A ZTE nyerte a fiú junior B döntőt
02
2018
2018. május 2.  |  15:30
A hétvégén megrendezték a fiú junior országos bajnokság B döntőjét is, méghozzá Sopronban, ahol a nyolc csapat egyenes kieséses rendszerben döntötte el az országos 9-16. helyek sorsát.

Az első negyeddöntőben a Zalakerámia ZTE KK és ELITE Basket Törökbálint csapott össze egymással egy rendkívül hullámzó mérkőzésen - a Kovács Benedek Máté (24 pont, 9 pattanó) és Farkas Attila (34 pont, 6 pattanó) játékára alapozó ZTE a 9 ponttal megnyert első negyedének köszönhetően hol kisebb, hol nagyobb különbséggel vezetett, de a Walde Márk (26 pont, 6 pattanó), Harsányi András (8 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Szabó Márton (11 pont, 3-3 pattanó és gólpassz) vezette törökbálintiak a 37. percben már jobban álltak ellenfelüknél (69-70). A végén, 73-73 után Farkas két jó duplája döntött a ZTE javára (77-73).

A második negyeddöntőben a MAFC és a Budaörs csapott össze, és a szoros első félidő után a Lukács Barnabás (14 pont, 9 pattanó), Juhász Kájusz (10 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz), Opauszki Balázs (18 pont, 4 pattanó) trió vezette Budaörs öt ponttal meglépett (48-53), és a negyedik negyed első felében is jobban állt. A végjátékban azonban végig a Dénes Dániel (17 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) és Bartos Bálint (18 pont, 11 pattanó) vezette MAFC-nál volt az előny, amely végül 5 ponttal győzött (71-66).

A harmadik negyeddöntőben is hasonló volt a forgatókönyv - három negyed után egyetlen ponttal vezetett a Gilszki Erik (23 pont, 4 pattanó), Várbíró Gergő (16 pont, 5 gólpassz), Andó Levente (11 pont, 5 gólpassz), Abraham Arabo (11 pont, 16 pattanó) és Orbán Bendegúz (24 pont, 4 pattanó) vezette Szolnoki Sportcentrum. A házigazda, Rátvay Balázs (32 pont, 10 pattanó), Horváth Máté (10 pont, 6 pattanó), Horváth Krisztián (18 pont, 6 gólpassz), Karsai Attila (10 pont, 7 pattanó) és Heiszenberger Norbert (15 pont, 4 pattanó) játékára alapozó Sopron aztán a záró felvonás első felében meglépett ellenfelétől, elérte a 100 pontot is, és végül győzött (94-100).

A negyedik negyeddöntőben a Kaszások Akadémia az első félidőben irányította a játékot a PVSK Nemzeti Akadémiával szemben (35-43). A fordulás után a pécsiek feljöttek ellenfelükre, de hiába nem volt nagy a lemaradásuk, fordítani a negyedik negyedben sem tudtak. Uros Rosic (20 pont, 11 pattanó, 7-7 gólpassz és eladott labda) triplája után egyetlen pont volt mindössze a mecsekaljaiak lemaradása, de végül nem tudtak sem fordítani, sem egyenlíteni, hiába volt erre több lehetőségük is (80-83). A győztesnél a Kutrovich Bence (25 pont, 6 szerzett labda), Korompai Ákos (15 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda), Szóráth Gergely (17 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) trió vitte a prímet, míg a Pécs legjobbjai Rosic mellett Nagy Kevin (19 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 5 szerzett labda), Tóth Kristóf (7 pont, 12 pattanó) és Futó Balázs (18 pont, 11 pattanó, 4 blokk) voltak.

Szombaton a keresztjáték következett. A Törökbálint a Gonda Zsombor (20 pont, 11 pattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Walde Márk (19 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Harsányi András (12 pont, 9 pattanó, 6 eladott labda) trió vezetésével végig fölényben játszott, és végül 77-61-re verte a Budaörsöt, ahol ezúttal Gyapjas Péter (16 pont, 7 pattanó) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

A másik 5-8. helyekért rendezett összecsapáson a PVSK Nemzeti Akadémia a szoros első félidő után a másodikban a Szolnok fölé nőtt, és végül nagyobb izgalmak nélkül nyert (85-100). A Pécsnél az Uros Rosic (33 pont, 7 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Nagy Kevin (30 pont, 5 szerzett labda), Tóth Kristóf (12 pont, 11 pattanó), Mogyorósi Dániel Áron (17 pont, 5 pattanó, 4 gólpasz) kvartett volt a legjobb, míg a Szolnoknál a Gilszki Erik (34 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Andó Levente (14 pont), Abraham Arabo (10 pont, 12 pattanó), Orbán Bendegúz (15 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda) négyes.

Az első elődöntőben a Limpek Balázs (17 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) vezette MAFC három negyedig kifejezetten jól tartotta magát, mindössze négy ponttal volt lemaradva a ZTE-től (41-37). A záró 10 percben a Kovács Benedek Máté (31 pont, 12 pattanó), Simó Bence (15 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Farkas Attila (12 pont, 7 pattanó, 4 blokk) vezette zalaegerszegiek meglógtak ellenfelüktől, és magabiztosan nyertek (65-49).

A második elődöntőben a Sopron 10 pontos hátrányba került a nyitó játékrészben a Kutrovich Bence (24 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 8 eladott labda) és Szántó Dániel (26 pont, 6 pattanó) vezette Kaszások Akadémiával szemben. A 36. percig folyamatosan üldözte ellenfelét a Karsai Attila (17 pont, 11 pattanó), Rátvay Balázs (20 pont, 5 pattanó), Horváth Krisztián (21 pont, 8 gólpassz, 5 eladott labda) és Csátaljai Barna (13 pont) vezette házigazda, amely az utolsó négy percben végig jobban állt ellenfelénél, így szoros végjátékot követően nyerni tudott (91-88).

A zárónapon a helyosztókra került sor. A hetedik helyért rendezett mérkőzésen a Budaörs az első és az utolsó negyedben összesen 25 ponttal múlta felül a Szolnokot, és ez a két játékrész gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást, amelyet végül 27 egységgel nyertek a budaörsiek (78-51). A győztesnél Gyapjas Péter (22 pont, 8 pattanó) emelkedett ki, de Szabó Balázs (9 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) is kifejezetten hasznosan kosarazott, míg a szolnokiaknál a Várbíró Gergő (8 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Orbán Bendegúz (15 pont, 7 pattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda), Gilszki Erik (12 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) trió volt a legjobb.

Az ötödik helyért rendezett összecsapáson a PVSK Nemzeti Akadémia a félidőben 10, a harmadik negyed után pedig 27 pontos előnnyel rendelkezett, így hiába nyerte Harsányi András (15 pont, 9 pattanó) és Szabó Márton (12 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) vezetésével az ELITE Basket Törökbálint az utolsó felvonást, nagyobb izgalmak nélkül győzött a Pécs (67-85), amelynél Nagy Kevin (20 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Uros Rosic (23 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 7 eladott labda), Futó Balázs (16 pont, 6 pattanó, 3 blokk) és Tóth Kristóf (13 pont, 14 pattanó) voltak a legjobbak.

A harmadik helyért a MAFC és a Kaszások Akadémia csapott össze, és bár három negyeden keresztül egészen szoros volt a találkozó, a végjátékban nem fért kétség a MAFC győzelméhez (80-71). A Kaszásoknál a Kutrovich Bence (27 pont, 5 pattanó), Szóráth Gergely (16 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Korompai Ákos (8 pont, 7 pattanó), Hegedűs Olivér (9 pont, 5 pattanó) négyes vitte a prímet, míg a MAFC-nál a Limpek Balázs (17 pont, 14 pattanó), Vantal András (15 pont, 7 pattanó, 9 gólpassz), Pfandler Bence (15 pont, 11 pattanó) trió volt a leghasznosabb.

A döntőben a Sopron az első negyed után még 5 ponttal vezetett, de a két páros negyedet összesen 19 ponttal bukta el, a harmadik felvonást is elvesztette, így összességében véve egyértelmű volt a Simó Bence (30 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda), Farkas Attila (12 pont, 3 blokk) és Kovács Benedek Máté (8 pont, 12 pattanó) vezette ZTE győzelme (80-63), amely így az országos 9. helyen végzett. A házigazda legjobbjai Karsai Attila (14 pont, 7 pattanó) és Rátvay Balázs (15 pont) voltak.