NB I B: Hosszabbítás után dőlt el a piros csoport csúcsrangadója
09
2018
2018. április 9.  |  09:50
Hazai siker született mind a piros, mind pedig a zöld csoport csúcsrangadóján az NB I B-ben. Előbbiben a Veszprém hosszabbítás után győzte le az éllovas Oroszlányt, utóbbiban a BKG egy híján 100 pontot dobva fektette két vállra a Budafok együttesét. A piros csoportban az Oroszlányt leszámítva az élcsapatok nyertek, hosszú "böjt" után győzött újra a Bonyhád. A zöld csoportban a Salgótarján, a Tiszaújváros és a Baja is idegenben győzött, ez utóbbi együttesben Pongó Martin tripla-dupláig jutott.

Nyíregyháza Blue Sharks - MEAFC 79-73

Az első negyedben csapatként jól játszva 6 pontos előnyt szerzett a MEAFC, ám a két középső szakaszban Patric Cole (32/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) nagyon magára maradt a kosárszerzésben. A folytatásban egységes csapatként egyértelműen a Nyíregyháza akarata érványesült, amely a Sitku Márton (16/3 pont, 3 lepattanó)-Szrdjan Sztojanovics (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Czura Attila (13/12 pont, 3 lepattanó)-Bus Iván (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, eladott ladba és gülpassz) kvartett tagjainak eredményességére építve a 37. percben 15 ponttal vezetett, s biztos győztesnek látszott. A vendégek - akiknél Drahos Gábor (6/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpasz) mezőnymunkáját feltétlenül ki kell emelni - egy huszáros, 12-1-es rohammal szorossá tették a meccset, de fordítani nem tudtak.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - OSE Lions 88-87 hosszabbítás után

A csúcsrangadó nagy részében ha szűken is, de az elsősorban a szezonbeli talán legjobb játékát nyújtó Helmeczi András (25/12 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2 blokk), az izmos dupla-duplával "jelentkező" Nebojsa Pavlovic (25/3 pont, 16 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Kovács Soma (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére, valamint Körtélyesi Gergely (9/3 pomt, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) mezőnymunkájára építő Veszprém vezetett. Az első etap végén fordító Oroszlánynak a második negyed elején volt egy remek futása, 7-tel is ellépett, de a félidő hajrájában fordított a Veszprém. Szünet után az OSE elsősorban Illés Máté (30 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), a sérülése után visszatérő Thomas Spagnolo (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Madár András (10/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Kiss Kornél (10/6 pont, 3 eladott labda) és Kovács Gábor (9 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) révén tapadt a második helyzettre.

A rendes játékidő végén előbb Madár emelt be egy bravúros hármast, s úgy támadhatott az OSE 2 pontos Veszprém-vezetésnél, hogy amennyiben megismétli, csapata megnyeri a csúcsrangadót. Madár meg is próbálta, de a dobás célt tévesztett, ám Spagnolo jókor volt jó helyen, s a dudaszó pillanatában bepöcizve a labdát hosszabbításra mentette a partit az Oroszlánynak. A vendégek azonban nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, a ráadást - többek között egy Helmeczi-triplának köszönhetően - 7-2-vel kezdte a Veszprém. Az oroszlányiak a hosszabbítás végén feljöttek, de ezúttal egyenlíteni nem tudtak - remek mérkőzésen veszprémi siker született.

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 66-74

Végig kiélezett, szoros csatát vívott egymással a két fővárosi gárda. Ha csak a végeredményt nézzük, döntőnek bizonyult, hogy a záró etap közepén 58-56-os Honvéd-előny után a Boros Márk (16/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Moravcsik Áron (15 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda. 8 gólpassz)-Andrássy Géza (12/6 pont, 3 eladott labda) trió vezette vendég Vasas egy 8-0-s rohammal fordított, és nem is adta ki kezéből a vezetést. Az elsősorban Mucza Tamás (12/6 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Stefán Dávid (12 pont, 6 lepattanó), Kováts Róbert (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Tóth Bence (10/3 pont) eredményességére építő Honvéd még 2 pontra feljött, de a vége a Vasasé volt.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 68-63

Csupán egyetlen negyedet nyert meg az alsóházi rangadón a Jilling László (19/12 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Somogyfoki Szabolcs (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Tömösváry Máté (15 pont, 8 lepattanó) trió vezette Bonyhád, ám a 24-12-re megnyert harmadik etap fontos győzelmet ért a hosszú ideje nyeretlen hazai gárdának. Az egyik legjobbját, Nárai Bencét nélkülöző vendég győriektől Puszta Dávid (21/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) kiemelkedett, Horváth Ádám 13/9 ponttal és 4 lepattanóval, Ruják Bence pedig 12/3 ponttal, 6 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt.

Calle PubFood Békés - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 63-75

Ígéretesen kezdett az ismét a három K. D. - Danijel Krsztics (17/6 pont), Koma Dániel (16/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) Kertész Dániel (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpasz) - monogrammos játékosa vezette Békés, amely 8 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A második etap óriási fordulatot hozott. Az elsősorban Stefan Filipovics (19/3 pont, 10 lepattanó), Beák Gábor (13/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Debreceni Dániel (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Kerkai Ákos (12/6 pont, 3 lepattanó) pontjaira alapozó vendégek ekkor 8 ponton tartva a vendéglátókat fordítottak, és akaratukat szünet után is rákényszerítve a Békésre, a lepattanóharcot fölényesen, 48-30-ra nyerve gond nélkül győztek.

MTK Törökbálint - Nagykőrösi Sólymok KE 68-72

A Bonyhádhoz hasonlóan a Nagykőrös is úgy diadalmaskodott, hogy csupán egyetlen negyedet nyert meg - igaz, ellentétben a Bonyháddal, csupán egyet is veszített el. A Lakosa Ákos (18/6 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda)- Molnár Miklós (16/6 pont)- Tóth Viktor (12/6 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz)- Dobos László (10 pont, 6 lepttanó) kvartett vezette Sólymok az első negyed második felében "szárnyalt", egy 9-0-s rohamot bemutatva 7 ponttal vezetett 10 perc után. Bár a második etap elején feljött 3 pontra a hazai alakulat, szünetben maradt az első negyed végi különbség. Szünet után elsősorban Horváth Barnabás (13/9 pont), az "elnyűhetetlen" Bihari Máté (12-12 pont és lepattanó - 14 mezőnykísérlet -), Bognár Mátyás (11/9 pont) és Nagy Szabolcs (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) révén fokozatosan lefaragta hátrányát, sőt a záró etap közepén egy 7-2-vel fordított is az MTK. A hajrá azonban a vendégeké volt, akik egy 7-0-lal szerezték vissza a vezetést, amelyet már nem adtak ki kezükből.

PVSK-Kronosz Kiadó - Vásárhelyi Kosársuli 87-72

Az egy híján 20 ponttal, 33-14-re megnyert első negyedre, továbbá főként Demeter Attila (21/6 pont, 5 lepattanó), Krnjajski Boris (14 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Bíró Levente (13/9 pont) és a dupla-duplával záró Kővágó-Laska Márk (12 pont, 10 lepattanó) jó játékára építő pécsi fiatalok gond nélkül, simán verték a Vas Péter (23/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Varga Zalán (19/6 pont, 5 lepattanó)-Molnár Bence (18 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) trió vezette, a "szellemi vezérét", Szabó Pétert ezúttal nélkülöző, a Bonyhád sikerével, valamint e vereségével a sereghajtó pozícióba visszacsúszó vásárhelyieket.

SMAFC - Salgótarjáni KSE 70-97

A 17. percben még 33-32-re a Rátvay Balázs (24 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Kovács Benedek (15 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz)-Rátvay Tamás (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Füzi Róbert (10 pont - 14 mezőnykísérlet) négyesfogat "húzta" soproni egyetemi gárda vezetett, ám az első félidő egy 14-2-es nógrádi rohammal ért véget, a második pedig egy 17-2-essel kezdődött, s ezzel a Sonyák Béla (20/6 pont), Jakab Péter (16 pont, 13 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Angelo Rackley (13/3 pont, 5 lepattanó, 8 szerzett, 4 eladott labda, 12 gólpassz), Burai Róbert (12 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Joó Tamás (10/3 pont, 5 lepattanó) vezette Salgótarján eldöntötte a mérkőzést.

Motax-Pápai KC - EKE Eger KOK 73-69

Csapatként "több lábon állva", elsősorban Kálmán László (23/9 pont), Schveighoffer Péter (17 pont, 4 lepattanó) és Keller Vidor (12 pont, 9 lepattanó) eredményességére, valamint Ryan Cook (8 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva a Pápa egy végig kiélezett, szoros meccsen győzte le az ezúttal kétemberes csapat benyomását keltő, Mészáros Bence (22/15 pont, 8 lepattanó) és Szicsák Bence (21 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) vezette egri legénységet.

SKC-Sportiskola - Tiszaújvárosi Phoenix KK 78-83

Az első negyedben nagy dobópárbaj mellett mind a 4 tripláját értékesítve, 27 pontot dobva szerzett 6 pontos előnyt a Pöstyéni Zoltán (22/12 pont, 3 lepattanó)-John Jackson (17 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Piukovics Bálint (14/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) trió vezette borsodi gárda Sopronban, s ez a küzdelmes második negyedben 10 pontra nőtt a szüetig. Térfélcsere után az elsősorban Kántor Olivér (29/12 pont, 8 lepttanó, 7 eladott labda, 9 gólpassz), Polgárdy Ádám (25/12 pont, 6 lepattanó) és Bagó Martin (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játékára építő soproniak feljöttek 4 pontra, de ez sokat kivett belőlük. A 38. percben 81-62-es borsodi vezetést mutatott az eredményjelző. A végén nagyot hajrázva, egy 16-2-vel szorossá tették a meccset, de fordítani már nem tudtak a hazaiak.

Óbudai Kaszások - Bajai Bácska FKE 62-85

A 26-11-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Milos Vukicsevics (27/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), a tripla-dupláig jutó Pongó Martin (20 pont, 10 lepattanó, 12 gólpassz), Ágfalvi Bálint (17/9 pont, 4/4 dupla, 3/3 tripla) és Kovács Barnabás (13/9 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően a Baja fölényes győzelmet aratott a Joseph Prophet (29/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Van der Meer Lóránd (15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette sereghajtó óbudai gárda otthonában.

MAFC II. - Alba Fehérvár 105-91

A 88 pontot "összehozó" Katona Bence (31/6 pont, 9 lepattanó)-Bordács Soma (30 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Peringer Balázs (27 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette győzelemre egy nagy iramú mérkőzésen a lepattanózást 59-42-re megnyerő MAFC II csapatát. A fehérvári fiatalok közül leginkább Joel Nshimba (26/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Polster Attila (17/15 pont, 3 lepattanó), Varga Máté (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Papp István (12 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) nehezítette meg a fővárosi gárda dolgát, de szorossá tenni nem tudta a találkozót.

DEAC U23 - Falco KC U23 88-66

A két igen erős összetételben pályára lépő utánpótlás gárda összecsapásán első negyed után még a Durázi Krisztofer (19 pont, 4 lepattanó)-Kucsora Csaba (15/9 pont, 3 lepattanó) duó vezette szombathelyi csapatnál volt az előny.  Kettejük mellé azonban érdemben nem tudott más felnőni, így a játék irányítását a második negyedtől átvevő hazaiak Kozák Márton (30/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Kósa Tamás (26/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Opre Roland (13 pont, 5 lepattanó) ponterősségére építve biztosan nyertek. A statisztika alapján az egyéni játék dominálhatott a két utánptólás csapat találkozóján: hazai részről mindössze 7, a szombathelyi oldalon pedig csupán 3 gólpasszt regisztráltak a statisztikusok...

BKG-Príma SE - Ford Ivanics-Budafok 99-85

Nagy dobópárbajjal indult a csoport csúcsrangadója, amelyen az első negyed közepén, 16-13-as budafoki vezetés után a Nagy Botond (27/15 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz)-Tanács Attila (16 pont, 3 lepattanó)-Nagy Benedek (15/9 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz)-Ruszlan Kakunov (14/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Kaluha Csaba (13/3 pont, 3 lepattanó) "ötösfogat" által "húzott" BKG egy 11-1-es rohammal ellépett, és a vezetést már nem adta ki kezéből. A csúcsrangadón időnként el-elakadó szigetszentmiklósi szekér végül célba ért, és a BKG a zöld csoport csúcsrangadója mellett az alapszakaszt is megnyerte.

A szívósan küzdő, helyenként jól is játszó budafokiak a főleg szünet után villogó Varga Dániel (18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), a Nagy Botondhoz hasonlóan 40 percig "zakatoló" Lados Erik (16 pont, 6-6 gólpassz és eladott labda), az inkább az első félidőben eredményes Wehner Zoltán (15/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), a nagy mezőnymunkát végző Horváth Márton (13/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) és a magát mindkét félidőben egy-egy rövid időszakra meg-megrázó Tursics Krisztián (12/9 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából több alkalommal is szorossá tették a találkozót, de a BKG kulcsjátékosai a kritikus pillanatokban át tudták lendíteni a veretlen éllovast a holtpontokon. A remek csúcsrangadón látott színvonalas csapatjátékhoz egy adalék: a hazai gárda játékosai 28, a budafokiak pedig 26 gólpasszt osztottak ki egymásnak.