Férfi NB I B, piros-csoport: kikapott a Hepp-kupa két döntőse
25
2018
2018. február 25.  |  10:35
Érdekes hétvégén van túl az NB I B piros csoportja. Kikapott az éllovas, Hepp-kupa győztes Oroszlány, valamint a Hepp-kupa fináléjába jutó Nyíregyháza. Óriási csatát hozott a Honvéd és a Békés találkozója, a viharsarkiaknál két extra egyéni teljesítmény is kevés volt, hosszabbításban győzött a fővárosi alakulat.

Vásárhelyi Kosársuli - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 75-80

A remekül kezdő hazaiak a Szabó Péter (21/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Alekszandar Miletics (15 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Vas Péter (13/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Molnár Bence (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezérletével 7 ponttal mentek az első 10 perc után. A nagy fordulatot a harmadik szakasz hozta, amikor a Veszprém Nebojsa Pavlovic (19 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda), Hegedűs  Gergely (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Bodó Balázs (12/6 pont), Schéda Martin (10/6 pont, 3 szerzett labda) és Kortélyesi Gergely (10/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) vezérletével átvette az irányítást és fordított. A záró szakaszban ugyan végig a Veszprémre a Vásárhely, de a rutinosabb vendégek végül felül kerekedtek.

MTK Törökbálint - Nyíregyháza Blue Sharks 88-83

Hiába nyújtott extra teljesítményt a nyíregyháziak Bus Iván (28/6 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Czura Attila (23/9 pont, 3 szerzett labda) hátvédpárja, igazi, érdemi segítségük Szrdjan Sztojanovicson (13/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) kívül nem akadt. A csapatként egységesebb hazaiak Bihari Máté (21 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Jakab Péter (20/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Boinitzer Dávid (13/6 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Bognár Mátyás (11/6 pont) és Nagy Szabolcs (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően, a játékidő nagy részében vezetve fontos összecsapást nyertek meg a Hepp-kupa ezüstérmese ellen.

Nagykőrösi Sólymok KE - OSE Lions 88-81

A parádés, 34-17-re nyert harmadik negyedének, valamint a 47-35-re megnyert lepattanózásának köszönhette bravúros győzelmét a Nagykőrös. Dobos László (25 pont, 12 lepattanó, 4 blokk) főszerepet játszott a félidőben még 8 pontos hátrányban lévő hazaiak sikerében, amelyhez Fehér Péter (22/18 pont, 6/10 tripla, 4 lepattanó) jó dobóformája is nagyon kellett, továbbá Tóth Viktor (15 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) mezőnymunkája. A Hepp-kupa győztesének részéről Kiss Kornél (17/3 pont, 4 gólpassz), Sömenek Martin (15/9 pont, 4 lepattanó), Kovács Gábor (14 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint a dupla-duplát elérő Ryan Spagnolo (13 pont, 11 lepattanó) nyújtott átlagon felüli teljesítményt, de ez ezúttal kevésnek bizonyult: a Nagykőrös legyőzte a Hepp-kupa győztes listavezetőt.

Budapesti Honvéd SE - Calle Pubfood Békés 97-94 hosszabbítás után

Óriási meccs volt! Danijel Krsztics (41/33 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Koma Dániel (32/3 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) extrát nyújtott, ám pontszerzésben nem igazán akadt érdemi segítőjük, igaz Kertész Dániel (0 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) megint ügyesen szervezte a viharsarkiak játékát. A Honvéd csapatként egységesebbnek, kiegyensúlyozottabbnak tűnt, igaz hazai oldalon Stefán Dávid (30 pont, 10 lepattanó) teljesített kiemelkedően. Rajta kívül azonban Mucza Tamás (19/3 pont, 3 lepattanó), Máté Márk (16/12 pont, 4 lepattanó) és Kováts Róbert (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) révén próbálta ellensúlyozni a két békési extrát a Honvéd. Tegyük hozzá, hazai oldalon is volt egy kiemelkedő szervező játékos Szalay Ákos személyében, aki 4-4 ponttal, lepattanóval és eladott labdával, valamint 10 gólpasszal zárt. A rendes játékidő végén egy 8-2-t bemutatva a Békés mentette hosszabbításra a meccset, a vendégek várhatták lélektani előnnyel a ráadást, de ebben Stefán vezérletével végig vezetve a Honvéd kerekedett felül - kár, hogy csak az egyik csapat nyerhetett...

Tehetséges Fiatalok Basketball Players - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 77-60

A 17-6-ra "behúzott" második negyedre, továbbá elsősorban Szobi Dániel (19/12 pont, 4 gólpassz), az eredményessége mellett nagy mezőnymunkát is végző Buzás Bence (15/9 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett labda, 4 gólpassz), Kerkai Ákos (14/6 pont, 5 lepattanó) és Stefan Filipovics (14 pont, 5 lepattanó) ponterősségére építve, a harmadik negyedet leszámítva végig irányítva a játékot a remek formában lévő kamaraerdeiek simán nyertek a meglehetősen ellentmondásos teljesítményt nyújtó Somogyfoki Péter (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 11 eladott labda) és Tömösváry Máté (14 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezette Bonyhád ellen.