NB I B: a piros csoportból kiesett a Győr és a Hódmezővásárhely
28
2018
2018. április 28.  |  18:00
Két mérkőzésen eldőlt mindkét bennmaradásért zajló párharc a férfi NB I B piros csoportjában. A Bonyhád múlt heti hazai sikere után Győrben is nyerni tudott, a Békés pedig azok után, hogy Hódmezővásárhelyen drámai végjátékban fordított, saját pályáján riválisát magabiztosan legyőzve harcolta ki a bennmaradást.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 68-79

Bár jól kezdett, s az első negyedben 9 pontos előnyt (23-14) szerzett a Nárai Bence (17 pont, 6 lepattanó)-Puszta Dávid (16/12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda. 10 gólpassz)-Gáll Dominik (16/12 pont, 7 lepattanó, 4 elaott labda)-Marton Domsitz (10 pont) vezette győri gárda, a folytatásban elbizonytalanodott. A Bonyhád Somogyfoki Szabolcs (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Baki Sándor (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Jilling László (12/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével szünetig 2 pontra feljött, majd a második félidőben fordított, s kiharcolta a bennmaradást a gyengén büntetőző (11/21, 52,4%) és rengeteg, 24 labdát eladó győri legénységgel szemben.

A párharc végeredménye: 2-0 a Bonyhád javára.

Calle PubFood Békés - Vásárhelyi Kosársuli 92-77

Azok után, hogy Hódmezővásárhelyen demoralizáló módon, az utolsó percben két triplával fordítva nyert, hazai pályán egy 17-6-os, 7 perces "repülőrajttal" kezdett a Békés. A hazaiak ezt a 10 és 15 pont közötti előnyüket Danijel Krsztics (34/12 pont, 12 lepattanó), Koma Dániel (23/3 pont, 9lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Balázs (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Kertész Dániel (10/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 13 gólpassz) vezérletével, a lepattanózást 43-32-re nyerve végig tartották a főleg Varga Zalán (21/9 pont, 3 lepattanó), Pavlovics Vuk (12 pont, 3 lepattanó), Szabó Péter (11 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Molnár Bence (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő vásárhelyiek ellen.

A párharc végeredménye: 2-0 a Békés javára.