NB I B: Egy hely még kiadó a legjobb négy között a piros csoportban
07
2018
2018. május 7.  |  09:55
Három csapat helye már biztos az elődöntőben a férfi másorosztály piros csoportában, amelyben az Oroszlány a Tehetséges Fiatalok együttesével csap össze a döntőbe jutásért. A Veszprém viszont még várja ellenfelét, hiszen a Vasas minimális különbségű, egyetlen pontos győzelmet aratva egyenlített, így szerdán este Nyíregyházán dől el, ki lesz Körtélyesiék ellenfele. A zöld csoportban a Tiszaújváros parádés első félidőt produkálva a szünetben még vezetett a bajnokságban veretlen BKG-Príma SE otthonában, de a záró etapban felőrölve ellenfele ellenállását a szigetszentmiklósi alakulat egy kitűnő összecsapáson megőrizte a veretlenségét.

Az 1-8. helyért

Vasas Akadémia - Nyíregyháza Blue Sharks 80-79

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen, izgalmas végjáték után egyenlített a Vasas. A Czura Attila (22/15 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Nagy Krisztián (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda)-Fazekas Csaba (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz)-Czinger Zoltán (10 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Bus Iván (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 10 gólpassz) "ötösfogat húzta" vendégek kezdtek kobban. A második etap viszont egyértelműen a vendéglátóké volt, akik Boros Márk (15/3 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Moravcsik Áron (13/3 pont, 4 elapttanó, 6 gólpassz), Völgyi Marcell (12 pont, 10 lepattanó), Katona Róbert (11/9 pont) és Andrássy Géza (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) jóvoltából szünetig fordítani tudtak. A második félidő végig szoros, kiélezett játékot hozott. Az utolsó perc elején Katona triplájával visszavette a vezetést a Vasas, s bár a Nyíregyházának két lehetősége is volt a maga javára fordítani a találkozót, nem tudott élni vele. A vendégek minimális vereségében az ezen a szinten igencsak gyöngécske, 6/15-ös (40%) büntetőzésük is közrejátszott.

A párharc állása 1-1.

A 9-12. helyért

MTK Törökbálint - Calle PubFood Békés 78-61

Ellentétes félidők mérkőzésén a bennmaradást kiharcoló Békés feszabadult, jó játékkal kezdve, Nagy Balázs (22/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Danijel Krsztics (13/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) vezérletével 11 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A kiegyenlített játékot hozó második negyedet követően már a hazai gárda akarata érvényesült, amely fokozatosan átvéve az irányítást a harmadik negyed végére 1 pontra zárkózott föl, majd a záró etapban már nyomasztó fölényben játszva, elsősorban az "elnyűhetetlen" Bihari Máté (26 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Jakab Péter (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz) ponterősségére építve, felőrölve a viharsarki együttes ellenállását végül magabiztos győzelmet aratott.

A párharc állása: 1-0 az MTK Törökbálint javára.

Az 1-4. helyért

BKG-Príma SE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 97-84

Nem  "esett hasra" a szigetszentmiklósi gárda bajnoki veretlenségétől a borsodi alakulat, hanem kifejezetten ügyes játékkal, remek dobóformát mutatva, Gáspár Balázs (19/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 7 eladott labda), a tripla-dupla közelében teljesítő, ám gyengén (3/10) büntetőző John Jackson (17 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz), Piukovics Bálint (12/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Pöstyéni Zoltán (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Szilasi Bence (11/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Pongrácz Gergely (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) hatékony játéka révén az első félidőben parádésan (6/9, 66%) triplázva szünetben még 4 ponttal vezetett. A hazaiak Nagy Botond (27/18 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz), a csapatát a második negyedben szinte egyedül versenyben tartó Tanács Attila (23 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), a szünet után parádézó Kaluha Csaba (21/12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint a hasznosan kosarazó Halász Ákos (14 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére támaszkodva, a záró szakaszra felőröve ellenfelük ellenállását egy színvonalas, remek meccsen megőrizték bajnoki veretlenségüket.

A párharc állása: 1-0 a BKG javára.

11-14. helyért

Falco KC Szombathely U23- Alba Fehérvár 93-76

A 25-14-re megnyert első negyednek, valamint főként Durázi Krisztofer (25/9 pont, 10 lepattanó), Németh Bence (15/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Laman Richárd (14/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően a szombathelyi fiatalok biztosan verték a Joel Nshimba (21 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Takács Milán (11 pont, 3 lepattanó) kettős vezette fehérváriakat.

A párharc győztese: Falco KC U23-as kettős győzelemmel.