NB I B rájátszás: Bombameglepetés a piros és a zöld csoportban
28
2018
2018. április 28.  |  10:30
A férfi másodosztályban mind a piros, mind pedig a zöld csoportban egy-egy hatalmas meglepetéssel kezdődött a rájátszás. Előbbiben a 8. helyen, a "radar alatt bejutó MEAFC légiósa 39 pontjára építve az alapszakaszt megnyerő Oroszlány csarnokában győzött, s került lépéselőnybe. A Nagykőrös is közel állt a bravúrhoz Veszprémben, de ott minimális különbségű hazai siker született. A zöld csoportban a második helyen végző Budafok saját pályján kapott jókora "pofont" a SMAFC együttesétől.

Az 1-8 helyért

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nagykőrösi Sólymok KE 68-67

Az esélyesség terhe alatt görcsösen kezdő Veszprém egy negyed után 7 pontos hátrányban volt a nyugodt, pontos játékkal indító, Molnár Miklós (19/6 pont - 8/8 mezőnyből -, 5 elaodtt labda, 3 gólpassz), Dobos László (14 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Kovács Sándor (10/6 pont) vezette Nagykőrössel szemben. A második etapban magukra találtak a hazaiak, s a Nebojsa Pavlovic (14 pont, 4 lepattanó)-Hegedűs Gergely (11/9 pont - 4/5 mezőnyből)-Schéda Martin (11/9 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)-Kovács Soma (10/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett jóvoltából szünetig fordítottak. A harmadik negyedben sokáig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz hajrájában egy 9-1-es rohammal 7 ponttal megugrott a Nagykőrös, de a negyed végén feljött a Veszprém. A záró etapban végig kiélezett, szoros volt a csata, "nem eresztették" egymást a felek. Végül a rutinos Simon László fél perccel a befejezés előtt értékesített büntetőivel nyert nagy nehezen, s került lépés-, valamint lélektani előnybe a Veszprém.

OSE Lions - MEAFC 84-86

Óriási meglepetés: a 8. helyen végző MEAFC elvette az alapszakasz- és Hepp-kupa győztes Oroszlány pályaelőnyét! Támadásban, csapatként jól működött az OSE, hiszen 5 játékosa - Illés Máté (20/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Kovács Gábor (15/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Thomas Spagnolo (13 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Sömenek Martin (13 pont, 5 lepattanó) és Madár András (11/9 pont, 3 gólpassz) is 10 pont fölött hozott. Gólpasszok tekintetében is jobb volt az OSE (18-13). A vendégek leginkább Patrick Cole (39/12 pont - 38 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) nem ritkán egyéni játékára építettek, Szögi Ádám (15/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Takács Dániel (13/9 pont,) kiváló "szárnysegédnek" bizonyult. Ami még fontos tényező volt a MEAFC bravúrjánál az a lepattanócsata 40-32-re történt megnyerése volt, valamint az, hogy a vendégek sokkal jobban vigyáztak a labdára, "megbecsülték" a játékszert, mindössze 8 eladott labdájuk volt, szemben az alapszakaszgyőztes OSE játékosai 18 alkalommal eladott, elveszített labdájával. A fordulatos meccs izgalmas végjátékában Madár tripláival tette szorossá a meccset az OSE, de Cole büntetőivel végül a vendég miskolciak óriási bravúrt bemutatva győztek.

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - PVSK-Kronosz Kiadó 68-59

A 22-11-re megnyert második negyedre, valamint az igen "izmos" dupla-duplát elérő Stefan Filipovics (19 pont, 14 lepattanó), Kerkai Ákos (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Buzás Bence (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Szobi Dániel (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) eredményességére építve szerzett előnyt a TFBP, a 60 pont alatt tartott pécsi fiatalok közül igazán Veljko Dragasevics (17/12 pont, 5 lepattanó) játszott hatékonyan, Demeter Attila 10/3 ponttal - 13 mezőnykísérletből -, 9 lepattanóval és 4 eladott labdával zárta a találkozót.

A 11-14. helyért

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 80-64

A 27-12-re megnyert második negyednek, valamint elsősorban Jilling László (28/18 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Tömösváry Máté (13 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Bojan Lazics (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Somogyfoki Szabolcs (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játékának köszönhetően magabiztos győzelemmel került lépéselőnybe a Bonyhád az ezúttal pontszerzés tekintetében kétemberes csapatnak tűnő - Puszta Dávid (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Gáll Dominik (13/9 pont, 6 lepattanó) - győri együttessel szemben, amelyből Nárai Bence 9-9 pontot és lepattanót szerzett.

Vásárhelyi Kosársuli - Calle PubFood Békés 75-77

Fordulatokban gazdag, végig szoros, kiélezett meccsen aratott drámai végjátékban igen fontos győzelmet az Alekszandar Miletics (18/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Bálint Erik (12/3 pont, 3 lepattanó)-Vas Péter (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Molnár Bence (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Szabó Péter (10 pont, 5 lepattanó) ötösfogat "húzta" Vásárhelyi KS otthonában a Danijel Krsztics (22/6 pont), Koma Dániel (16/6 pont, 5 lepattanó), Nagy Balázs (13/3 pont, 8 lepattanó) és Kertész Dániel (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vezette Békés. Az utolsó percben Vas Péter kosara után 75-71-re vezetett, és győztesnek látszott a Vásárhely. Ekkor Koma dobott triplát, majd a következő hazai támadásból Kertész szerzett labdát, majd bedobta a csapata számára nyerő hármast.

BKG-Príma SE - Sopron KC-Sportiskola 97-60

Az első három negyedben nagy, a másodikban kifejezetten nyomasztó fölényben játszott az alapszakaszt veretlenül nyerő, ezúttal Nagy Botond (20/12 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Tanács Attila (12/3 pont, 4 lepattanó), Czakó Tamás (11 pont, 6 lepattanó), Reizer Roland (10 pont, 9 lepattanó) és Szeleczki István vezette BKG, amely simán, gond nélkül győzte le a veresége mértékén a záró etapban "kozmetikázó" soproni fiatalokat, akik közül Werner Viktor 16 ponttal és 12 lepattanóval, Buzsáki Bence 11/3 ponttal - 15 mezőnykísérletből - és 3 lepattanóval, Polgárdy Ádám 11 ponttal, 6 eladott labdával és 4 gólpasszal, Bagó Martin pedig 10 ponttal, 7 lepattanóval, 5 eladott labdával és 4 gólpasszal zárta a találkozót.

Salgótarjáni KSE - MAFC II 86-73

A 26-13-ra megnyert harmadik negyedre, továbbá elsősorban Angelo Rackley (22/9 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Burai Róbert (14/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Olasz Ádám (13 pont, 5 lepattanó), Sonyák Béla (12 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Kovács Dénes (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével, a MAFC II egyik legjobbját, Peringer Balázst 5 ponton és 3 lepattanón tartva szerzett előnyt a Salgótárján a Bordács Soma (23 pont, 16 lepattanó)-Katona Bence (23/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) kettős vezette fővárosi fiatalokkal szemben.

Ford Ivanics-Budafok - SMAFC 72-79

Az első negyed közepén ifj. Rátvay Tamás (17/9 pont, 3 lepattanó) triplájával a vezetés mellett a játék irányítását is átvette a SMAFC, amely a lepattanózást 46-37-re megnyerve, az előbb említett Rátvay T. mellett két dupla-duplát elérő játékosa, Berneczei László (16/6 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz) és Rátvay Balázs (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 eldott labda), valamint Czukor Bence (12/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével váratlanul magabiztos, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A soproniak rendre visszaverték a Tursics Krisztián (16/9 pont, 3 eladott labda)-Wehner Zoltán (13/3 pont, 7 lepattanó)-Lados Erik (13 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Tóth Szabolcs (11 ppnt, 5 lepattanó) kvartett vezette Budafok felzárkózási kísérleteit, a záró etap közepén 15 pontos volt a SMAFC előnye, így a soproni egyetemisták várhatják előnyből a jövő heti soproni visszavágót.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Bajai Bácska FKE 88-62

Minden negyedet megnyerve, lepattanózásban 54-27-re felülmúlva a Kovács Barnabás (13/9 pont, 4 lepattanó), Nagy Dániel (13/3 pont), Mándity Máté (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Milos Vukicsevics (11/3 pont, 5 lepattanó) vezette Baját, Gáspár Balázs (16 pont, 7 lepattanó), Pongrácz Gergely (14/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), John Jackson (14 pont, 7 lepattanó) és Szabó Norbert (16 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével a Tiszaújváros igazi, egységes, jó csapamunkával aratott fölényes győzelmet, s szerzett előnyt a párharcban.