Férfi NB I: Fontos paksi lépés a nyolc felé
04
2018
2018. május 4.  |  20:48
Kevesebb mint 48 óra alatt újra bajnokit játszott a Szeged, amely szerdán még Pécsen szerepelt (és kapott ki tíz ponttal). A hazaiak ezúttal is a sérült Fortune, Csirics, Juhos trió nélkül álltak fel a számukra már tétnélküli találkozóra. A nyolcba igyekvő paksiaknak azonban igenis volt még miért küzdeniük.

Boltics kosarával szerzett vezetést a Szedeák, először és utoljára a meccsen. 2-9-nél időt kért Mandics, de hiába, mert a jól dobó tolnaiak elhúztak. Hinds az utolsó másodpercekben még bevágott egy triplát, ezzel lett 16-22 az első negyed vége.

Az amerikai irányító ott folytatta, ahol abbahagyta, a második negyed elején is betalált kintről. Bonifert és Mike is hamar lehetőséget kapott, miközben tíz pont fölé nőtt a különbség (20-31). Összeveszett a két kispad, mindkettő technikait kapott. Mike triplája után időt kértek a vendégek (26-36). Használt a kisszünet, meglépett az ASE, jött is a szegedi timeout 26-41-nél. Wirth kapott technikait, újabb fiatal, Goldring is szóhoz jutott. A differencia pedig húszra rúgott (28-48). Kerpel-Fronius büntetőjével zárult az első félidő, 31-50.

Wirth villogott távolról és közelről is a fordulás után, 43-55-re zárkózott a Szedeák. Guinn már a 24. percben kipontozódott. Tarrant kosara után, 53-69-nél időt kértek a csongrádiak. Bolticsnak csak egy büntetője volt jó, 58-72-vel ért véget a harmadik etap.

Eilingsfeld kosarával indult a záró felvonás, majd két és fél perc után tíz pontra csökkent a különbség (64-74). Sőt, egy sportszerűtlen fault után Sulovics mindkét büntetőjét értékesítette, az oldalbedobás után pedig a szerb center duplájával 70-76-ra zárkózott a Szedeák. A kritikus pillanatokban azonban mindig akadt valaki a vendégeknél, aki átlendítette a paksiakat a holtponton. A végén megint összeszólalkozott a két kispad, Mandicsot el is küldték a kispadtól. Mayeré volt az utolsó kosár, megérdemelten nyert a jobban dobó Paks, amely lépéselőnybe került a Kaposvárral szemben a play offért való harc során – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 82-96 (16-22, 15-28, 27-22, 24-24)