Női NB I: Fontos győzelmet aratott a BEAC
29
2018
2018. április 29.  |  18:00
Gyors pontváltásokkal kezdődött a női kosárlabda NB I. alsóházi rájátszásában, a play out negyedik fordulójában a BEAC-MTK rangadó. A kék-fehérek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Jó százalékkal tüzeltek a vendégek (főleg távolról), így néhány ponttal ők tartottak előrébb. A hazaiak főleg a palánk alatti pontokkal tartották a lépést. 14-20 után 6-0-val egálra hozta a BEAC az első játékrészt (20-20).

Vérszemet kapott a BEAC, az újbudaiak kezdték jobban a második játékrészt. Küzdésben nem volt hiány, mindkét csapat igyekezett szigorítani a védekezésén, jóval kevesebb pont esett a játékrész első felében. 31-27-nél időt kért Nagy Dóra. A félidei 33-27-es eredményt Suppán tempója állította be.

A fordulás után is őrizte előnyét a BEAC, igaz egy darabig nem szakadt le az MTK sem. A 24. percben aztán meglett a közte tíz, 42-32-nél kénytelen volt újra időt kérni Nagy Dóra, mert teljesen tanácstalanná vált csapata. Szabó Dóra ellenállhatatlan volt, jött a harmadik, a negyedik, majd az ötödik triplája is. Így lett előbb 15, majd 20 pontos a különbség, és a 24-9-es harmadik etap után 57-36 az állás. Ekkora különbség még a januári alapszakasz mérkőzésen sem volt, amit akkor sikerült ledolgoznia az MTK-nak.

Érezhetően fáradtak a csapatok, több volt a pontatlanság a záró játékrész elején, négy perc után 6-4-re állt a negyed, amikor az MTK időt kért (63-40). Négy perccel a vége előtt már jóformán csak a cserék játszottak a BEAC-nál, az MTK az utolsó negyedet megnyerve visszajött húsz ponton belülre, ennek azonban már nem volt jelentősége. Balogh Judit együttese az évad legmagabiztosabb és egyik legfontosabb győzelmével a tabella 10. helyére ugrott – írta a BB1.hu.

BEAC Újbuda – MTK Budapest 71-53 (20-20, 13-7, 24-9, 14-7)

BEAC: Szabó D. 21/15, Pusztai 2, Süle 10/6, Vajda 9/3, Barnai 11. Cs: Suppán 10, György, Király, Kovács V. 4, Gocsman 3/3, Angyal N., Zana 1.

MTK: Horváth B. 8/6, Koch 14/6, Adamecz 5/3, Székely-Horváth 5/3, Szabó F. 10. Cs: Pál, Cvitkovics 7, Wéber 4, Szeitl.