Női NB I: Már 2-0 a Sopronnak
29
2018
2018. április 29.  |  21:30
Turner a sarokból engedett el egy triplát, ez volt ez első kosár a női döntő második felvonásán. Hiába szedte sorra a támadó lepattanókat a Szekszárd, közel három percig nem talált be. McCall büntetőből törte meg a csendet. Gyengén dobtak a vendégek, a 8 pontos Turner vezérletével 13-3-nál már kétszámjegyű volt a különbség, a 7. percben időt is kért Djokics. Krnjics tiszta dobást rontott a legvégén, így az első negyed után 19-12 volt az állás.

Több, mint két percig egyik csapat sem talált be a folytatásban, aztán jött Fegyverneky középtávolija, majd Oblak megszerezte a vendégek első tripláját. Nem változott a játék képe, továbbra is gyatrán dobott a Szekszárd, állandósult a 8-10 pontos különbség. Nagyot esett a színvonal, érezhető volt, hogy nagy a tét, mindkét csapat rengeteget hibázott. Hiába céloztak rosszul a vendégek, nagyot küzdöttek, kevesebb, mint másfél perc volt hátra, amikor Theodoreán triplájával feljöttek egyre a kék mezesek (23-22). Sőt, Oblak ziccerrel fordítottak, először vezettek a tolnaiak, időt is kért Iniguez. McCall csontnélküli középtávolijával a szünetben 25-26 állt a táblán.

Crvendakics hármasával rögtön visszavette az előnyt a Sopron, majd Milovanovics volt eredményes közelről. Turner hosszú idő után szólt hozzá ismét, egy dupla, majd két tripla formájában (38-31). Elkapta a fonalat Fegyverneky is, szétdobták a hazaiak a Szekszárdot, 48-37-nél időt kért Djokics. Ezúttal hiába, megint szétesett csapata támadójátéka, az utolsó negyed előtt tizenhárommal vezettek a hazaiak (52-39).

Milovanovics kosarával tovább nőtt a különbség. Egy percre sem adta fel a Magyar Kupa-győztes, de a hazaiak okos, taktikus és ponterős játékkal egyértelmű fölényben voltak. Megérdemelten nyerte meg a második felvonást is a Sopron, amely jövő csütörtökön akár le is zárhatja a szezont – írta a BB1.hu.

Sopron Basket – Atomerőmű KSC Szekszárd 70-55 (19-12, 6-14, 27-13, 18-16)