Férfi NB I: Megtört a körmendi átok, hosszabbítás után kapott ki az Alba
29
2018
2018. április 29.  |  09:49
Mindkét csapat csonka kerettel állt fel a rangadóra, a hazaiaktól az Amerikába hazautazó Tuoyo és lábujjtörése miatt Horti, míg a vendégektől Hill, Lóránt, Pointer és Markovics hiányoztak.

Nagy elánnal esett neki a Körmendnek a bajnok, pillanatok alatt 0-9 állt az eredményjelzőn. A Körmend négy percen keresztül nem talált a gyűrűbe. Harris vezérletével 7-21-re elhúzott az Alba, innen aztán az első negyed végére 9-0-val visszajött az MTE.

A folytatásban ki is egyenlítettek a piros-feketék, Fanning 2+1-es akciójával aztán fordítottak is (30-29). A Fehérvár azonban nem torpant meg, a félidőre egy pontos előnyt harcolt ki (34-35).

A fordulás után egyik csapat sem lehetett büszke a védekezésére, harmadik negyed derekára újra meglépett az Alba, de 49-57 után az újdonsült apuka, Ferencz tripláival életben tartotta a Körmendet. 58-64-ről indult a negyedik etap.

Ferencz hihetetlen formát kapott el, nyolc(!) triplát is elsüllyesztett a fehérváriak gyűrűjében. Ettől függetlenül azonban az Alba állt jobban. Igaz csak pár ponttal. Izgalmasan alakult a hajrá, több büntetőt is elrontottak a vendégek, Wright kiegyenlített, és 78-78 után jöhetett a hosszabbítás.

Wright is feljavult a végére, nagyot küzdött a Körmend, amely újra fordítani tudott. Az Albának azonban mindig akadt egy-két extra dobása, hol Simpsontól, hol Mohammedtől, így a hosszabbítás légvégéig nyitott maradt a meccs. Fanning triplája aztán a jobb sarokból eldöntötte a meccset, a rendes játékidőben szinte végig futott az Alba után a Körmend, amely akkor vezetett, amikor igazán kellett, megszakítva ezzel hatmeccses nyeretlenségi sorozatát – írta a BB1.hu.

Egis Körmend – Alba Fehérvár 92–87, h.u. (18–23, 16–22, 24–29, 20–14, 14–9)

Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Praksch P., Ádám J. (Balogh L.)

Körmend: Wright 16/3, Fanning 13/3, Hollins 15/6, Ferencz 28/21, Csorvási 4. Csere: Bán 4, Davis 10, Halász 2.

Alba: Kovács Á. 6, Simpson 13/9, Harris 21/18, Filipovity 6, Keller Á. 11. Csere: Mohammed 10/6, Horton 20, Keller I. -.

Kipontozódott: Davis, ill. Mohammed.

A Körmend után a Falcót is legyőzte a KTE

Karahodzsicsé volt az első kosár, Váradi labdaszerzés után gyors ziccerrel egyenlített. Az első 9 pontot úgy szerezte a Kecskemét, hogy nem hibázott dobást. A lila-fehérek irányítottak, de fej-fej mellett haladtak a csapatok. Dramicsanin borítás és lépésgyanús kosara után, a 6. percben 22-15-nél időt kért a Falco. 6-1-el fel is jöttek egyre a vendégek. Karahodzsics dudaszós középtávolijával az első negyed végén 27-24 volt az állás.

Borisov jegyezte az első pontot a második etapban. Többször is volt esélye a fordításra a Falcónak, de a vasi dobások kimaradtak a kritikus pillanatokban. A 15. percben Norfleet ziccerével lett ismét egál (35-35). Perl zsákolása után Pongó kísérlete lejött, így 44-43-as állással zárult az első félidő.

Taylor "harcos kosarával" először (és utoljára) vezetett a Falco. Ez aztán annyira felpörgette a hazaiakat, hogy a 25. percben Wittmann hármasa után már 64-49-re vezettek, időt is kért a Szombathely. Pocsékul dobtak kintről a vendégek (1/11), míg a hazaiak szinte alig-alig hibáztak (7/13). Már tizenhét is volt közte, a harmadik játékrész Dramicsanin távolijával zárult (73-59). Váradi pedig technikait kapott.

Djeraszimovics ziccerével és középtávolijával már tizennyolcra rúgott a differencia. A 32. percben Váradi kipontozódott. 79-66-nál időt kért Forray. Visszajött kilencre a Falco, majd megint meglógtak a hazaiak. Két perccel a vége előtt, 89-81-nél megint időt kellett kérnie a KTE-nek. A legvégén Norfleet ziccere és triplája még a frászt hozta a maréknyi kecskeméti szurkolóra, ráadásul utána a hazaiak még a labdát is eladták, de a hátralévő idő már olyan kevés volt, hogy Pongóék győzelme már nem került veszélybe – írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93–88 (27–24, 17–19, 29–16, 20–29)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző
V.: Kapitány G., Tőzsér D., Boros T. (Farkas Z.)

KTE: Pongó 8/6, Thompson 15/15, Djeraszimovics 21, Dramicsanin 22/3, Karahodzsics 10. Csere: Wittmann 8/3, Molnár M. 9, Horváth K. -, Molnár D. -.

Falco: Govens 15/3, Perl 18, Váradi 14/3, Pustahvar -, Taylor 10. Csere: Norfleet 9/3, Borisov 20/9, Tóth N. 2.

Kipontozódott: Váradi (32. perc).

Legyőzte a ZTE a tartalékos Szegedet

A Szeged abban a tudatban fogadta a Zetét a középházban, hogy többet már nem hibázhat, különben lemarad a play-offról. Nem várt azonban könnyű feladat Andjelko Mandics fiaira, ugyanis Andrija Csirics, Josh Fortune és Juhos Levente is hiányzott sérülés miatt.

Sulovicsé volt a meccs első kosara, majd Kovács Ádám is beköszönt. 6-2-re még a Szedeák vezetett, 6-7-nél viszont már a ZTE állt jobban. Jött az újabb fordulat, 13-7-nél időt is kért Bencze. Hiába, 19-9-nél már tíz volt közte. A különbség meg is maradt az első negyed végéig.

Kis Raul kapott sportszerűtlen faultot, Wirth viszont csak az első büntetőjét dobta be. Benézett tízen belülre a ZTE, egészen ötig, Mandics 32-27-nél kért időt. Benke újabb hármasával már csak egy volt a differencia, Radic kosarával pedig 34-36-nál először vezettek a zalaiak. Megállt támadásban a Szedeák, amely újabb időt kért. Boltics megkapta a harmadik faultját, Kerpel-Fronius pedig sportszerűtlen hibát vétett. A nagyszünetben néggyel vezetett Bencze Tamás együttese.

Wirth és Vágvölgyi is eredményes volt kintről, hamar fordítottak a hazaiak. Hiába volt dominánsabb a palánk alatt a ZTE, sok büntetőt elszórakozott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán amikor hat ponttal meglépett a ZTE, időt kért Mandics. Mikovic villogott, tíz pontra rúgott a zalai előny (51-61). A harmadik felvonást Sulovics kosara zárta (58-65).

Alig egy perc után, 62-65-nél időt kért a ZTE. Boltics büntetőkből egyre hozta fel csapatát (66-67), majd jött egy zalai 5-0. Kevesebb, mint négy perc volt hátra, amikor 71-74-nél időt kért Bencze Tamás, Szabó Zsolt pedig dühében a sarokba hajította kulacsát. Nem volt látványos, viszont legalább izgalmas a meccs. Sulovics jóformán egyedül tartotta életben a Szedeákot. Sok volt a büntető mindkét oldalon. 76-79-nél időt kért Mandics, egy perccel a vége előtt. Közben a zalai szurkolók nem bírtak magukkal, egyikük megpofozott egy szegedi nézőt. Egy darabig állt a játék, kivezettették a ZTE-szurkolókat a csarnokból. A hajrában a vendégek jöttek ki jobban a büntetőzésből. Wirth a legvégén, öt másodperccel a dudaszó előtt még dobott egy hármast, amivel 81-82-re feljött a Szedeák, időt kért a ZTE. Sulovics faultolt, Horváth Ákos pedig egyet még rátett a különbségre. Mike távoli kísérlete lejött, ha nehezen is, de behúzta a ZTE – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 81–83 (25–15, 9–23, 24–27, 23–18)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok,
V.: Papp P., Söjtöry T., Gál J. (Bogárdi J.)

Szeged: Boltics 9/3, Wirth 14/6, Vágvölgyi 14/6, Kovács Á. 12, Sulovics 29/3. Csere: Kerpel-Fronius G. 2, Révész 1, Mike -, Bonifert -.

ZTE: Kinney 16/3, Vaughn 6, Benke 16/6, Szabó Zs. 1, Radic 8. Csere: Mohácsi 15/6, Mikovic 10, Horváth Á. 9/3, Kis 2.

Kipontozódott: Vágvölgyi, ill. Benke.

A DEAC is bennmaradt

Debreceni oldalról Dallas Lauderdale, míg a vendégeknél Toney McCray nem tudta vállalni a játékot sérülés miatt. Bognár 2+1-es akciójával indult a rangadó, amire Dukics válaszolt egy közelivel. Az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám ezután a DEAC egy 15-0-s rohanással meglépett 20-7-re. Nem roppant azonban meg a fővárosi csapat, és Dukics vezérletével pillanatok alatt visszajött hat pontra. A tízedik perc végére azonban újra kétszámjegyűvé vált a különbség.

Semmit nem bízott a véletlenre a DEAC, és gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a találkozót. A második negyed elejét megnyomták Martinicék, 39-24-nél időt kért Garai Péter, de Armwood kosarával már húsz pont volt közte (52-32). A nagyszünetig átrohantak ellenfelükön a hajdúságiak, és el is döntötték a mérkőzés és egyben a bennmaradás sorsát.

A harmadik etapban ugyan volt egy nagy fellángolásuk a piros-feketéknek (16 ponttal meg is nyerték ezt a játékrészt), a nagy előny birtokában elkezdett könnyelműsködni a DEAC. Még időben kapcsoltak a debreceniek, hiszen a záró felvonásban már tízen belülre is került a MAFC (80-71). Az utolsó percekre a fiatal cserejátékosok is lehetőséget kaptak mindkét oldalon, összességében magabiztosan, megérdemelten nyert a DEAC, amely Molnár ziccerével a százpontos álomhatárt is átlépte. Berényi Sándor együttese így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül bebiztosította első osztályú tagságát – írta a BB1.hu.

DEAC – MAFC 103–81 (31–20, 33–17, 16–32, 23–12)