A címvédő is döntős a női kupában
24
2018
2018. március 24.  |  20:40
Az első néhány percben még tartani tudta a lépést a Miskolc a házigazda és egyben címvédő Sopronnal, ám Iniguez mester csapata hamar jelezte, hogy ki az úr a háznál. 16-8-nál időt kért a DVTK, hiába, az első negyedet 21-10-re Turnerék nyerték.

A folytatásban is a Sopron dominált, a második negyedben még tovább nyílt az olló, így nem csoda, hogy Svitek újra időt kért (29-11). 40-15-nél már majdnem háromszor annyi pontjuk volt a hazaiaknak, mint a vendégeknek. Határ ziccere után 46-17-tel mentek szünetre a csapatok.

A fordulás után pontosabb volt ugyan a DVTK, ám Milovanovics és Crvendakics megállíthatatlanok voltak, így nemhogy csökkent volt, még tovább nőtt a különbség. 56-39-nél még harmincon belülre jött a Diósgyőr, de a záró felvonás előtt a lényegi kérdések már eldőltek (67-33).

Ekkor már mindkét csapat a mérkőzés végét várta. A végére valamelyest kozmetikázott az eredményen a DVTK, de a Sopron magabiztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben – írta a BB1.hu.

Sopron Basket – Aluinvent DVTK Miskolc 82–50 (21–10, 25–7, 21–16, 15–17)