12
2018
Női Amatőr Bajnokság
2018. február 12.  |  23:21
A pályára lépő élcsapatok magabiztos győzelmekkel hagyhatták el a pályákat a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, bár a Kiss Lenke KS az első félidőben remekül helytállt a Csata otthonában. A középcsapatok egymás elleni mérkőzésein született néhány meglepő - különbségű - eredmény, így a Tata kiütéses győzelme a ZTE II ellen, vagy a DEAC fölényes sikere a nyíregyháziakkal szemben. Sok volt a remek egyéni teljesítmény, szinte minden öszecsapásra jutott kegalább egy dupla-dupla. A tatai Lendér Lilla, valamint a fehérvári Rozsics Teodóra pedig 2-2 gólpasszal maradt el a tripla-duplától, a debreceni Foltin Blanka pedig mind pontban, mind lepattanóban 20-20 fölé jutott.

Piros csoport:
TFSE - Szolnoki MÁV SE 77-31
Csak a 3. negyedben tudott egyenrangú partnere lenni a Bozsó Katica (12/3 pont, 5 lepttanó, 7 eladott labda) vezette Szolnok szünetre közel 30 pontos (37-8) előnyt szerző TF-nek. Hazai részről elsősorban az izmos dupla-duplával záró Kalrócai Julianna (25/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Varga Barbara (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Németh Alma (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) tett sokat a fölényes győzelemért. A TF éppen készer annyi lepattanót gyűjtött be, mint ellenfele (52-26).

DEAC-DSI - Nyíregyházi Kosársuli 83-54
Az egészen kivételes 20 -20 pont és lepattanó fölötti dupla-duplát elérő Foltin Blanka (21 pont, 29 lepattanó, 3 blokk), valamint Gál Annamária (16 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) vezérletével a debreceniek minden negyedet megnyerve arattak magabiztos győzelmet az északkeleti derbin. Nyíregyházi részről Takács Anna (13/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, és Borza Laura (11 pont, 8 lepattanó) voltak a legeredményesebbek.

Csata DSE - Kiss Lenke KS 114-72
Hazai részről 6, az első félidőben magát egészen kiválóan tartó Kiss Lenke KS csapatából pedig 5 játékos ért el legalább 10 pontot. Az első negyed után 31-30-ra, félidőben pedig 60-53-ra vezetett a veretlen Csata. A vendégek remek első félidei teljesítményében főszerepet játszott Nagy Andrea (19/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Opitz Petra (12 pont, 9 szerzett labda, 3 lepattanó, 4 gólpassz). Abban viszont, hogy szünet után az éllovas fokozatosan felőrölte jól küzdő rivális ellenállását a dupla-duplával záró Lelik Rékának (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 11 gólpassz), Solymosi Noéminek (19 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint a nem túl jó hatékonysággal célzó, de nagy mezőnymunkát végző Angyal Barbarának (14/6 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) voltak elévülhetetlen érdemei. Nem jutott 10 pont fölé, de mezőnymunkája miatt mindenképp ki kell emelni Mányoky Rékát (9/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz). A lepattanózást 49-40-re a Kiss Lenke KS nyerte, igaz a csatások csaknem ennyi, 41 eladott labdába hajszolták bele a vendégeket.

Kecskeméti KC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 78-67
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre a Sikora Emőke (16 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Arad Zsófia (14 pont, 18 lepattanó, 4 szerzett labda)-Halász Zsófia (14 pont, 3 szerzett, 7 eladott labda)-Frindt Nikolett (10 pont - 16 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és eladott labda) kvartett vezette diósgyőri fiatalok 12 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után óriásit fordult a játék képe, magukra találtak a hazaiak, aki Farkas Petra (34/9 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) remek egyéni teljesítményére építve, elsősorban Révész Sára (14 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) segédletével káprázatos második félidőt produkálva fordítottak és végül győztek.

Fehér csoport:
ELTE-BEAC - Széchenyi KA Győr 78-49
A két középső szakaszban nagy fölényben játszva Angyal Nikolett (21 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó Dóra (17/9 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), az eredményessége mellett nagy mezőnymunkát is végző Gocsmann Ágota (10/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) és Zana Klaudia (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), valamint László Boróka (10 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) vezérletével a címvédő magabiztos győzelmet aratott a Nagy Rebeka (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz) - Horváth Krisztina (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) duó vezette győri együttes ellen.

Tatabányai KC - Szombathelyi Egyetem 70-35
Egységes csapatmunkával, Sipos Boglárka (13/6 pont, 5 lepattanó), Kulcsár Bianka (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Csicsai Kata (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Guti Alexandra (10/6 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a Tatabánya. A távolról igen gyengén célzó (3/25, 12% tripla) szombathelyiektől Simon Cintia 11/3 pont - 23 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) és Szabó-Haklits Zsuzsanna (10/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) érte el a 10 pontot.

Tatai SE - ZTE NKK II 93-55
Nem igazán tudtak tőkét kovácsolni a két Kovács, Georgina (15/3 pont - 19 mezőnyksérlet - 3 lepattanó, 7 eladott labda, 8 gólpassz) és Cintia (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) az egerszegi fiatalok, ugyanis érdemben, eredményesség tekintetében más nem tudott felnőni melléjük. A hazaiak minden negyedet megnyerve, különösen a páratlan szakaszokat megnyomva Takács Emese (26/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), a tripla-duplától csupán 2 asszisztttal elmaradó Lendér Lilla (20/6 pont, 15 lepattanó, 8 gólpasz), Kiss Judit (14/6 pont) és Kiss Csenge (12/6 pont) vezérletével fölényes, közel 40 pontos győzelmet arattak.

Zöld csoport:

Dávid Kornél KA - Bajai NKK 100-78
Egy negyed után még minimális előnye és szünetben is csupán 1 pont hátránya volt a Ferencz Andrea (28/15 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Szöllösy Boglárka (17/15 pont, 3 szerzett labda), Hilcz Alex (15/9 pont) és Kucsora Réka (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezette bajai csapatnak. Szünet után azonban nagy fölénybe kerültek a fehárváriak, akik végül a Laufer Gabriella (25/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda. 5 gólpassz)-Nagy Annamária (22/9 pont 9 lepattanó)-Rozsics Teodóra (21 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz)-Fekete Csilla (20/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett vezérletével, a lepattanózást 48-26-ra nyerve magabiztos győzelmet arattak.

Fonti-Trans Petőfi SE - BKG DSE Szigetszentmiklós 43-76
Egyik legjobbja, Czirják Noémi nélkül - hiába adta Pap Regina (16 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai együttes, s zárt kis híján dupla-duplával Kalocsai Dorina (8/6 pont - 12 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 6 gólpassz) nem volt esélye a szokásos egységes csapatjátékát nyújtva Doktor Anna (12/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Gundel-Takács Anna (12 pont, 7 lepattanó) és Ruttner Zsóka (10 pont, 4 lepattanó) vezette, a lepattanózást 47-34-re megnyerő, s a hazaiakat gólpasszok tekintetében is jócskén (23-13) felülmúló szigetszentmiklósi együttes ellen.