Férfi NB I: Legyőzte a Pécs a Körmendet
29
2018
2018. március 29.  |  22:40
A huszonegyedik fordulóból elhalasztott találkozót pótolták csütörtök este, ahol a már biztosan középházas PVSK fogadta a második helyért harcoló körmendieket.

Másfél perc elteltével Ferencz triplája talált utat először a gyűrűbe, majd Budimir és Antóni közelijével fordított a PVSK. Wright góljó faultja után ismét a vendégeknél volt az előny, ám ezt követően 11-0-s pécsi sorozat következett, így a hatodik percre 15-6-ra módosult az állás. Innen még sikerült döntetlenre visszajönnie a Körmendnek (15-15), de Harazin kettesével előnnyel vághatott neki a második felvonásnak a PVSK – ezt az előnyt pedig, mint utólag kiderült, már a meccs végéig nem is engedte ki a kezéből.

Durham két percen belül két triplát is szórt, valamint Brooks és Sarlija is jól célzott, ellenben vendég részről csak Halász hármasát jegyezhettük fel (27-18). A különbség egyre csak nőtt, a baranyaiaknál Supola és Budimir is betalált távolról, így kialakult a közte tizenhárom (43-30) a félidő előtt három perccel. Az első játékrészt Hollins büntetői és Fanning kettese zárta, 45-37-nél mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőt is a Pécs kezdte jobban, a körmendiek első pontjaira három percet kellett várni, addig azonban a hazai csapat tizenegyet termelt (56-39). Durham triplája és Sarlija beköszönése után már húsz volt közte (61-41), eldőlni látszott a találkozó. A záró tíz percre nem igazán jött közelebb a vasi alakulat, Supola triplája zárta a harmadik etapot, 73-54.

A körmendi játékosok viszont nem adták fel, 14-0-val nyitották az utolsó negyedet, így az utolsó öt percre teljesen nyílttá vált a meccs, 73-67 – Ferencz és Davis csak úgy szórta a triplákat. Fanning kétpontosa után már a győzelemben is reménykedhettek a vendégek, már csak három volt közte a különbség (78-75). Budimir azonban ahogyan az egész meccsen, úgy az utolsó pár percre is a hátára vette a csapatot, és a hajrában dobott tíz pontjának köszönhetően végül megnyerte a meccset a PVSK – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - Egis Körmend 89-77 (17-15, 28-22, 28-17, 16-23)

Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Pálla Z., Ádám J., Frányó P. (Fekete L.)

Pécs: Durham 21/9, Brooks 11/3, Antóni 12/6, Budimir 31/12, Sarlija 6. Csere: Bíró -, Supola 6/6, Harazin 2, Simon -.

Körmend: Wright 5, Hollins 17/9, Ferencz 15/15, Davis 6/6, Horti 3/3. Csere: Fanning 18/3, Tuoyo -, Csorvási 8, Halász 5/3.