05
2018
2018. április 5.  |  13:00
Meglepő szolnoki vereség Kaposváron

A Szolnoki Olaj már alapszakasz-győztesként utazott Kaposvárra, ennek ellenére gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést Vojvodáék. Az első negyedet 22-26-ra, a második negyedet 18-19-re nyerték meg.

A második félidőt azonban brutálisan kezdte a Dunn-nélküli Kaposvár. 35 pontot dobtak Ivosevék a harmadik negyedben, az Olaj védekezése teljesen szétesett. Az utolsó tíz percre megrázta magát a listavezető, de fordítani már nem tudott – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 97-89 (22-26, 18-19, 35-16, 22-28)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok
V.: Papp P., Jakab L., Kovács N. (Valovics I.)

Kaposvár: Gibbs 30/18, Baki 8/6, Ivosev 26/9, Hendlein 15/3, Spica 16. Cserék: Tóth P. 2, Papp -.

Szolnok: Perry 7, Vojvoda 24/12, Ford 9/6, Milosevics 19/6, Andric 2. Cserék: Tóth Á. 4, Kovács P. 15/15, Browning 9/9.

Pakson nyert a Berény

A forduló egyik legnagyobb meglepetését okozta a Jászberény. Nikola Lazics csapata Wallace és Sejfic vezérletével értékes győzelmet aratott az Atomerőmű SE otthonában.

A paksiak rosszul dobtak, és védekeztek, és az akarati tényezők is a vendégek javára billentették a mérleg nyelvét.

A második félidőre eltűnt a két csapat közti különbség, de az Atomerőmű nem tudta ledolgozni az első félidőben összeszedett hátrányát - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - JP Auto-JKSE 66-74 (20-24, 16-21, 16-16, 14-13)

ASE Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Török R., Radnóti M. (Páli K.)

Atomerőmű SE: Hinds 13/6, Tarrant 16/3, Barnies -, Eilingsfeld 10, Ogunyemi 15. Cserék: Ruják 5/3, Garamvölgyi 4, Medve 3/3.

Jászberény: Nelson 12/3, Rakics 13/9, Wallace 19/12, Cseh 5, Sejfic 20. Cserék: Kerpel-Fronius 2,, Molnár -, Czirbus -, Bazsó 3/3.

Vereségével negyedik lett a Körmend

Mindkét csapatnak komoly tétje volt a találkozónak, ennek megfelelően izgalmas, és feszült összecsapást hozott a találkozó.

A felsőházba igyekvő hazaiak már a második negyedben átvették az irányítást, a Körmend erőfeszítései rendre kudarcot vallottak. A vasiak támadójátéka és védekezése is akadozott.

A második félidőt csapnivalóan kezdték Ferenczék, ez is pecsételte meg a sorsukat, mert hiába szedték össze magukat, és nyerték meg az utolsó negyedet a KTE győzelme a végjátékban már nem forgott veszélyben.

A KTE bejutott a felsőházba, ahol természetesen a Körmend is ott van, Hortiék a negyedik helyről várják a folytatást – írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 93-77 (27-24, 22-15, 25-15, 19-23)

Messzi István Sportcsarnok, 600 néző
V.: Cziffra Cs., Farkas G., Balogh Gy. (Faidt M.)

KTE: Pongó 3/3, Thompson 16/3, Djeraszimovics 6, Dramicanin 22/15, Karahodzsics 16. Cserék: Wittmann 14/6, Molnár M. 11, Molnár D. 5/3, Kucsera -.

Körmend: Wright 4, Hollins 5/3, Ferencz 10/6, Davis 10/9, Horti 8. Csere: Fanning 7/3, Halász 11/3, Bán 14/12, Csorvási 3, Németh 1, Touyo 4.

Esélyt sem adott a MAFC-nak a Szeged

Az már korábban eldőlt, hogy a hazaiak a középházban, a sereghajtó az alsóházban folytatja a középszakaszt. Volt miért törleszteniük a Csongrád megyeieknek, hiszen a fővárosiak decemberben 73–61-re nyertek.

Csaknem fél év telt el azóta, hogy utoljára a Boltics, Fortune, Csirics, Juhos, Sulovics ötössel tudott kezdeni a Szedeák, ma ismét sor került erre. 0-6-tal indult a meccs, de az első negyed Fortune utolsó másodperces hármasával mégis hazai előnnyel zárult (29-23).

Fortune elemében volt, lendületben maradt a folytatásban is. Fodor technikaija után 40-34. A 17. percben, 48-40-nál időt kért a MAFC. A legvégén Dukics dobása lejött, így a félidő 54-46.

Csirics hamar összeszedte a negyedik személyi hibáját, a tíz pont körüli különbség állandósult. Boltics remekelt, számolatlanul osztotta ki a gólpasszokat. Fortune kosarával lett 73-57, időt kértek a vendégek. Húsz fölé is nőtt a differencia. 82-61-nél ért véget a harmadik negyed.

Eldőlt a meccs. Fortune szezoncsúcsot dobott, a MAFC messze állt attól, hogy meglepetést okozzon. Száz fölé jutottak a hazaiak – írta a BB1.hu.

Naturtex-SZTE-Szedeák – MAFC 108–85 (29–23, 25–23, 28–15, 26–24)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző
V.: Tőzsér D., Rácz Zs., Goda L. (Balogh L.)

Szeged: Boltics 13/6, Fortune 31/21, Csirics 15/9, Juhos 3, Sulovics 17. Csere: Wirth 9/3, Kovács Á. 12, Vágvölgyi 5/3, Mike 3/3, Varga -, Goldring -, Bonifert -.

MAFC: Hot 10, Fodor 12, McCray 28/3, Dukics 21/3, Cvetkovics 3/3. Csere: Lakits -, Misek 2, Lakosa 2, Peringer 4, Katona 3.

Megtartotta veretlenségét a Falco

4-0-val kezdett a Pécs, majd 4-9-re is vezetett. Az első negyedet végig uralták a fekete mezesek, akik főleg centergólokkal operáltak. Tíz perc után 20-23 volt az állás.

Govens triplájával azonnal egál lett, majd Perl ziccerével először vezettek a hazaiak. Norfleet ziccere után, 27-23-nál időt kért Csirke Ferenc. Hattal is ment már a Falco, egyébként a színvonal elég gyenge volt. A 16. percben a reklamáló Budimir kapott technikait. Perl saroktriplájával lett meg a közte tíz, 38-28-nál újra időt kért a PVSK. Durham szórta meg magát, a félidőben Perl középtávolijával 46-37 állt a táblán.

A 24. percben, 50-43-nál Szekulovics hívta magához övéit, pedig nem forgott veszélyben csapata vezetése, hiszen Durham és Sarlija is „lecsendesedett”, Brooks pedig ma egyáltalán nem volt ott fejben… 59-50-nél ismét Csirke mutatta fel a T-betűt. 64-50-ről indult a záró felvonás.

Kosárra kosár volt a válasz a folytatásban, így tehát nem változott a játék képe. Govens a 33. percben megkapta negyedik faultját, de a PVSK nem tudott közelebb férkőzni. 71-55-nél ismét vendég időkérés jött. Három és fél perccel a vége előtt, Norfleet hármasa után már húsz volt közte. Eldőlt, a Falco ezt az alapszakaszt is lehozta veretlenül hazai pályán. A végén már csak a fiatalok játszottak – írta  a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 80–61 (20–23, 26–14, 18–13, 16–11)

Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Benczur T., Boros T., Kulcsár T. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 13/6, Perl 15/3, Váradi 14/12, Borisov, Taylor 14. Csere: Pustahvar 3/3, Norfleet 16/9, Tóth N. 2, Durázi -, Kucsora -, Hódi -.

PVSK: Durham 15/6, Brooks 7, Antóni 5/3, Budimir 11, Sarlija 12. Csere: Simon 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola -, Demeter 2, Dragasevics -, Krnjajszki -.

A bajnok a negyedik helyre taszította a Körmendet

Nem igazán tudtak elszakadni egymástól a csapatok az első negyedben, Keller Ákos felelgetett a soproniak pontjaira, amíg a hazaiak tartottak előrébb. Aztán átvette a vezetést az Alba, amely ismét Alandise Harris nélkül állt fel, de a negyed vége előtt Parker kosaraival fordított a lepattanókra is jobban figyelő Sopron. Az amerikai hátvéd nem állt le a kis szünet után sem, Henderson második triplájával pedig már héttel vezetett az amúgy harmatos szezont futó házigazda. Az Alba szinte semmit nem dobott be kintről, a második negyed felénél nyolc kísérletből egy jó hármasnál jártak Simpsonék. A korábbi fehérvári, El-Amin bezzeg jól célzott, és tíz fölé vitte a hazai előnyt. A büntetőzésre egyik oldal sem lehetett büszke, de a Sopronnak belefért. A szegedi magabiztos győzelmét remek lepattanózással megalapozó Fehérvár most nagyon alulmaradt ebben a műfajban, és a dobószázalék sem volt túl fényes, bár legalább a félidő legvégén Simpson bevágott egy triplát, nyolcra csökkentve a hátrányt szünetre.

Kosárínséggel folytatódott a meccs, másfél perc után Hill büntetői törték meg a csendet, addigra Keller már kihagyott kettőt… Pointer rázta meg magát, labdát szerzett, kétszer is eredményes volt, feljött két pontra az Alba és időt kért a Sopron. Hiába, megint az amerikai zsákolt és már vezetett a címvédő, amely öt perc alatt több pontot szerzett, mint az egész második negyedben. Volt egy 13-2-es rohanása az Albának, a hazaiakban Watkins és Parker tartotta a lelket. Horton lerohanásból zsákolt, Kellert viszont negyedik faultja miatt le kellett cserélni. Tizenkét ponttal nyerte a harmadik negyedet az Alba, a döntés pedig a negyedikre maradt.

Mohammed kosarával már héttel is vezetett a vendég, Duvnjak triplával jelezte, korai még eldöntöttnek vinni a meccset. El-Amin is így gondolta, és már csak egy volt a különbség, kellett Lóránt támadólepattanója és kosara. Három perccel a vége előtt Simpson triplájával öttel ment a Dzunics-csapat, amit még „félkész” büntetőzéssel is sikerült növelni. De hiába, El-Amin húsz másodperc alatt duplát, majd triplát dobott, és amikor fél perc volt hátra, már csak kettő volt a fehérvári előny. Időkérés után Simpson hibázott, de kulcsfontosságú lepattanót szedett vissza, Kovács Ákos pedig egy büntetővel lezárta a meccset, amelyen kiszenvedte a győzelmet az Alba. Mivel a Körmend kikapott Kecskeméten, a fehérváriak a harmadik helyre léptek az alapszakasz végén, és szombaton hazai pályán kezdhetik a középszakaszt – éppen a Körmend ellen - írta a szekesfehervar.hu.

Sopron – Alba Fehérvár 77–80 (23–20, 19–14, 14–26, 21–20)

Sopron, Novomatic Aréna
V.: Praksch P., Frányó P., Fodor A. (Várhalmi Zs.)

Sopron: Parker 18, Duvnjak 5/3, El-Amin 19/9, Henderson 16/9, Watkins 15. Csere: Tóth G. 2, Mészáros -, Werner -, Bagó 2, Kántor -.

Alba: Hill 9, Mohammed 8/3, Pointer 16, Lóránt 14, Keller Á. 8. Csere: Simpson 12/6, Filipovity -, Horton 11, Kovács Á. 2.

Az újonctól is kikapott a ZTE

Tizenkét ponttal nyert a DEAC az NB I. A-csoportos bajnokság alapszakaszának záró fordulójában. Berényi Sándor együttese egy-két megingástól eltekintve szinte végig kézben tartotta a mérkőzést, s végül nagyon értékes sikert aratott. A hajdúságiak így két győzelem fórral kezdhetik meg az alsóházi rájátszást.

Állva hagyta ellenfelét a DEAC, Goran Martinic és Bognár Kristóf kettő-kettői nagyon hatékonyak voltak, három perc után már 8-2-t mutatott az eredményjelző. Mohácsi Máté fújt ébresztőt társainak, ám a hazaiak tovább robogtak, Ivan Lilov zsákolása után időt is kért Bencze Tamás. A rövid pihenő után Jahmal Jones triplájával már tíz fölé nőtt a különbség, érezhetően nagyon motiváltak voltak a cívisvárosi kosarasok (15-4). A ZTE még időben eszmélt, és a válogatott Benke Szilárd vezérletével öt egységnyire zárkóztak a negyed végére.

A második tízperc Martinic hármasával indult, melyre Horváth Ákos szinte azonnal válaszolt. Védőoldalon mindkét gárdának akadtak gondjaik, a hajdúságiak montenegrói irányítója kis túlzással azt csinált, amit akart, két perc alatt hét pontot és egy gólpasszt is jegyzett, melyet Lauderdale könyörtelenül bezsákolt. Hiába támadott fantasztikusan a DEAC, a zalaiaknál a Kinney-Vaughn páros is nagyon eredményes volt, így állandósult a különbség. Négy perccel a nagyszünet előtt Benke egyenlített egy kettő plusz egyes akcióval, ráadásul Mikovic távolijával fordítani is tudtak (38-39). Hazai időkérés után sikerült stabilizálni a védekezést, újra átvette a vezetést a DEAC, sőt Martinic utolsó másodperces kosarával újra visszaállt az 5 pontos cívisvárosi előny.

A fordulás után Lilov hárompontosa adta meg az alaphangot, a vendégek a gyűrű alól, míg a DEAC gyorsindításokból és zárás-leválásokból igyekezett érvényesülni. Mindkét vezetőedző a lepattanókban látta az eredményesség kulcsát, érkezett is Lauderdale és Radics. A negyed derekán Jones harcolt ki egy sportszerűtlen hibát Benkén, a kanadai pontjaival pedig újra kétszámjegyű lett a differencia (60-50), Lilov ziccere után pedig már vendég időkérés következett. Okosan játszottak a hajdúságiak, és ami ennél is üdítőbb volt a debreceni publikum számára, hogy a védekezés kezdett összeállni.

Armwood ziccere után, Lauderdale, majd Jones is blokkolt egyet, sőt Bognár Kristóf triplájával már 15 volt közte. A zalaiakban az extra napot kifogó Vaughn tartotta a lelket, de jelentősen közelebb kerülniük nem sikerült. Öt perccel a vége előtt Armwood zsákolt gyorsindításból, ám a ZTE 9-1-s rohanással újra látótávolságon belül került, Berényi Sándor magához is hívta övéit (76-68). Velkey János a legjobbkor dobott egy hármast, ez pedig átlendítette a DEAC-ot a holtponton, így hiába tettek meg mindent a felzárkózás érdekében a kékmezesek, végül 12 pontos debreceni siker született. Nagyon sokat számíthat ez a győzelem a DEAC-nak, hiszen az alsóházat így két meccs előnnyel kezdhetik meg a MAFC-Sopron kettőssel szemben - tudósított a deacbasket.hu.

DEAC – Zalakerámia ZTE KK 83–71 (23–18, 23–23, 18–11, 19–19)