Női NB I: Előnybe került a Sopron és a Győr
03
2018
2018. április 3.  |  22:35
Erőt demonstrált a címvédő Sopron Basket a PEAC ellen az első negyedben. Roberto Iniguez mester lányai tíz perc alatt majdnem harminc pontig jutott, az első felvonás után már tizennégy volt közte (29-15). A másodikban aztán megváltozott a játék képe, összességében héttel voltak jobbak a vendégek, akik ezzel visszajöttek a meccsbe, a félidőben 46-39 volt az állás.

Alig három perc telt el a második játékrészből, 7-0-s hazai roham után, Crvendakics kosarát követően, 53-49-nél időt kért a PEAC. Hamar ismét kétszámjegyűvé vált a különbség. Turner büntetőit követően Imovbioh törte meg a baranyai kosárcsendet. A Sopron lendületét azonban nem, 62-41-nél 16-2-es szériánál tartott a címvédő, és már több mint húsz volt közte. Hiába játszott jól Rasheed és Imovbioh, Crvendakics és Milovanovics tarthatatlan volt. Újra időt kértek a vendégek. A harmadik etapban tizennégyet vert ellenfelére a Sopron, ezzel eldőlt a mérkőzés.

A záró felvonásban csak még tovább nyílt az olló, a végére harminc lett a differencia. Nem született meglepetés, a szezon során harmadszor is alulmaradt a PEAC-Pécs a címvédővel szemben. Érdekesség, hogy a vendégek cserepadjáról mindössze két pont érkezett – írta a BB1.hu.

Sopron Basket – PEAC-Pécs 85-55 (29-15, 17-24, 21-7, 18-9)

Sopron, Novomatic Aréna

Sopron: Fegyverneky 4, Dubei 9/3, Crvendakics 21/15, Milovanovics 17/6, Jovanovics 6. Csere: Salvadores 8, Czukor 6/6, Page 2, Turner 9, Határ 3.

PEAC: Mandics 11/3, Roberson 8/3, Rasheed 12/6, Vucsurovics 4, Imovbioh 18. Csere: Wentzel -, Licskai 2, Tenyér -, Szücs R. -, Szücs L. -, Demeter -.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0, a Sopronnak.

Küzdelmes meccsen nyert a Győr

Az alapszakasz-harmadik Győr arra készült, hogy megtörje a ceglédi hegemóniát, Cziczás László együttese ugyanis a bajnokságban oda-vissza legyőzte a Rába-partiakat. A sérüléséből felépülő Krivacsevics Tijana a kezdőcsapatban kapott helyet.

Ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek a hazaiak: Fields kosarával indult a meccs, majd Simon köszönt be távolról (5-0). Már 7-2-re is vezettek a vendéglátók, de aztán zsinórban érkezett öt ceglédi pont, és máris egál volt. Sőt, innentől lendületbe jött a CEKK, és az első negyedet Makszimovics vezérletével néggyel meg is nyerte (14-18).

Aztán újra fordított a Győr, a második etap derekán még 32-25 volt az állás, de a félidőre mégis újra egál lett (34-34).

Mokangóé volt az első kosár a fordulás után, Fields és Popovics különcsatát vívott egymással, két és fél perc után, 38-40-nél időt kért Orlando. Hiába, újabb öt vendég pont érkezett válasz nélkül. Nem adta azonban fel a Győr, az utolsó játékrészt hárompontos ceglédi vezetésről várták a csapatok (51-48).

Medgyessy volt először eredményes az utolsó felvonásban, ahol visszaestek a csapatok a ponttermésben, három percig „csendben volt” a Győr. A végén azonban nagyot hajráztak a hazaiak, pedig addigra már Robinson is megsérült. Tizenhét másodperccel a vége előtt, 65-62-nél támadhatott a Cegléd. A tripla kimaradt, Cooper ellen pedig sportszerűtlent ítéltek. Sztepanova csak egyik büntetőjét dobta de, de ez elég is volt ahhoz, hogy 1-0-ra alakuljon a párharc. Folytatás pénteken Cegléden – írta a BB1.hu.

CMB CARGO UNI Győr – VBW CEKK Cegléd 66-62 (14-18, 20-16, 14-17, 18-11)