Női NB I: Négybe jutott a Sopron és a Győr
07
2018
2018. április 7.  |  09:20
Cegléden is nyert a Győr

A második negyeddöntőre a kedden megsérült Danielle Robinson nélkül álltak fel a győriek. Centergólokkal indult a meccs, az első percek után a táblán állhatott volna akár ez is: Makszimovics-Krivacsevics 4-4.Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyedben, hol egyik, hol másik gárda vezetett. Czank kosarával alakult ki a 16-17-os állás a 10. perc végén.

Medgyessy és Mokango kosaraival egy pillanatra még fordított a CEKK (20-17), de aztán a folytatásban rákapcsolt Fields, és egy 7-20-as szériával meglépett a hazaiaktól a Győr. Kevesebb, mint másfél perc volt hátra a félidőből, amikor 27-37-nél időt kért Cziczás László. A szünet előtt még Cooper értékesített két büntetőt, így visszajött tízen belülre a Cegléd.

A negyed óra elég volt a hazaiaknak ahhoz, hogy rendezzék soraikat, a másik oldal viszont bent ragadt az öltözőben. Popovicsék alig két és fél perc alatt, egy 7-0-s kezdéssel visszajöttek a meccsbe. 36-37-nél Sandro Orlando kért időt. Sőt, Medgyessy kosarával már újra a Pest megyeiek vezettek. A záró felvonás előtt minden kérdés nyitott maradt, 50-50-ről indult a negyedik negyed.

Egészen pontosan Makszimovics tizedik pontjával. Továbbra is kosárra kosár volt a válasz, az utolsó pillanatig izgalmas volt a derbi. A legutolsó pillanatban Goree kosara döntött, ezzel kettős győzelemmel négybe jutott a Győr – írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd – CMB CARGO Uni Győr 61–63 (16–17, 13–20, 21–13, 11–13)

Negyeddöntő, 2. mérkőzés
Cegléd, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Papp P., Jakab L. (Gincsai J.)

CEKK: Medgyessy 10/3, Popovics 16/6, Cooper 5/3, Mokango 14, Makszimovics 12. Csere: Kányási -, Zsovár 4.

Győr: Fields 15/6, Varga -, Simon 11/3, Krivacsevics 7, Goree 11. Csere: Czank 8, Sztepanova 8, Laklóth 1, Nagy-Bujdosó -, Török 2.

A párharc végeredménye: 2-0 a Győrnek.

Nem engedett a Sopron

A női bajnokságban már elkezdődött a rájátszás, az egyik fél két győzelméig tartó párharc első mérkőzésén a Sopron Basket hazai környezetben 85-55-re győzte le a PEAC-Pécset.

7-0-val kezdett a Jovanovics vezette Sopron, Vucsurovics ziccerével azonban felzárkóztak a hazaiak (8-9). Kiegyenlített játék zajlott a pályán, nem tudtak elhúzni a vendégek, 14-15-tel ért véget az első etap.

A folytatásban 20-14-re léptek meg Turnerék, Wentzel triplájával azonban újfent csak egy volt közte (19-20). 22-22-nél beragadt egy kicsit a PEAC, amit a Sopron egy 9-2-es futással használtak ki (24-31). Crvendakics büntetőivel már kétszámjegyű volt a differencia (28-38), ebből egy egységet még le tudtak faragni a hazaiak a nagyszünetig (34-43).

A harmadik etap eleje inkább a hazaiakról szólt, akik Mandics trojkájával feljöttek négyre (43-47). Megrázta magát a Sopron, Milovanovics két, míg Turner egy hármast értékesített (45-58). Page is betalált kintről, már tizenöttel vezetett Roberto Iniguez együttese, amely végül 66-52-es előnnyel várhatta a záró felvonást.

Tovább nőtt a tavalyi bajnok előnye, a lényegi kérdések pedig tulajdonképpen eldőltek az utolsó negyedre. A PEAC nem tudta szorossá tenni a végjátékot, 83-67-es soproni siker született, Dubei Debóráék ezzel bejutottak az elődöntőbe – írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - Sopron Basket 67-83 (14-15, 20-28, 18-23, 15-17)