbat Lengyel Boróka (13 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Székely Réka (15 pont, 5 pattanó), a túloldalon viszont senki nem érte el a 10 pontot. A DVTK Akadémia Kárpáti Réka (37 pont, 9 pattanó, 8 eladott labda) vezetésével nagyot küzdött a KSC Szekszárd ellen, és jó utolsó negyedének köszönhetően fordított, és győzött is (72-65) - a tolnaiaknál Szőke Cintia Fanni (25 pont, 4 pattanó, 4 szerzett és 5 eladott labda), Holcz Rebeka (12 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Sámóczi Zsófia (6 pont, 9 pattanó, 6 szerzett labda) voltak a legjobbak.

A vendéglátó, győri Széchenyi KA a második félidőben döntötte el a KSC Szekszárd elleni utolsó csoportmeccsét (64-86) - Harsányi Mária csapatában ezúttal Németh Lili (9 pont, 14 pattanó) és Holcz Rebeka (29 pont, 12 pattanó, 8 eladott labda) vitték a prímet, a túloldalról pedig több hasznos teljesítmény is érkezett, Ferenczi Kata (24 pont, 17 pattanó, 4 gólpassz) emelkedett ki mindenki közül. A Csata a harmadik csoportmérkőzésén sem izzadt meg, a második meccsén egyik kulcsemberét elveszítő DVTK Akadémia 65 pontos vereséget szenvedett a fővárosiak ellen (96-31) - a Csatánál ezúttal Gelei Karola (17 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Strausz Edina (16 pont, 4 pattanó) voltak a legeredményesebbek, a túloldalon senki nem jutott 6 pont fölé.

A B csoport egy rendkívül hullámzó mérkőzéssel kezdődött csütörtökön reggel, amiből a Pfeiffer Virág Angyalka (25 pont, 9 pattanó, 6 szerzett labda) vezette Sopron jött ki jobban a Vasas ellenében (58-50) - a pasarétiek legjobbja Van Rijs Dóra volt (14 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda). A második meccsen a Zsíros Akadémia Kőbánya főleg a páros negyedeket uralta a Kosárlabda Akadémia Pécs ellen, de lényegében végig jobban játszott, így tükörsimán győzött (96-55) - a fővárosiaknál Sándor Alexandra (18 pont, 9 pattanó) és Turi Eszter (22 pont, 4 pattanó) voltak a legeredményesebbek, míg a túloldalon Laczkó Sára (19 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Szamosi Viktória (6 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak.

Az első esti meccsen a Sopron egy újabb rettenetesen változatos találkozót játszott, ezúttal azonban 5 pontos vereséget szenvedett a Péccsel szemben (67-72) úgy, hogy a páratlan negyedeket összesen 15 ponttal nyerte. A Sopronnál megint Pfeiffer Virág Angyalka (26 pont, 4 pattanó, 8 szerzett labda, 5-5 gólpassz és eladott labda) emelkedett ki a többiek közül, a Pécset pedig ezúttal is a Laczkó Sára (26 pont, 6 pattanó), Szamosi Viktória (6 pont, 20 pattanó) duó vezette. A Vasas az első félidőben nagyon szépen tartotta magát a Zsíros Akadémia Kőbánya ellen, ám a 26-12-re elveszített harmadik negyed megpecsételte a sorsukat (60-78) - a győztesnél hatan dobtak legalább 9 pontot, és heten értek el minimum 10 VAL-t, míg a Vasasnál a 18 pontos Édes Emese volt a legeredményesebb, de senki nem ért el két számjegyű VAL-t.

A Pécs 22-13-ra nyerte a Vasas elleni első negyedet, utána azonban folyamatosan vette át a játék irányítását a fővárosi alakulat, amely végül 69-61-re nyert - ezzel eldőlt, hogy ha hármas holtverseny lesz is, akkor is a Sopron jut be az elődöntőbe +3-as minitabellás kosáraránya miatt, mivel a Vasas 0-n, a Pécs pedig -3-on végzett ebben az összevetésben, rendkívül kis különbségek döntöttek ennél a hármasnál. A Vasas legjobbjai Van Rijs Luca (7 pont, 9 szerzett labda, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Herhoff Dóra Zsuzsanna (15 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) voltak, míg a mecsekaljaiaknál Laczkó Sára (16 pont, 10-10 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Simon Dorottya (12 pont, 7 pattanó) voltak a legeredményesebbek. A Sopron felszabadultan játszhatott ezután a Zsíros Akadémia Kőbányával, és szoros vereséget szenvedett (77-72). A csoportgyőztes fővárosiak Nagy Rékára (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett és 7 eladott labda) és Kutrik Dórára (15 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) támaszkodhattak leginkább, míg a soproniaknál megint Pfeiffer Virág Angyalka (32 pont, 6 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda) emelkedett ki.