27
2018
Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Balsay-lányok, tatai Lillák - dupla-duplák
2018. február 27.  |  10:55
A múlt hét vége is több remek egyéni tejlesítményt hozott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a Csata játékosa, Lelik Réka és a TF kosarasa, Karlócai Julianna maradt el egyetlen gólpasszal a tripla-duplától. A fehérben a két nap alatt két meccset játszó tatai csapatból az egyik találkozón mindkét Lilla nevű lány, Gusztafik és Lendér egyaránt dupla-duplát ért el, az Ajkában pedig - éppen a tataiak ellen - két Balsay nővér érte el ugyanezt. A zöld csoport rangadóján a Szeged nagy küzdelemben győzte le a PINKK csapatát.

DEAC DSI - ELTE Fortis 63-34

Az első győzelmüket a múlt hét végén megszerző fővárosiak csak a második negyedben nőttek fel a feladathoz. Hizsnyik Dóra (14/3 pont, 8 eladott labda) jutott egyedül 10 pont fölé, Vágvölgyi Fanni 8-8 ponttal - 11 mezőnykísérletből - és lepattanóval zárt. A debreceniek Száva Dorina (17/6 pont, 4 lepattanó), az ismét dupla-duplával "jelentkező" Foltin Blanka (14 pont, 20 lepattanó, 2 blokk), Stelker Kamilla (10/3 pont, 3-3 blokk és lepattanó), valamint Gál Annamária (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével simán nyertek.

Csata DSE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 95-50

A tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Lelik Réka (22/12 pont, 10 lepattanó, 7 szerzett labda, 9 gólpassz), valamint Solymosi Noémi (18 pont, 4 lepattanó), Mányoky Réka (12/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Angyal Barbara (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött simán a női második vonal egyetlen veretlen csapata. A miskolci fiatalok közül senki nem érte el a 10 pontot, Arad Zsófia 9 ponttal - 10 mezőnykísérletből -, 10 lepattanóval és 4 eladott labdával, Eprejesi Nóra pedig 9/3 ponttal zárt.

Kecskeméti KC - Kiss Lenke KS 85-77

A látványos, kosarakban gazdag összecsapáson a hazaiak elsősorban a 23-11-re megnyert harmadik negyednek, valamint Schlégl Odett (15/3 pont, 6 lepattanó), Farkas Petra (15 pont - 18 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) és Kurtz Kamilla (13/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) eredményes játékának köszönhetően kerekedtek a jól küzdő, a záró etapban 10 ponton belülre kerülő fővárosiak fölé. A Kiss Lenke Kosársuli csapatából Orosz Anett (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) volt a legeredményesebb, Szabó Enikő 17/9 pontot, 3-3 lepattanót és labdát szerzett, de nyolcat eladott, és volt 4 gólpassza. Opitz Petra (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Nagy Andrea (16-16 pont és lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) pedig egyaránt dupla-duplával zárta a színvonalas találkozót.

TFSE - Nyíregyházi Kosársuli 71-36

Minden negyedet megnyerve gond nélkül hozta a papírformagyőzelmet a TF a továbbra is erősen tartalékos nyíregyházi együttes ellen. Hazai oldalon Varga Barbara 20 pontot dobott, Karlócai Juliannának 13/9 pontja és 17 lepattanója mellé volt még 4 eladott labdája és 9 gólpassza, azaz egyetlen assziszttal maradt el a tripla-duplától. Sándorfi Réka 10 pontot és 4 lepattanót tett a közösbe, és Németh Alma is 10 ponttal - 12 mezőnykísérletből - zárta a találkozót. A vendégektől senki nem érte el a 10 pontot, Takács Anna 8 pontot - 9 mezőnykísérletből -, 10 lepattanót és 3 labdát szerzett.

Fehér csoport

UNI Győr - Tatai SE 63-70

Hazai részről az egyedüliként 10 pont fölé jutó, dupla-duplát elérő Nagy Rebeka (25/9 pont, 13 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) időnként eléggé magára maradt a pontszerzésben, így aztán a csapatként egységesebb vendégek a szintén dupla-duplát elérő két játékosuk, Gusztafik Lilla (22 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 12 szerzett labda) és Lendér Lilla (13/3 pont, 12 lepattanó), valamint Takács Emese (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda) vezérletével a győri fiatalok fölé kerekedtek.

MAFC - Szombathelyi Egyetem 81-75

Az első negyed után nem úgy tűnt, hogy hosszú idő, több, mint 3 hónap után újra győzelmet ünnepelhet a MAFC. Az első etap végén a Szabó-Haklits Zsuzsanna (35/12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda), Simon Cintia (17/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 6 eladott labda), Molnár Anna (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 14 eladott labda) trió vezette szombathelyieknek 7 pontos előnyük volt. A második negyedben Horváth Enikő (20/6 pont), Tarnai Kata (20 pont, 6 lepattanó) és Fülep Csilla (17/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével ledolgozta a hátrányát a MAFC, majd a kiegyenlített harmadik negyedet követően a záró etapban "legyűrte" riválisát.

Tatai SE - Ajka-Cserpes Trudi 78-80

A győri győzelmét követő napon az éllovas ajkai együttest fogadta a Tata, amely "lendületben maradva" ismét a Gusztafik L. (22/12 pont, 3 lepattanó, 6-6 szerzett labda és gólpassz), Takács E. (21/6 pont, 7 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz), Lendér L. (20/15 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezetésével parédésan kezdett, 38-23-ra nyerve az első negyedet. A folytatásban egyrészt fokozatosan magára talált a listavezető, másrészt - főleg a záró negyedben - a tatai lányokon kezdett érződni az előző napi csata fáradtsága. Az ajkaiak végül a két dupla-duplát jegyző Balsay lány, Rita (23 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) és Anna (19/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz), továbbá Csikász Anna (12 pont, 3 lepattanó) és Püspöki Lotti (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) eredményességére, valamint a záró etap elején bemutatott 8-0-s rohamra építve ledolgozták hátrányukat és fordítottak, majd izgalmas végjátékban az összesen 4 pontig jutó Somkúti Janka találatával a győzelmet is megszerezték.

ZTE NKK II. - ELTE-BEAC Újbuda 36-80

Mivel Kovács Cintia (16 pont, 4 lepattanó) nagyon magára maradt a zalaiaknál pontszerzésben, így a lepattanózást 49-26-ra megnyerő címvédő Zana Klaudia (14 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Kovács Vanessza (12 pont, 8 lepattanó), György Tímea (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Király Lili (12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Angyal Nikolett (12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - Vasas Akadémia 69-82

A harmadik negyedben Orsó Viktória (18/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Annamária (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Fekete Csilla (15/6 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz), valamint Rozsics Teodóra (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) ponterős játékára építve ledolgozta szünetbeli 7 pontos hátrányát a fehárvári együttes. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból, így a Helic Sara (14 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Varga Alíz (13 pont, 7 lepattanó), Dombai Réka (12/6 pont, 5 lepattanó), Kara Helga (10 pont) kvartett vezette Vasas a döntetenről induló záró szakaszt 8-0-lal kezdve végül legyőzte jól közdő riválisát.

Szegedi KE - PINKK SE 65-60

A harmadik és a negyedik helyezett rangadóján egy negyed után a szakaszt 8-1-es rohammal záró vendég baranyaiak álltak jobban, akik Raus Vivien (15/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Sánta Petra (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Benke Sára (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Tijana Csukics (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével 2 ponttal félidőben is vezettek. Szünet után a Radócz Fanni (19/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Tóth Cecília (15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Vári Zita (14 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) trió jóvoltából fordított a Szeged, de a PINKK tapadt vendéglátójára. Izgalmasan alakult a végjáték, 60-60 után a hazaiak a 4-ből 4 büntetőt értékesítő Radócz vezérletével végül megnyerték a rangadót.

Fonti Trans-Petőfi SE - MTK-Budapest 71-55

Dorina vs. Karina, azaz amíg hazai oldalon Kalocsai Dorina (27 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), addig a fővárosiaknál Zólyomi Karina (16/6 pont) volt a vezér. A baranyai alakulatnál akadt egy hatékony "szárnységéd" Pap Regina (16 pont, 3 lepattanó) személyében, Mojzes Gina (6 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) pedig mezőnymunkájáért dicsérhető. Az MTK-nál Zólyomin kívül más nem jutott 10 pont fölé, ezért is születhetett hazai siker, a vendégektől még Serfőző Viktória emelhető ki 8 pontos, 7 lepattanós, 3 gólpasszos teljesítményével.