08
2018
2018. április 8.  |  19:40
Négy között a Szekszárd

A 19 pontig és 10 lepattanóig jutó Erica McCall vezérletével az Atomerőmű KSC Szekszárd 47-64-es győzelmet aratott a PINKK-Pécsi 424 otthonában, így 2-0-val továbbjutott a rájátszás első köréből. Az elődöntő jövő szombaton, a ZTE-DVTK párharc győztese ellen kezdődik.

PINKK-PÉCSI 424 – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 47-64 (6-16, 14-17, 11-13, 16-18)

Kozármisleny, 250 néző
Vezette: Farkas, Söjtöry, Kovács.

PINKK: Csukics 1, Ruják 7/3, SAROK 13/6, SLAUGHTER 16/6, Cheslek 6. Csere: Sánta, Jakovina 2, Benke 2, Zsilinszki.

SZEKSZÁRD: Oblak 3/3, COSTA 10, Theodoreán 7/3, Mansaré 4, MCCALL 19. Csere: STUDER Á. 8, BÁLINT 11/3, Kiss 2, Studer Zs., Antóni.

Kipontozódott: Ruják (32. p.), Kiss (34. p.).

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.

Egyenlített a DVTK, harmadik meccs dönt

A női rájátszás negyeddöntőjének második mérkőzésén az Aluinvent DVTK küzdelmes mérkőzésen tizenhárom ponttal legyőzte a ZTE-t, ezzel kiharcolta a harmadik mérkőzés lehetőségét.

Az első negyed után még csak három, a félidőben pedig négy pont volt a két csapat között. A miskolciak irányítója, Fontenette tarthatatlan volt a kék-fehérek számára, akik ráadásul támadásban sem voltak elég pontosak, így a végén a hazaiak örülhettek.

A végső döntés tehát a harmadik mérkőzésre marad, amelyet kedden Zalaegerszegen rendeznek.

Aluinvent DVTK - ZTE NKK 61-48 (17-14, 12-11, 18-13, 14-10)

Miskolc, Generali Aréna, 600 néző
V: Kapitány Gellért, Papp Péter, Balog György.

DVTK: Fontenette 15, Szabó F. 8/6, Raksányi 8, Zele 2, Melnika 5. Csere: Peckova 9/3, Brewer 6, Nagy 8/6, Bach.

ZTE: Gorjanácz 5/3, Hegedűs-Őri 5, Koziar 8, Jeffery 5, Parker 4. Csere: Pavel 21, Szalay.

Egy ponttal nyert az MTK

Gyenge első félidő után nagy hátrányból is felállt a BEAC, megfordította a meccset, az utolsó másfél percben azonban eladta a megszerzett előnyt, így harmadszorra is az MTK győzött ebben az idényben, ezúttal play out első mérkőzésén.

A parketten 17-es mezben ott volt a sereghajtót eddig másodedzőként segítő Vajda Anna. Kvalitásait és mentalitását ismerve nem is volt meglepő, hogy rögtön a kezdőben kapott helyet.

24-12-nél ért véget az első negyed, 43-31-nél pedig az első félidő.

A fordulás után nagyot változott a játék képe, Vajda vezérletével, egy 5-19-es szériával 48-50-re átvette a vezetést a BEAC. Teljesen nyitott volt a meccs.

Szabó Bettina megsérült a kék-fehéreknél, rosszul ért talajt, letapadt a lába és súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Hordágyon, taps közepette vitte el a mentő, majd’ negyed órát állt a játék. Másfél perccel a vége előtt még 6 ponttal mentek a vendégek, ám a végén mégis az MTK örülhetett.

MTK Budapest – BEAC Újbuda 62–61 (24–12, 19–19, 5–19, 14–11)

MTK: Horváth B. 2, Szabó B. 7/3, Adamecz 14/9, Szabó F 21, Székely-Horváth 12/6. Csere: Cvitkovic 3, Zólyomi, Koch 3/3, Wéber, Szeitl.

BEAC: Pusztai P. 11, Szabó D. 13/3, Süle 8, Vajda 16/3, Barnai 8. Csere: Kovács V., Suppán 1, György 4, Angyal N., Király L.