U18-as Országos Döntő: A vendéglátó címvédő az Albát kapta a négy között
28
2018
2018. április 28.  |  09:55
A csütörtöki és a pénteki napot követően kialakult az U18-as országos bajnokság nyolcas döntőjében a csoportok végeredménye, a mai napon már a keresztjátékra kerül sor Nyíregyházán.

Az A csoportban az első napon két találkozót játszottak. A Debrecen az első és a harmadik negyedben kialakított előnyével nagyobb izgalmak nélkül verte a Szedeákot (77-61) Godwin Omenaka (21 pont, 11 pattanó), Csomor Péter (25 pont, 5 pattanó) és Tóth Bence (6 pont, 12 gólpassz) vezetésével - a túloldalon Varga Ákos (12 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz) emelkedett ki a többiek közül. A Vasas és a Nyíregyháza egy rendkívül szoros összecsapást vívott egymással - a fővárosiaknak komoly nyerési esélyeik voltak, de végül hosszabbítás után a Sitku Mártonra (20 pont, 9 pattanó) és Mokánszki Mátéra (28 pont, 15 pattanó) építő vendéglátó győzött a Kovács Bálint Benedek (10 pont, 11 pattanó), Bencsik Barnabás (18 pont), Csík Richárd (14 pont, 5 pattanó) és Honti Olivér (15 pont, 13 pattanó) vezette pasarétiekkel szemben (66-70).

Szombaton összecsapott egymással a Nyíregyháza és a Debrecen. A Mokánszki M. (24 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda) vezette hazaiak 16 ponttal nyerték a második negyedet, és ennyivel is vezettek a félidőben, de a harmadik negyedben óriásit fordult a játék összképe. A G. Omenaka (26 pont, 16 pattanó), Csomor P. (30 pont, 5 pattanó) és Tóth B. (16 pont, 8 gólpassz) vezette debreceniek már a záró játékrészre is kétpontos előnnyel fordultak, és végül 85-76-ra győztek. A Vasas a 16 ponttal megnyert első negyedével el is döntötte az ezúttal is Varga Á. (21 pont, 8 pattanó) vezette Szedeák elleni találkozót (79-64) - Faragó Péter együttesében Kovács B. (6-6 pont és pattanó), Bencsik B. (16 pont) és Csík R. (13 pont, 5 szerzett labda) mellett ezúttal Meződi Patrik (15 pont), Kelenföldi Domonkos (8-8 pont és pattanó) és Schiller Levente (7 pont, 8 pattanó) voltak a vezérek.

A Nyíregyháza az első három negyedben irányította a Szedeák elleni összecsapást, így bár az utolsó negyedet 11 ponttal elveszítette, összességében simán nyerte a meccset (66-80) - a szegedieknél megint Varga Á. (15 pont, 7 pattanó) volt a legjobb, a vendéglátót pedig a Sitku M. (18 pont, 7 pattanó), Mokánszki M. (16 pont, 5 pattanó) páros mellett a Bolden Immanuel (11 pont, 16 pattanó), Vaskó György (16 pont, 4 pattanó) duó vezette. A Vasasnak nyernie kellett az utolsó találkozón a Debrecen ellen, hogy a hármas holtverseny miatt az elődöntőbe juthasson. 30 perc játék után vezetett is 3 ponttal a budapesti alakulat, a záró felvonást azonban 22-5-re nyerték a hajdúságiak, akik így G. Omenaka (23 pont, 13 pattanó), Tóth B. (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Gáspár Mátyás (15 pont, 9 pattanó) és Sólyom Bence (14 pont) irányításával meg is nyerték a találkozót és a csoport is (70-56) - a fővárosiaknál Bencsik B. (19 pont) volt a legeredményesebb.

A B csoportban az Alba Fehérvár három egészen sima összecsapáson múlta felül ellenfeleit, így megnyerte a csoportot. Csütörtökön a Budapesti Honvéd volt a székesfehérváriak áldozata (81-59) - a tavaly kadett bajnokságot nyerő Albánál kilencen értek el legalább 9 VAL-t, ez alapján a mutató alapján Lukács Norbert (16 pont, 7 pattanó) volt a legjobb. A Falco és a Pécs összecsapásánál a mecsekaljaiak 10 ponttal álltak jobban a félidőben, hátrányát azonban megfelezte a záró 10 perc előtt a Szombathely. Az utolsó 10 perc aztán Ivica Mavrenszki csapatáé volt, amely végül 14 ponttal győzött leginkább Erdei Ádám (21 pont, 13 pattanó) és Váits Olivér (19 pont, 5 pattanó) vezetésével - a túloldalon Körmendi Bence (17 pont, 6 pattanó) és Dokmanovic Milán (15 pont, 6 pattanó) voltak a vezérek.

Még mindig csütörtökön az első, szoros negyed után az Alba tükörsimán verte a Pécset is (88-53) - ezúttal is több lábon álltak a fehérváriak, akik Lukács N. (15 pont, 10 pattanó), Takács Milán (18 pont), Sodiq Seyi Awogbemi (13 pont, 7 pattanó), Kuttor Gergő (12 pont, 8 pattanó) és Balsay Ádám (9 pont, 6 pattanó) jó játékára alapozhattak leginkább, míg a pécsieknél Váits O. (8 pont, 5 pattanó) volt a leghasznosabb, Fekete Dávid (14 pont) pedig a legeredményesebb. A Honvéd a Falco elleni találkozó harmadik negyedében mindössze 8 pontra volt képes, de a páros negyedeket irányította, így nagyobb izgalmak nélkül győzött a Martinez Ralf (14 pont, 10 pattanó), Varga Balázs Péter (22 pont, 12 pattanó), Kopácsi Ákos (22 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Szentirmai Ákos (7 pont, 9 pattanó), Baranyi Péter (6 pont, 11 pattanó) ötösfogat irányításával - a szombathelyieknél Dancsecs András (18 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) kiemelkedett a többiek közül.

Tegnap az Alba a Falcót is könnyedén győzte le annak ellenére is, hogy a második negyedet 6 ponttal Svajda Gábor csapata nyerte (54-80) - a mezőnyben ezúttal mindkét csapatnál több hasznos teljesítmény is érkezett, S. Seyi Awogbemi (12 pont, 12 pattanó) volt ezúttal VAL alapján a legjobb. A két együttes mérkőzése előtt azonban a Pécs és a Honvéd a csoport második helyének, így az elődöntőt jelentő pozíciónak a megszerzéséért ütközött meg egymással. Az első három negyed rendkívül hullámzó játékot hozott, de a záró 10 percre egállal fordultak a csapatok. A végjátékban gyakorlatilag végig a Valerio Bodon Vincent (20 pont, 7 pattanó), Szentirmai Á. (11 pont, 13 pattanó), Kopácsi Á. (23 pont, 6 pattanó), Varga B. (12 pont, 11 pattanó) vezette Honvéd állt jobban, és bár a mérkőzés legvégén Valentino Karanfilovski (21 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) triplát dobott, nem volt már idő arra, hogy a Karanfilovski mellett Kovacsics Ákos (16 pont, 8 pattanó) vezette Pécs megfordítsa a meccset, egy ponttal győzött a Honvéd (73-74).