Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Vasas-siker a címvédő otthonában
07
2018
2018. május 7.  |  11:45
A Vasas a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságában "vágott vissza" az egy nappal korábban az élvonalban az alsóházi rájátszásban elszenvedett vereségért a másodosztály bajnokának, a BEAC-nak. A BKG az Ajkát, a TF pedig a Tatabányát verte simán. A középmezőnyben a debreceniek 1-1-gyel zárták baranyai portyájukat, az alsóház múlt heti nagy nyertese pedig a két győzelmet arató MAFC volt.

Az 1-9. helyért

BKG DSE Szigetszentmiklós - Ajka-Cserpes Trudi 76-39

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nyomasztó fölényben játszva Doktor Anna (13/3 pont, 5 lepattanó), Lakatos Dóra (13/9 pont, 3 gólpassz) és Lantos Adrienn (10/6 pont, 3 szerzett labda) vezérletével a BKG simán verte azt az Ajkát, amely a lepattanózást 48-43-ra megnyerte, ráadásul Fabini Borbála (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát is adta, ám őt társai időnként magára hagyták a kosárszerzésben. Somkúti Janka 9 ponttal, 8 lepattanóval és 6 gólpasszal, Balsay Rita pedig 8 ponttal - 13 mezőnykísérletből -, 12 lepattanóval, 3 gólpasszal és 5 eladott labdával zárta a találkozót. Döntő volt, hogy amíg a BKG csupán 7, addig az Ajka 25 alkalommal adta el a labdát.

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 81-85

A két csapat jó néhány játékosa a találkozó előtti napon a két együttes élvonalbeli, az alsóházi rájátszást lezáró összecsapásán is találkozott. Akkor a BEAC győzött. A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság rangadóján egy végig szoros, kiélezett találkozón a végjátékban jobban koncentráló, a Mérész Beatrix (28 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda)-Varga Alíz (23 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda)-Dombai Réka (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) trió vezette Vasas bizonyult jobbnak a Szabó Dóra (21/12 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Zana Klaudia (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Kovács Vanessza (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó) és Király Lili (11 pont, 3 szerzett labda) eredményességére építő címvédőnél.

TFSE - Tatabányai KC 77-39

Sándorfi Réka (12 pont, 3 lepattanó), Karlócai Julianna (11/3 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Varga Barbara (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott kabda, 5 gólpassz) és Kováts Gabriella (10/3 pont) vezérletével minden negyedet megnyerve a TF fölényesen verte a Tatabányát, amelyből egyedül Horváth Szilvia (12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

A 10-18. helyért

Dávid Kornél KA - ZTE NKK II 89-57

Bár a második negyedet  "elvitte" a Kovács Georgina (23/3 pont - 27 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda)-Preisinger Boglárka (19/9 pont, 5 lepattanó) kettős vezette zalai együttes, elsősorban a 29-6-ra megnyert harmadik negyedre, valamint Laufer Gabriella (32/3 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Orsó Viktória (18/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Rozsics Teodóra (12 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz) jó játékára építve a fehérváriak fölényes győzelmet arattak, amelyhez azért a 13 gólpasszt "kézbesítő" Fekete Csilla hatékony szervező játéka is elengedhetetlen volt.

PEAC-Pécs-Pingvinek - DEAC DSI 63-76

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzött a felépülése után a korábbi formáját fokozatosan visszanyerő Göttlinger Anna (22/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Száva Dorina (20/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette debreceni együttes az elsősorban Szűcs Réka (17/3 pont, 5 eladott labda), Tenyér Zsófia (13 pont, 3 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda, 2 blokk) és Szűcs Lilla (11/3 pont, 5 lepattanó, 2 blokk) pontjaira alapozó pécsi fiatalok otthonában.

PINKK SE - DEAC DSI 64-55

A debreceni csapat kétnapos baranyai túrája második mérkőzésén Göttlinger Annát (23/12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) nagyon magára hagyták társai pontszerzés tekintetében, így a "több lábon álló" PINKK főként Zsilinszky Lilla (22 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Benke Sára (20/3 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Raus Vivien (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) jó játéka révén ellenfele fölé kerekedett.

A 19-26. helyért

FONTI TRANS-Petőfi SE - MAFC 61-69

A 23-15-re megnyert első negyed, valamint a Hercze Szandra (18/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Horváth Enikő (15/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Horváth Anna (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) trió tagjainak eredményessége révén, a lepattanócsatában a vendéglátókat 46-37-re felülmúlva tudott győzni a MAFC a Kalocsai Dorina (16 pont - 21 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Domokos Kinga (15 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Herendi Zsófia (12/6 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólőassz) vezette baranyai együttes otthonában.

Kiss Lenke KS - Bajai NKK 102-83

Nem a védekezésről szólt az összecsapás, amelynek első három negyedében irányítva a játékot Nagy Andrea (28 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Opitz Petra (23 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Orosz Anett (18/3 pont, 4 lepattanó) és Mészáros Anna (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével 100 pont fölé jutva, igen hatékony támadójátékot bemutatva, összesen 35 gólpasszt kiosztva nyert a KLKS a Kucsora Réka (24/6 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Szöllősy Boglárka (20/18 pont, 9 lepattanó, 4-4 blokk és eladott labda, 3 gólpassz)-Novotnik Tiffani (17/6 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) trió vezette Baja ellen.

Kiss Lenke KS - MAFC 87-97

Nem látszott, hogy mindkét fővárosi együttesnek ez már a második meccse volt a héten. Nagy iramú, jókora dobópárbajt hozó mérkőzésen az első, valamint a záró negyedben pontosabban játszó MAFC Fülep Csilla (25/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Hercze Sz. (24/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Gorácz Eszter (14 pont, 13 lepattanó, 3-3 eladott labda és blokk), valamint Horváth A. (10 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) hatékony játéka révén legyőzte a Szabó Enikő (22/12 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Orosz A. (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda)-Opitz P. (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Lajkó Dóra (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó)-Nagy A. (11 pont - 16 mezőnykísérlet, - 6 lepattanó) ötösfogat "húzta" Kiss Lenke KS csapatát.