Leány serdülő döntő: A címvédő Csata DSE a favorit
08
2018
2018. május 8.  |  10:00
Május 10-én, tehát ezen a héten csütörtökön kezdődik Győrben a Leány Országos Bajnokság nyolcas döntője, és egészen vasárnapig tart majd.

Az A csoportban található a tavalyi bajnok Csata DSE mellett a házigazda Széchenyi KA, amely egy évvel ezelőtt az ötödik helyet szerezte meg, a tavalyi bronzmeccsen diadalmaskodó KSC Szekszárd, illetve az előző idény hatodik helyezettje, a DVTK Akadémia.

A Csata volt idén az egyetlen együttes, amely a főtábla mindhárom körét hibátlanul, összesen 9-0-s mérleggel hozta le, végül az I csoport megnyerésével jutott a nyolcas fináléba - igaz, csak Budapesten játszott, de így is a torna legnagyobb esélyesének tekinthető. A Győr az első főtáblás kört 3-0-val abszolválta Pécsett, Miskolcon 1-2-vel zárt (a DVTK-tól és a Zsíros Akadémiától kapott ki), a harmadik "kanyart" azonban megint Pécsett megint 3-0-val nyerte, így első lett a J csoportban. A KSC 0-3-mal kezdett (kikapott többek között a győriektől is), 3-0-val folytatta, majd a harmadik főtáblás körben a Vasas mögött a második helyen végzett a budapesti K csoportban. A DVTK az első főtáblás körben a Csata mögött lett második 2-1-gyel, a másodikban pedig a Zsíros Akadémia mögött nyújtott újabb 2-1-es teljesítményt. Az I csoportba került így a gárda, amit 0-3-mal zárt (újfent kikapott a miskolci együttes mindkét korábbi legyőzőjétől és a Soprontól is), de így is itt van a legjobb 8 között.

A B csoportban a tavalyi ezüstérmes Vasas Akadémia mellett a tavalyi hetedik helyezett Soproni Darazsak Akadémia és két "új belépő", a Zsíros Akadémia Kőbánya és a Kosárlabda Akadémia Pécs kap majd szerepet.

Az előző idény második helyezettjének, a Vasasnak nem volt sima az idáig vezető útja - az első főtáblás körben a Győrtől kaptak ki Pécsett (2-1), a második főtáblás körben pedig hazai pályán csak a harmadikok lettek a Csata és a Sopron mögött (1-2). A harmadik főtáblás kört már 3-0-val hozták, így a K csoport győzteseként jutottak el ide. A Zsíros Akadémia az első körben a Sopront megelőzve lett első 3-0-val, a másodikban többek között a DVTK-t és a Győrt is legyőzték egy újabb 3-0-ért, az I csoportban pedig csak a Csatától kaptak ki, a második legjobb összteljesítményt nyújtották (8-1). A Sopron az első főtáblás körben a Zsíros Akadémia mögött végzett (2-1), a másodikban a Csatától kapott ki (2-1), így viszont az I csoportba jutott, ahonnan mind a négy együttes bekerült a nyolcas döntőbe - újfent vereséget szenvedtek a soproniak mindkét korábbi legyőzőjüktől, de a DVTK-t megelőzték (1-2). A Pécs nem kezdett jól, az MVSI Vadmacskák és a Kanizsa mögött csak a harmadik lett az első főtáblás körben (1-2), a második fordulóban viszont a Szekszárd mögött a második pozícióban zárt (2-1). A J csoportban aztán a Győr mögött hármas holtversenyben végzett a szintén pécsi PVSK Nemzeti Akadémiával és az MVSI-vel - a körbeverésből a Kosárlabda Akadémia Pécs jött ki a legjobban az egymás elleni meccseken hozott kosárarányok miatt, így jutott be a legjobb 8 közé a mecsekaljai gárda.