Rendkívül izgalmas döntő után lett U20-as bajnok a Szedeák
24
2018
2018. április 24.  |  15:15
Vasárnap a helyosztókra került sor a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntőjében.

A hetedik helyért rendezett találkozón a SMAFC és a Ford Ivanics-Budafok csapott össze egymással. Mindkét együttes első győzelmére készült a hétvége folyamán, és rendkívül hullámzó ütközetet vívtak egymással. A fővárosiak 10-2-vel kezdték az összecsapást, és az első 14 percben végig vezettek, 20 perc játék után mégis a soproniak álltak jobban (34-31). A fordulást követően megint sokkal jobban kezdte a félidőt a John Hiltibran (27 pont, 9 pattanó), Steier Krisztián (17 pont, 13 pattanó), Szőke Olivér (16 pont, 8 pattanó), Lados Erik (11 pont, 5 pattanó) és Szántó Levente (4 pont, 10 pattanó, 5 blokk) vezette Budafok, amely a rendes játékidő vége előtt 10 perccel 9 pontos előnnyel rendelkezett (47-56). A SMAFC nagyot küzdött a negyedik negyedben, ám a végjátékra még 8 pontos hátránnyal fordult. Ekkor érkezett azonban Rátvay Balázs (31 pont, 9 pattanó), aki zsinórban szerzett 8 pontjával egalizált, így 40 perc játék után döntetlen volt az állás (69-69).

Az első hosszabbításban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ezúttal a soproniak mentek bele a végjátékba előnnyel, Mészáros Csaba azonban három büntetővel egyenlített (83-83). A második ráadásban aztán 12-0-val nyitott a Rátvay mellett Füzi Róbert (21 pont, 18 pattanó), Horváth Csaba (6 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Horváth Krisztián (12 pont, 4 pattanó) és Pongrácz Levente (10 pont, 7 pattanó) vezette SMAFC, amely végül 98-91-re nyerte az összecsapást, így a hetedik helyen végzett, a Budafok pedig a nyolcadikon.

Az ötödik helyért rendezett találkozót a Budapesti Honvéd és a Vasas Akadémia játszotta. A pasarétiek kezdtek jobban, és hol kisebb, hol nagyobb előnnyel vezettek a 15. percig. 35-29-es vezetése után a Vasas egy 11-2-vel meglépett ellenfelétől (31-46), és a félidőben is 10 ponttal vezetett (36-46). A fordulás után is folytatódott a hullámzás: 14 pontra nőtt a Völgyi Marcell (19 pont, 10 pattanó), Kiss Barnabás (22 pont, 7 pattanó), Andrássy Géza (13 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) és Sólyom Botond (10 pont, 6 pattanó) vezette Vasas előnye, majd a leginkább Martinez Ralfra (14 pont, 8 pattanó), Tichov Dominikre (14 pont), Bea Bencére (8 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz), Fülöp László Botondra (8 pont, 3 pattanó) és Hargitai Krisztiánra (8 pont, 3 pattanó) támaszkodó Honvéd 6 pontra visszakapaszkodott (46-52), hogy aztán a harmadik felvonás végén is 10 pont legyen a differencia (48-58). Az utolsó 10 percben 4 pont volt a legkisebb különbség, de ennél közelebb már ért a Honvéd fővárosi riválisához. A Vasas 75-63-ra nyert, így ötödik helyen végzett, a Honvéd pedig a hatodikon.