Férfi NB I: Pontgazdag meccsen verte a Pécs a ZTE-t
15
2018
2018. április 15.  |  20:40
A középszakasz harmadik fordulójában a Pécs fogadta a Zetét. Alaposan bekezdtek a csapatok, az első negyedben összesen 49 pont született, a félidőben pedig már 57-48 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknál elsősorban a két amerikai mezőnyember, Brooks és Durham volt elemében, a vendégeknél Vaughn és Szabó próbálta tartani velük a lépést.

A fordulás után Antóni kosarával már tízzel mentek a baranyaiak, majd állva hagyta a hazaiakat a ZTE. A harmadik negyedben közel kétszer annyi pontot szereztek a vendégek, mint Csirke Ferenc együttese. Össze is jött nekik a fordítás, 73-78 állt az eredményjelzőn az utolsó felvonás előtt.

Izgalmasan alakult a hajrá, egy darabig felváltva vezettek a csapatok, aztán a PVSK újra magához ragadta a kezdeményezést, és már nem engedte ki a győzelmet a kezéből – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA – Zalakerámia ZTE KK 106–95 (23–26, 34–22, 16–30, 33–17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1800 néző
V.: Tőzsér D., Jakab L., Goda L. (Faidt M.)

PVSK: Durham 20/3, Brooks 33/12, Antóni 8/6, Budimir 22/12, Sarlija 7. Csere: Harazin 8, Simon 1, Supola 7, Bíró -.

ZTE: Kinney 9/3, Vaughn 22/9, Benke 13/3, Szabó Zs. 14/12, Radic 11. Csere: Mohácsi 5/3, Horváth Á. 9/9, Mikovic 9, Kis 3/3.