Visszavágott a Kaposvár a DEAC-nak
14
2018
2018. február 14.  |  20:50
A legutóbbi nyolc mérkőzését rendre elveszítő DEAC a nyolc győzelemmel és tizenegy vereséggel a kilencedik helyen álló Kaposvárt fogadta.

Dunn közelijével indult a találkozó, az első hazai pontokat Jones szerezte meg. Jobban kezdett a Kaposvár, a DEAC 4-4-nél beragadt, Fekete Ádám együttese pedig egy 10-2-es futást produkálva 16-6-ra vezetett, a különbség tehát kétszámjegyűre nőtt. Spica jól mozgott a palánk alatt, de ugyanez elmondható volt Hendleinről is. Velkey triplájával jött be tíz alá a Debrecen, ám jött a válasz Gibbstől (11-23). Nem engedte magához közelebb ellenfelét a KKK, végül Hendlein távolijával alakult ki a negyed végi eredmény, tizenhárom volt közte tízpercnyi játék után (17-30).

Ivosev kettese nyitotta a második etapot (17-32), a hazaiak azonban megrázták magukat. Lilov triplájával feljöttek tízre (22-32), Velkey is betalált, Jones négy pontot termelt, visszajöttek Berényi Sándor tanítványai (28-32). Gibbs törte meg a vendégek gólcsendjét, majd Ivosev volt eredményes, de Molnár gyors egymásutánban öt pontot szerzett (33-36). Kétszer is sikerült meglépnie héttel a somogyiaknak, egyszer volt közte nyolc is (37-45), azonban Bognár ziccerével és Lilov hárompontosával háromra zárkózott a nagyszünetre az újonc (42-45).

Dunn vezetésével 52-45-re lépett meg a KKK, a DEAC azonban nem adta fel. Egy 8-2-es periódussal, Molnár hárompontosa után visszajöttek egyre (53-54), Armwood triplájával egalizáltak (56-56), Lauderdale kosarát követően pedig átvették a vezetést (58-56). Tóth Péter duplája révén egyenlített a Kaposvár, majd egy triplát is értékesített a hátvéd (58-61). Ezután Lilov szerzett öt pontot (63-61), majd Dunn kosarainak köszönhetően újfent átvették a vezetést a kékek, 66-63-ra vezettek Ivosevék a harmadik negyed végén.

Gibbs hármasát Ivosev büntetői követték, majd megint Gibbs volt eredményes kintről, tíz fölé nőtt a differencia (63-74). Állandósult ez a különbség, a Debrecen nem tudott zárkózni. A harmincnyolcadik percben egy utolsó rohamot indítottak a hazaiak, győzelmi esélyeik azonban már nem voltak, végül 89-83-as nyert a Kaposvár – írta a BB1.hu.

DEAC - Kaposvári KK 83-89 (17-30, 25-15, 21-21, 20-23)

Oláh Gábor utcai sportcsarnok  V.: Cziffra Cs., Jakab L., Minár L. (Fekete L.)

DEAC: Jones 15, Lilov 21/15, Molnár A. 9/6, Lauderdale 5, Armwood 17/3. Csere: Velkey 7/3, Bognár 6, Kósa 3/3.

Kaposvár: Gibbs 24/15, Dunn 19/3, Ivosev 15, Hendlein 15/3, Spica 8. Csere: Tóth P. 7/3, Baki 1, Papp -.