Női NB I: A Győr került közelebb a bronzhoz, a Cegléd az ötödik
24
2018
2018. április 24.  |  21:40
A Győr került közelebb a bronzhoz

A vendég ZTE kezdett jobban, a Győrből eleinte csak Goree volt eredményes. 3-11-nél időt kért Sandro Orlando. Jól tette, Török triplájával 15-15-nél már egál volt. Ekkor Gáspár Dávid másolta le kollégája mutatványát. Hiába, kisvártatva Goree és Simon kosaraival már a hazaiaknál volt az előny (19-18).

A légiósai által vezérelt kék-fehérek azonban nem törtek meg, és visszavették az előnyt (21-24). Török második hármasa újra győri vezetést jelentett, három perccel a félidő vége előtt egy 6-0-ás rohammal öt ponttal elléptek a zöld-fehérek (34-29). Jött is az újabb zalai timeout. Goree bokasérülés miatt kivált a játékból, ennek ellenére Sztepanova 2+1-es akciójával már tíz pont volt a csapatok között. A félidő 41-33-as állással zárult.

A fordulás után tovább nyílt az olló (50-37). Mindkét csapat sokat hibázott, főleg támadásban. Koziar hármasával hosszú idő után megint tíz ponton belülre került a ZTE, de Nagy-Bujdosó hamar visszaállította a különbséget (55-43). A záró felvonásnak 55-47-ről vágtak neki a felek.

Egy darabig kosárra kosár volt a válasz a folytatásban, a végére aztán még növelni is tudta előnyét a Győr, amely ezzel a bronzérem kapujába ért. Folytatás pénteken, Zalaegerszegen – írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - ZTE 72-56 (21-20, 20-13, 14-14, 17-9)

Győr, Olimpiai Sportpark, 100 néző
V.: Papp, Ádám, Balog.

Győr: Czank 2, FIELDS 14, VARGA ZS. 8, KRIVACSEVICS 4, GOREE 12. Csere: Sztepanova 9, TÖRÖK Á. 16/6, Laklóth 2, Simon Zs. 2, Nagy-Bujdosó 3/3, Szabó P. -, Markó -.

ZTE: KOZIAR 11/3, GORJANÁCZ 6, JEFFERY 12/3, Hegedűs-Őri 5, PARKER 12. Csere: Pavel -, Gáspár-Szalay 10/3.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az UNI Győrnek.

A Cegléd lett az ötödik

Hamar egymásnak estek a csapatok az elején. A hazaiak – főleg Cooper és Popovics vezérletével – ragadták magukhoz a kezdeményezést, már hét pont is volt közte, amikor Nagy hat pontjával elkezdte a felzárkózást a DVTK (15-14). A védekezésre a továbbiakban sem fordítottak sok energiát a csapatok, az első negyed végére újra meglépett a CEKK (27-21).

Popovics és Medgyessy pontjai után hamar kétszámjegyűvé vált a különbség a folytatásban. Zele és Szabó hármasaival ugyan próbálta tartani a lépést a Miskolc, de Mokango tarthatatlannak bizonyult, a hazaiak kongói centere a tizennyolcadik percben már tizenhat pontnál járt (45-37). A félidő hajrája is a Ceglédnek sikerült jobban (51-40).

A fordulás után sem állt le Mokango, egy darabig állandósult a tízpontos differencia. Aztán amint faragni kezdett a hátrányából a DVTK, időt is kért a Cegléd (64-58). Popovics egy hármassal törte meg a hazaiak három perce tartó gólcsendjét, ráadásul ezután az utolsó kosarat is ő szerezte, visszaverve ezzel a vendégek felzárkózási kísérletét (69-59).

Az utolsó felvonásban igyekezett hamar dűlőre vinni a dolgot a Cegléd, amely 9-0-val kezdett. Rendkívül ponterősen játszottak a hazaiak, igaz ehhez az is kellett, hogy gyengén védekezzenek a vendégek. A végén már lehetőséget kaptak a cserék is, ám a különbség lényegesen így sem csökkent. Megérdemelten győzött Cziczás László együttese, amely ezzel lezárta a párharcot, és ötödikként fejezte be a szezont – írta a BB1.hu.

Ceglédi EKK - Aluinvent DVTK 93-78 (27-21, 24-19, 18-19, 24-19)