Fiú Kadett Országos Döntő: Alba-Szombathely és Vasas-Honvéd elődöntők
11
2018
2018. május 11.  |  21:40
Tegnap és ma lejátszották a fiú kadett országos döntő csoportmérkőzéseit.

Az A csoportban a Gászner Flórián (15 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Radics Gerzson (15 pont, 9 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) vezette Vasas a végjátékban tudott elhúzni a leginkább Frey Hunor (14 pont, 9 pattanó) és Szombati Tamás (16 pont) ponterős játékára építő MAFC-tól, és végül nyertek is a pasarétiek (68-54). A házigazda Szolnok egy rendkívül kevéspontos mérkőzésen maradt alul a Szombathelyi SI-vel szemben (38-49) - a hazaiaknál Csornai Bence (14 pont, 6-6 pattanó és eladott labda), valamint Verba Szabolcs (15 pont, 8 pattanó), míg a vendégeknél Kenéz Csaba (13 pont, 5 pattanó, 6-6 szerzett és eladott labda) voltak a legeredményesebbek, de a szombathelyieknél több hasznos teljesítmény érkezett Kenézé mellett, mint a vendéglátónál.

A Vasas simán verte a Szombathelyt ma reggel, az első három negyedet végig uralta a budapesti alakulat (44-65), amelynél ezúttal is Radics Gerzson (15 pont, 7 pattanó) vitte a prímet, míg a nyugat-magyarországi alakulat legjobbja Rédei Péter (13 pont) volt. A Szolnok elfáradt a MAFC elleni második félidőre, főleg a negyedik negyedre, amelyet 13 ponttal vesztett el, a mérkőzést pedig 15-tel (50-65) - Honti Viktor együttesénél senki nem érte el a 10 pontot, Abraham Arabo (8 pont, 10 pattanó) volt a leghasznosabb, a túloldalon viszont Frey Hunor (14 pont, 15 pattanó), Mózer Márton (14 pont, 8 pattanó) és Tóth Barna (17 pont, 6 pattanó) is kiválóan kosárlabdáztak.

A ma esti meccseken a MAFC a középső két negyedben volt gyengébb a Szombathelynél, amely végül 11 pontos sikert aratott, így kiharcolta helyét az elődöntőben (52-63). A győztesnél Rédei Péter (18 pont, 4-4 pattanó, szerzett és eladott labda), Kenéz Csaba (14 pont, 5 gólpassz), Sövegjártó Ábel (10 pont, 18 pattanó, 4 szerzett labda) és Pásztor Mátyás (5-5 pont és gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda) is kifejezetten hasznosan játszottak, míg a fővárosiaknál Tóth Barna (29 pont, 12 pattanó) nagyon kiemelkedett a többiek közül. A nap zárómeccse már tét nélküli volt a helyezések szempontjából - a Verba Szabolcs (12 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda), Csornai Bence (10 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint Ficsór Bence (5 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda) vezette Szolnok fej-fej mellett haladt a már biztos csoportgyőztes Vasassal, a 7-4-re megnyert negyedik negyeddel pedig be is húzta a mérkőzést (41-43) úgy, hogy a pasarétieknél senki nem ért el 10 pontot.

A B csoportban a Debrecen a 30-13-ra megnyert első negyedére alapozva verte a Honvédot (81-67) - a hajdúságiaknál Somi Miklós (23 pont) és Neuwirth Bence (22 pont, 18 pattanó), míg a budapestieknél Kármán Domonkos (17 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz), valamint Tóth Márton (14 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) voltak a legjobbak, de amíg a Honvédnál egy igazán jó teljesítmény volt emellett, addig a debrecenieknél három is. Az egyik, ha nem a legnagyobb esélyesnek tekinthető Alba Fehérvár hozta a papírformát a Kiss Lenke KS-sel szemben (81-53) - a székesfehérváriaknál Sodiq Seyi Awogbemi (24 pont, 22 pattanó, 4 gólpassz) volt a vezér, de Kass Balázs (14 pont, 5 pattanó) is hasznosan kosarazott, míg a túloldalon Duka Bence (15 pont) volt a legeredményesebb.

A tegnap esti első találkozón a Kiss Lenke KS meglepetésre 15 ponttal vezetett a Debrecen ellen a félidőben, és bár a hajdúsági alakulat a fordulás után gyorsan visszajött a meccsbe, fordítani nem tudott, és végül a KLKS győzött (68-77). A Debrecennél Neuwirth Bence (19 pont, 23 pattanó, 4 eladott labda) és Kalassai Martin (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) voltak a vezérek, míg a győztesnél Duka Bence (14 pont, 13 pattanó), a tripla-duplával kacérkodó Mikes Bence (15 pont, 9-9 pattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Gaál Bence (17 pont, 10 pattanó) vitték a prímet. Az Alba a tegnap esti meccsen sem hagyott sok kétséget afelöl, hogy mik a hétvégi céljai, majdnem 40 ponttal verték a székesfehérváriak a Honvédot (59-97) - a fővárosiaknál Kármán Domonkos (12 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda) és Komlós Levente (11 pont, 4 pattanó) értek el 10 pontig, míg az Albánál Kass Balázs (11 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Góbi Marcell (12 pont, 6 pattanó) és Nagy Viktor (18 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak ezúttal.

A mai két találkozó közül az elsőn a Honvéd nagyon összeszedte magát a tegnapi két veresége után, kétséget sem hagyott afelöl, hogy jobb a Kiss Lenke KS-nél, és 34 pontos győzelmével azt is elérte, hogy kényszerhelyzetbe hozta a Debrecent (60-94). A Honvéd legjobbjai Kármán Domonkos (31 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz) és Erdei Márk (25 pont, 11 pattanó) voltak, míg a túloldalon Mikes Bence (18 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), valamint Duka Bence (11 pont, 7 pattanó) voltak a vezérek. A nap utolsó meccse előtt egyértelmű volt: ha a Debrecen nyer, bejut a négy közé, ha nem, akkor a hármas holtversenyből a Honvéd jön ki a legjobban. Cserfalvi István Neuwirth Bence (23 pont, 14 pattanó) által vezérelt csapata vezetett is az Alba ellen 10 perccel a vége előtt, de a végére elfáradt, így a Sodiq Seyi Awogbemi (12 pont, 17 pattanó, 4 gólpassz) vezette székesfehérváriak az utolsó negyedben fordítva nyertek (67-54).