NB I/B: Gálázott az Oroszlány, rangadót nyert a Nyíregyháza
01
2018
2018. április 1.  |  11:17
Könnyedén nyert a sereghajtó Bonyhád ellen az éllovas Oroszlány, alaposan megszenvedett az MTK ellen a Veszprém, a dobogóra hajtó csapatok rangadóját pedig a Nyíregyháza nyerte a Tehetséges Fiatalok otthonában az NB I B piros csoportjában. A Honvéd otthon a Miskolc, a PVSK-Kronos idegenben a Nagykőrös ellen győzött középcsapatok  küzdelmében, a Békés pedig alsóházi rangadót nyert Hódmezővásárhelyen- A zöld csoportban biztosan győzött a három éllovas, a BKG, a Budafok és a Salgótarján

Piros csoport:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Vasas 83-88

Ellentétes félidők mérkőzésén a győriek végül nem tudták a múlt héten hosszú böjt után Miskolcon elért bravúrgyőzelmüket, és újabb vereséget szenvedtek hazai pályán. A vendéglátók vesztét az első félidő gyenge védekezése okozta, szünetben a Katona Róbert (25/12 pont, 5 lepattanó)-Morvacsik Áron (21 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Völgyi Marcell (15 pont, 8 lepattanó)-Boros Márk (13/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) kvartett által húzott Vasas 53-40-re vezetett.

A második félidő a hazaiaké volt, akik Ruják Bence (19/6 pont, 3 lepttanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Geiger Bálint (15/6 pont), Nárai Bence (12 pont, 5 lepattanó), Gáll Dominik (11/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Marton Domsitz (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével szívós munkával a 37. percben 2 pontra felzárkóztak, ám a végén újítani és ezzel együtt nyerni tudott a Vasas.

Budapest Honvéd - MEAFC 74-68

A két középcsapat végig szoros, kiélezett találkozóján a Honvéd sikerének kulcsa, egyik fő tényezője az volt, hogy Puskás Artúr fiai 14 mezőnykísérletből 6 ponton tudták tartani a miskolciak amerikai légiósát, Patrick Cole-t.  A fővárosi diadalhoz emellett nélkülözhetetlen volt a padról beszálló Szalay Ákos (15 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) hasznos játéka, dupla-duplája, Tóth Bence (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) hatalmas mezőnymunkája, Bea Bence (10 pont, 6 lepattanó) hatékony játéka és Pintér Dávid (10/9 pont - 12 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 gólpassz) néhány távoli találata.
A vendég miskolci csapatba sérüléséből felépülve jó játékkal tért vissza Szögi Ádám (16/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), szezonbeli talán legjobb játékával rukkolt ki Timkó Norbert (14/3 pont, 7 lepattanó, Máté Balázs (10/3 pont, 9 lepattanó) a honvéos Pintérhez hasonlóan egyetlen lepattanóval maradt el a dupla-duplától. Cole "féken tartása" mellett azért nyerhetett a Honvéd, mert csapatjátékban felülmúlta miskolci riválisát, s ezt a gólpassz kategória 19-12-re történt megnyerése is mutatja.

HOYA Pannon Egyetem Veszprémi SE - MTK Törökbálint 67-63

Nagy küzdelemben, a vártnál jóval nehezebben kerekedett a 37. percben még vezető törökbálintiak fölé a Veszprém. Az MTK a Boinitzer Dávid (17/9 pont, 3 eladott labda)-Jakab Péter (15/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) kettős vezérletével szinte végig tapadt az esélyes vendéglátókra, sőt mint már jeleztük, a hajrában - a záró etap közepén egy 9-2-es rohammal - fordítani is tudott. A végjáték, az utolsó bő 3 perc azonban a Nebojsa Pavlovic (24/3 pont, 3 lepattanó), Körtélyesi Gergely (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Simon László (10 pont, 3 szerzett labda és gólpassz) vezette hazaiaké volt. A nehezen kivívott veszprémi sikerben az is közrejászott, hogy a lepattanóharcot 43-31-re megnyrték a hazaiak.

OSE Lions - Kinpl Kft. Bonyhádi KSE 106-55

Az éllovas Oroszlány a papírformának megfelelően fölényesen verte a sereghajtó Bonyhádot, amelyet minden tekintetben felülmúlt. A Sömenek Martin (22/12 pont, 6 lepattanó)-Illés Máté (16 pont, 3 gólpassz)-Kiss Kornél (14/12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz)-Kiss Ádám (12 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette Oroszlány minden negyedet megnyerve 51 pontos verést mért a Bonyhádra, amelyben Tömösváry Máté (23 pont, 9 lepattanó) időnként eléggé magára maradt a pontszerzésben, Somogyfoki Szabolcs 10 ponttal és 3 lepattanóval zárta a találkozót.

Tehetséges Fiatalok BP - Nyíregyháza Blue Sharks 77-83

Elsősorban főleg idegenben, de abszolút értelemben is igen jó triplamutatójának (12/24, 50%) köszönhette értékes idegenbeli győzelmét a Nyíregyháza. A végig kiélezett szoros összecsapáson hiába játszott Kerkai Ákos (27/9 pont, 6 lepttanó, 3 gólpassz) személyében a hazaiaknál a mezőny legeredményesebb játékosa, hiába zárt 14/3 ponttal és 6 lepattanóval Stefan Filipovics, jutott 14 pontig 4 eladott labdával és 5 gólpasszal Szobi Dániel, s hiába nyerte 37-30-ra a lepatanó harcot a Tehetséges Fiatalok, amely még vezetett is a 39. percben, a végjátékan higgadtabb vendégek a Nagy Krisztián (25/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz. 2 blokk)-Szrdjan Sztojanovics (22/15 pont, 3 lepattanó)-Bus Iván (13 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) trió vezette vendégek kerekedtek fölük a hármasokat náluk jóval gyengébb "találati aránnyal (7/25, 28%) értékesítő hazaiakkal szemben.

Nagykőrösi Sólymok - PVSK Kronosz Kiadó 72-88

Lakosa Ákos (19/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Tóth Viktor (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Dobos László (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk) vezérletével az első féliőben még partiban volt a pécsi fiatalokkal a vendéglátó Nagykőrös. Szünet után már egyértelműen a lepattanózást 50-38-ra nyerő pécsi gárda akarata érvényesült, amely Demeter Attila (18/6 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz), Krnjajski Boris (18/3 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Bíró Levente (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Berkics Bence (15/9 pont, 11 lepattanó) és Benke Krisztián (12/3 pont, 4 szerzett labda) vezérletével, azaz a terheket megosztva egységes csapatjátékkal magabiztos győzelmet aratott.

Vásárhelyi Kosársuli - Calle PubFood Békés 92-99

A hazaiak kezdték jobban (11-4) az alsőházi rangadót, ám a szakasz közepén 13-13 volt az állás. Látványos, kosarakban gazdag összecsapást produkált a két gárda. A két irányító, Szabó Péter (14/3 pont, 5 lepattanó, 10 gólpassz), illetve Kertész Dániel (10/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 11 gólpassz) egyaránt dupla-duplát ért el. A Kertész mezőny-és szervező munkája mellett leginkább Danijel Krsztics (22 pont, 4 lepattanó), Zrínyi Viktor (21/9 pont, 5 lepattanó), Nagy Balázs (15/9 pont, 4 lepattanó és Koma Dániel (11 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő vendég békésiek a 3.  negyed valóságos triplaesőt hozó hajrájában fordítottak, s a záró etapban már nem is adták ki a vezetést a kezükből. Pedig a Szabó hatékony játéka mellett főleg Béres Nándor (17/9 pont), Vas Péter (14/6 pont, 4 lepattanó), Varga Zalán (14/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Molnár Bence (12/3 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Nemanja Gajics (10 pont, 9 lepattanó) pontjaira alapozó vendéglátók a záró etapban többször (79-80, 86-87) felzárkóztak 1 pontra, de a kritikus helyzetekben a vendégek rendre újítani tudtak, s végül megnyerték ezt a kulcsfontosságú alsóházi rangadót.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Phoenix - MAFC II 78-94

A roppant látványos, kosarakban gazdag első negyed után még 5 pont előnye volt a Szilasi Bence (17/9 pont, 3 gólpassz)-Gáspár Balázs (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Pöstyéni Zoltán (14/3 pont, 3 lepattanó)-Piukovics Bálint (10/3 pont - 11 mezőnykísélet - 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette hazai gárdának. A folytatásban fokozatosan vette át az irányítást a MAFC második csapata, amely szünetig ledolgozta hátrányát, majd térfélcsere után már egyértelműen fölényben játszva Katona Bence (26/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), a két dupla-duplát elérő magas játékos, Peringer Balázs (23 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda) és Bordács Soma (22/3 pont, 12 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), valamint a nagy mezőnymunkát végző, igen hasznosan kosarazó Siklós Olivér (13 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz)vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Alba Fehérvár - DEAC U23 92-84

A 30-21-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Aleksza Brbaklics (27/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Keller Iván (22/9 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Joel Nshimba (15/3 pont, 7 lepattanó) és Varga Máté (15 pont, 8 lepattanó) eredményességére, továbbá a 44-31-re megnyert lepattanócsatára építve kerekedtek a fehárvári fiatalok a Kósa Tamás (24/12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Opre Roland (19/6 pont, 8 lepattanó)-Kozák Márton (19 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette debreceniek fölé a két utánpótlás gárda nagy iramú, színvonalas találkozóján.

Falco KC U23 - Bajai Bácska FKE 79-94

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve a Pongó Martin (27/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Kovács Barnabás (25/15 pont, 8 lepattanó)-Milos Vukicsevics (23 pont, 7 lepattanó) trió vezérletével, a lepattanóharcot 41-31-re megnyerve a Baja magabiztos győzelmet aratott az erős felállásban pályára lépő, Durázi Krisztofer (20 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Kucsora Csaba (13/6 pont, 3 lepattanó) és Hódi Patrik (10/6 pont, 4 gólpassz) vezette szombathelyi fiatalok otthonában.

Ford Ivanics-Budafok - MAFC II. 115-69

A lepattanózást fölényesen, 46-27-re nyerve a Budafok kihúzta a három nappal a tiszaújvárosi bravúrgyőzelme után úja pályára lépő MAFC II "méregfogát" és minden negyedet megnyerve szinte kiütéses győzelmet aratott. Wehner Zoltán (31/21 pont, 12 lepattanó), 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) remek dobóformát fogott ki, Tursics Krisztián (21/9 pont, 14 gólpassz) amellett, hogy eredményes volt, hatékonyan is szervezte a Budafok játékát, és Varga Dániel (19 pont, 13 lepattanó) is dupla-duplával zárta a találkozót. E trió mellé eredményességben Lados Erik (13 pont, 6 gólpassz) és Fehér Csaba (11/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) is felnőtt. A MAFC fiataljai közül ezúttal egyedül Katona Bence (28/3 pont, 7 eladott labda) volt veszélyes a kosárra, Peringer Balázs (12 pont, 13 lepattanó) is dupla-dupláig jutott, de Bordács Somát 10 ponton és 4 lepattanón tartotta a Budafok.

SMAFC - BKG Príma SE 75-103

A Ruszlan Kakunov (32/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda)-Nagy Botond (17/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 4-4 szerzett labda és gólpassz)- Nagy Benedek (15/9 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 14(!!) gólpassz)-Tanács Attila (14 pont, 6 lepattanó) négyes fogat "húzta" veretlen éllovas a 8. percben 25-6-ra vezetett az erősen tartalékos, több kucsjátékosát is nélkülöző soproni egyetemi gárda otthonában. A két középső szakaszban ifj. Rátvay Tamás (23/12 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Füzi Róbert (21/6 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda) és Rátvay Balázs (17 pont, 3 lepattanó) a SMAFC felnőtt a feladathoz és abszolút egyenrangő partere volt az éllovasnak, ám a BKG a záró szakaszra felőrölve ellenfele ellenállását, végül fölényes győzelmet aratott.

Salgótarjáni KSE - SKC Sportiskola 92-67

Az első három negyedet egyértelműen uralta a Csapai Péter (27 pont, 7 lepattanó), Jakab Péter (26/3 pont, 10 lepattanó), Angelo Rackley (14/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Burai Róbert (10 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Joó Tamás (10 pont), és a csapata játékát ügyesen szervező Drevenka Dávid (3/3 pont - 5 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 9 gólpassz) vezette Salgótarján, amely simán verte a Kántor Olivér (23/9 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Werner Viktor (16 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Polgárdy Ádám (10/3 pont, 4 lepattanó, 33 szerzett és eladott labda) trió vezette soproni fiatalokat.

Tiszaújvárosi Phoenix SE - Motax Pápai KC 89-83

A 30-18-ra megnyert első negyed után úgy tűnt, akár kiütéses győzelmet is arathat a légiósát, John Jacksont nélkülöző Tiszaújváros. Piukovics Bálint (27/18 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Pöstyéni Zoltán (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Kiss Balázs (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) Endrész Tamás (15 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Gáspár Balázs (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) hatékony, jó játékára épített elsősorban a borsodi gárda. A Kálmán László (21/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Ryan Cook (19/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Attila (16/12 pot, 3 lepattanó) vezette pápai együttesnek azonban volt tartása, és a 3. negyed végére megfordította a találkozót. A záró etapot azonban 11-0-s bő 3 perccel indítva a Tiszaújváros eldöntötte a meccset a maga javára.

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások 90-82

Az alsóházi rangadón egy félidő után biztos győzteseknek tűntek a Varga Imre (20 pont, 9 lepattanó), Szicsák Bence (14 pont, 8 lepattanó), Csákvári Csaba (12/3 pont, 5 lepattanó), Szabó Gábor (10/3 pont, 4 lepattanó), Mészáros Bence (10/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), valamint Illés Balázs (10 pont) eredményességére építő, a szünetben 14 ponttal vezető egriek. Szünet után azonban magára talált az Óbuda, amely a Joseph Prophet (31/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Kutrovich Bence (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Vámos László (12/6 pont, 3 lepattanó) trió vezérletével a 3. negyed végére 4 pontra csökkentette hátrányát. A hajrá izgalmasnak ígérkezett, a 38. percben 1 pontra feljöttek a vendégek, de a jelek szerint ebbe bele is fáradtak, s végül az Eger nagy nehezen, de megnyerte ezt a roppant fontos összecsapást.