NB I B: Oroszlányban, Veszprémben és Budafokon is édes volt az otthon
05
2018
2018. május 5.  |  09:31
A piros csoportban az Oroszlány fölényes győzelemmel, a Veszprém pedig a hajrában szinte a sírból visszahozva nyerte meg a negyeddöntő párharc 3. meccsét, s jutott a legjobb 4 közé. A Nyíregyháza otthon szerzett előnyt a Vasassal szemben.
A zöld csoportban a Budafok az első negyedben megnyugtató előnyt szerezve győzte le a SMAFC-ot - szintén a párharc sorsát eldöntő 3. mérkőzésen, s lett elődöntős

Piros csoport, az 1-9. helyért:

Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 71-59

A Vasas sokkal jobban kezdett, a tét a hazaiakat nyomasztotta a párharc első összecsapásán. Az első etap közepén egy 6-0-lal ellépett a Völgyi Marcell (14 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda)-Boros Márk (12/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Kovács Bálint (10 pont) trió tagjainak pontjaira támaszkodó Vasas, amely félidőben is 7 ponttal vezetett. A második félidőt 9-2-vel kezdte a Czura Attila (15/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Fazekas Csaba (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Czinger Zoltán (11 pont, 5 lepattanó, 2-2 szerzett labda és blokk), valamint Szrdjan Sztojanovics (11 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) vezette hazai gárda. Az egész 3. negyedet a hazaiak irányították, akik a szakasz végére 4 pontos előnnyé változtatták félidőbeli 7 pontos hátrányulat. A Vasas azonban nem tört meg, a záró etap közepére ledogozta hátrányát. Ez azonban a jelek szerint nagyon sokat kivett Faragó Péter tanítványaiból, a hajrá egyértelműen a hazaiaké volt, akik az utolsó 5 percet 14-2-re nyerve kerekedtek ellenfelük fölé.

A párharc állása: 1-0 a Nyíregyháza javára

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - Nagykőrösi Sólymok 73-71

Egy végig szoros, kiegyenlített találkozón a hajrában már-már győztesnek látszott a Tóth Viktor (21 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Lakosa Ákos (14/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Molnár Miklós (11/6 pont, 3 eladott labda) trió eredményességére alapozó vendég Nagykőrös. A 38. percben 71-65-re vezetett a Sólymok csapata, ám ekkor Bodó Balázs hárompontos kosarat dobott, amellyel új erőt adott az amúgy Nebojsa Pavlovic (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Körtélyesi Gergely (13/3 pont,  7 lepattanó, 4 gólpassz), Lógár Bence (10/3 pont) és Helmeczi András (10 pont, 4 gólpassz) vezette hazai gárdának, amely a végjátékban Helmeczi két duplájával valamint egy jó büntetőjével a maga javára fordította a találkozót. Ami döntő volt, hogy a Veszprém sokkal jobban "vigyázott" a labdára, mindössze 9 alkalommal adta el, szemben az amúgy jobban dobó és a lepattanózást 41-32-re megnyerő Nagykőrös 25 elvesztett labdájával.

A párharc végeredménye: 2-1 a Veszprém javára

OSE Lions - MEAFC 109-69

Egy negyeden át tartotta a lépést az Oroszlánnyal a MEAFC, amelynek "gólvágóját", az első 2 meccsen 35,5 pontot átlagoló légiósát, Patrick Cole-t "lenullázták" a hazaiak, azaz 0 ponton tartották, igaz a légiós csak 11 percet játszott. Elsősorban Zsíros Péter (28/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), valamint az előző meccset eltiltása miatt kiahagyó Kovács Gábor (22/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) ponterősségére építettek a hazaiak - azért Madár András (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Thomas Spagnolo (6 lepattanó, 4 gólpassz) is hasznos, eredményes játékkal járult a fölényes hazai sikerhez. Miskolci oldalon nem volt, aki érdemben felnőjön Szögi Ádám (28/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Drahos Gábor (20/9 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) mellé. Lepattanózásban 45-28-ra, gólpasszok tekintetében pedig 25-8-ra múlta felül az OSE a MEAFC-ot.

A párharc végeredménye: 2-1 az Oroszlány javára

A 9-12. helyért

Bp. Honvéd - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 91-58

A győriekkel szemben a bentmardást kivívó Bonyhád nem igazán tudott felpörögni a helyosztóra, Somogyfoki Szabolcs (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Tömösváry Máté (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével csupán a 2. negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a nagy kedvvel játszó, Pintér Dávid (18/9 pont, 3 lepattanó), Steier Roland (12/6 pont, 5 gólpassz), Hargitai Krisztián (12/6 pont, 3 lepattanó) és Kováts Róbert (11/3 pont, 6 lepattanó) vezette Honvédnak.

A párharc állása: 1-0 a Honvéd javára

Zöld csoport, az 1-8. helyért:

SMAFC-Ford Ivanics Budafok 71-74

A 3. negyed közepéig váltott vezetéssel fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor 6 ponttal ellépett a Varga Dániel (23 pont, 10 lepttanó, 3 eladott labda)-Tursics Krisztián (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Wehner Zoltán (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Lados Erik (11 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Horváth Márton (10 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) ötös vezette Budafok. A 4. negyed elején egyenlített az elsősorban Rátvay Balázs (22 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Czukor Bence (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Berbeczei László (10 pont - 14 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) hatékony játékra építő SMAFC. Ekkor azonban egy 12-2-vel 10 ponttal újra megugrott a Budafok. A végjátékban egy 7-1-gyel még 2-re feljött a SMAFC, de utána eladta a labdát, így a vendégek nyertek, s egyenlítettek.

Ford Ivanics Budafok - SMAFC 91-70

A 29-13-ra megyert első negyednek, valamint főleg Lados E. (18/3 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), Varga D. és Horváth M. (mindkettő 13 pont és 4 lepattanó), Tursics K.  (12/6 pont, 7 gólpassz), Wehner Zoltán (12/3 pont, 6 lepattanó) és Tóth Szabolcs (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jó és eredményes játékának köszönhetően  magabiztos győzelemmel biztosította be 4 közé jutását a Budafok. A soproniak  ugyan Czukor B. (22/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Rátvay Tamás (20/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Kovács Benedek (13 pont, 6 lepattanó) és Rátvay B. (11 pont, 5 lepattanó) jóvoltából második negyedtől kiegyenltetté tették a játékot, de a hamar összeszeedtt nagy hátrányuk miatt nem tudták szorossá tenni a találkozót.

A párharc végeredménye: 2-1 a Budafok javára

A 11-14. helyért:

Alba Fehérvár - Falco KC U23 64-72

Fordulatos találkozón az elsó félidőben Hódi Patrik (17/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett ladba, 4 gólpassz), Durázi Krisztofer (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Laman Richárd (11/9 pont) vezérletével a vendég szombathelyiek akarata érvényesült. A 3. negyedben azonban óriási fordulat köveztkezett, a hazaiak elsősorban Joel Nshimba (21 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Papp István (19/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Lukács Norbert (10/3 pont, 35 eladott labda) révén lendüetes, pontos játékkal megfordították az állást. A záró etapra újra összekapták magukat a vasi fiatalok, a hazaiakból pedig úgy tűnik sokat kivett a 3. negyed pontos, koncentrált játéka, így végül vendégsiker született.

Motax Pápai KC - Óbudai Kaszások 98-76

Egységes, jó csapatjátékkal minden negyedet megnyerve Horváth Gergely (22/3 pont, 4 lepattanó), Kálmán László (15/9 pont, 4 gólpassz), Keller Vidor (11-11 pont és lepattanó), valamint Ryan Cook (10/6 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) vezérletével fokozatosan növelve előnyét a kepattanózásban ellenfelét 48-34-re felülmúló Pápa magabiztos győzelemmel harcolta ki a bentmaradást a légiósa, Joseph Prophet nélkül felálló, a Vámos László (21/9 pont, 5 lepattanó)-Van der Meer Lóránd (15 pont 7 lepattanó)-Kutrovuch bence (11/3 pont, 3 lepattanó)-Szántó Dániel (11 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette óbudaiakkal szemben.

Továbbjutott: Pápa kettős győzelemmel

Fotó: HOYA - Pannon Egyetem Veszprém Facebook