Férfi NB I: Megelőzte a Paks a Kaposvárt
02
2018
2018. május 2.  |  13:20
Kedden este a Kaposvár együttesét látta vendégül az Atomerőmű a középházi középszakasz hetedik fordulójában. Jól kezdte a találkozót a hazai csapat, az első negyedben Hinds kettő, valamint Barnies és Medve is elsüllyesztett egy-egy triplát a kaposvári gyűrűbe, így az Atom kilenc ponttal megnyerte az első tíz percet (25-16).

A folytatásban felváltva estek a kosarak, de a második etap negyedik percében már 13 egység is volt a paksi előny. A különbség aztán továbbnőtt, ám a nagyszünetre zárkózni tudott a Kaposvár, amelynek azért akadozott a támadógépezete. Az öltözőbe 46-36-os állással vonultak a mérkőző felek.

A második félidő elején sem változott a játék képe, Hinds újabb triplája után már 18 pont volt a somogyiak hátránya (58-40), jött is Fekete Ádám időkérése. Próbált kapaszkodni a Kaposvár, de Eilingsfeldtől rögtön érkezett a válasz egy hárompontos formájában. Hinds duplájával a húszpontos határt is átlépte az Atom, de a zárófelvonásra húszon belülre került a KKK (66-49).

Indítottak még egy utolsó rohamot, de ekkora hátrányt már nem tudtak ledolgozni az Ivosevék a negyedik negyedben. A Paks végül 82-73-ra nyert, amivel megelőzte a Kaposvárt a tabellán, az egymás elleni mérlege a somogyiaknak jobb, így tovább folytatódik a harc a playoffba kerülésért – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 82-73 (25-16, 21-20, 20-13, 16-24)