Női NB I: A Győr lett a bronzérmes
27
2018
2018. április 27.  |  23:48
5-0-val kezdtek a hazaiak, a Győr első kosarát Varga szerezte három perc után (5-2). 9-2-nél időt kért Sandro Orlando. Hiába, nem sokkal később már kilenc volt közte (11-2). Az első negyed hajrájához érve már több mint tíz pont volt közte (20-9), de a vendégek Sztepanova és Czank pontjaival zárkóztak. A tizedik perc végén 22-16 volt az állás.

A folytatásban tovább őrizte előnyét a ZTE, nagy kedvel játszott Koizar és Jeffery is, visszaállt a közte tíz. Sztepanova ellenállhatatlan volt a körtében, két perccel a nagyszünet előtt éppen Sztepanova egyenlített (38-38). Gáspár Dávid időt kért. Krivacsevics első pontjaival átvette a vezetést a Győr (38-40). Négy másodperc volt vissza, amikor Parker büntetőből egyenlített (42-42).

A nagyszünet után ismét a Győr ragadta magához a kezdeményezést, aztán Koizar egyenlített (46-46). Feszült volt a hangulat, Gáspár kapott technikait. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 54-57-ről indult a záró felvonás.

A 32. perc elején újra a Zete vezetett (58-57). Krivacsevics révén kezdtek meglógni a vendégek (59-67). Három perc volt hátra, amikor Török büntetőjével kilenc pontra nőtt a Győr előnye (61-70). Nem sikerült közelebb kerülniük a vendégeknek a zalaiakhoz, akik Fields büntetőivel 10 pont fölé növelték előnyüket (61-72). Ezzel el is dőlt a meccs, a Győr megnyerte a második meccset is, ezáltal magabiztosan húzta be a bronzérmet – írta a BB1.hu.

ZTE Női Kosárlabda Klub–CMB Cargo-UNI Győr 61–75 (22–16, 20–26, 12–15, 7–18)

Zalaegerszeg, bronzmérkőzés, 600 néző
V.: Győrffy, Praksch, Farkas G.

ZTE: KOZIAR 16/6, Gorjanácz, JEFFERY 18/3, Hegedűs-Őri 6, Parker 7. Cs.: Pavel 11, Gáspár-Szalay 3/3, Kovács G., Vincze V., Liska.

Győr: Laklóth 6/6, FIELDS 14/3, Varga Zs. 2, Krivacevic 10, Goree 8. Cs.: Török Á. 3, SZTEPANOVA 17/3, CZANK 10/6, Nagy-Bujdosó 5/3, Markó, Szabó P., Simon A.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az UNI Győr javára.