Története során először kupagyőztes a Szekszárd
25
2018
2018. március 25.  |  20:05
Remek hangulatban kezdődött a Killik László Női Magyar Kupa döntője Sopronban. Érezni lehetett, hogy nagy a tét, több mint három percig nem született pont. Mindkét gárda remekül felkészült a másikból, elsősorban a védekezés dominált. Crvendakics középtávolijára Gereben felelt, eleinte a címvédő diktálta a tempót, de aztán Oblak büntetőivel fordított a Szekszárd (9-11). Az első negyed végül 13-13-as döntetlennel zárult.

Két perc után megint nem született pont egyik oldalon sem, mindkét oldalon sokat hibáztak a lányok. Ezt Iniguez mester előbb, és időt kért. Aztán Gereben vezérletével sikerült meglógniuk a tolnaiaknak néhány ponttal, 15-22-nél jött az újabb hazai időkérés. 23-26-os állással zárult az első félidő.

5-0-val kezdtek a kék mezesek, közel négy percig nem jött soproni pont. Fegyverneky törte meg a csendet, egy középtávolival. Már kilenccel is vezettek a vendégek (27-36), amikor megint a hazai csapatkapitány volt eredményes, ezúttal ziccerből. A hajrához érkezvén belelendültek a csapatok a pontgyártásba, 35-43.

McCall megszerezte első kosarát, triplájával először ugrott tíz fölé a különbség. A Sopron nagyon megnyomta a záró játékrészt, de a Szekszárd tartotta előnyét. Egészen kettőig jöttek vissza a fehér mezesek. 58-62-nél Oblak leszedett egy támadó lepattanót, majd a kihagyott dobása után faultolt, és ezzel kipontozódott. Page mehetett büntetőzni, de kihagyta az elsőt. Huszonhét másodperccel a vége előtt időt kért Djokics. Krnjics mindkét szabaddobását értékesítette, 59-64-nél jött a hazai timeout. Crvendakics emberrel együtt bevágta a palánkos triplát, ekkor újra Djokics mutatta fel a T-betűt, 19 másodperc volt hátra. Krnjics és Crvendakics sem hibázott a vonalról, ez pedig azt jelentette, hogy története során először - teljesen megérdemelten – Szekszárdra került a Magyar Kupa.

A torna MVP-je Gereben Lívia lett, a közönségdíjat pedig Yvonne Turner kapta – írta a BB1.hu

Sopron Basket – Atomerőmű KSC Szekszárd 64–66 (13–13, 10–13, 12–17, 29–23)