Női NB I: A Sopron elvette a Szekszárd pályaelőnyét
26
2018
2018. április 26.  |  19:58
Salvadores nélkül állt fel a Sopron a bajnoki döntő első felvonására. Nem indult el az óra, így öt másodperc után máris állt a játék. Milovanovics jegyezte az első kosarat, Turner büntetői után Jovanovics hozhatott volna össze egy 2+1-es akciót, de a büntetője – amely előtt időt kért Djokics – kimaradt. A harmadik percben Gereben szerezte meg az első hazai pontokat, triplából, majd Oblak dobott gyors ziccert (5-6). A hetedik percben McCall első kosarával először vezetett a KSC (12-11), 14-11-nél időt kért Iniguez. Milovanovics palánkos triplájával egállal ért véget az első negyed (16-16).

Milovanovics faulttal együtt szerzett kosarat, de a büntetője kimaradt. Fegyvernekynek összejött a 2+1, 9-1-el kezdett a címvédő. Akadozott a hazaiak támadójátéka, nyolccal vezetett a Sopron (17-25). 22-29-nél Djokics kért időt. Hullámzó első félidő után 27-31 volt az állás.

Tovább őrizte minimális előnyét a vendég csapat, Milovanovics kosara után először lett közte tíz, 35-45-nél időt kértek a tolnaiak. Nagyon agresszívan, szívósan védekezett a Sopron, beragadt a Szekszárd. 35-49-ről indult a záró felvonás.

Turner labdaszerzése után ziccerrel növelte a különbséget. Majd feljavult a Szekszárd védekezése, melynek köszönhetően a 33. percben be is nézett tíz alá, 42-51-nél időt kért a Sopron. Ennél közelebb nem jutottak a hazaiak, a címvédő, amely végig irányított, nem roppant meg. Kevesebb, mint két perc volt hátra, amikor Page kosarával 47-60-nál időt kért Djokics, de addigra már eldőlt a meccs. A bajnok tehát elvette a trónkövetelő pályaelőnyét. Folytatás vasárnap, Sopronban – írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Sopron Basket 53-63 (16-16, 11-15, 8-18, 18-14)