Nem sikerült a bravúr, nyertek az oroszok
10
2018
2018. február 10.  |  19:20
Litvánia idegenbeli és Albánia hazai legyőzését követően közel telt ház fogadta a csapatokat Miskolcon. Goree felépült, és kezdett is az oroszok ellen. 4-3-ig még mi vezettünk, aztán fordítottak, és a végére el is húztak a piros mezesek. Sok technikai jellegű hiba volt mindkét oldalon, jórészük ráadásul ki nem kényszerített helyzetből. Tíz perc után 10-18 volt az állás.

Másfél perc után 4-0-val kezdtünk, időt is kértek az oroszok. Eleinte még úgy tűnt, hiába, mert Studer egy triplát is bevágott (17-18), de aztán szép lassan magukhoz tértek a vendégek. A második negyed derekán, 17-23-nál már Székely Norbertnek kellett magához szólítania csapatát. Zhedik távolijával először lett kétszámjegyű a különbség, Maiga ziccere után pedig újra fel kellett mutatnia a T-betűt a magyar kapitánynak. A félidőre 23-37-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

Átálltunk alacsonyabb szerkezetre a folytatásban, megpróbáltunk agresszív letámadással labdákat szerezni. Nem sikerült. Bár Raksányi triplája nyitotta a második játékrészt, a harmadik negyed derekán, 33-53-nál már húsz volt közte. Ez az etap hozta a legtöbb pontot, és miután döntetlennel zárult, így minden maradt a régiben: 44-58-ról indult a záró felvonás.

Tovább folytatódott a magyar felzárkózás, hamar sikerült tízen belülre érni, 49-58-nál jött is az orosz időkérés. Kosárra kosár volt a válasz, állandósulni látszott a különbség. 63-68-nál már csak öttel mentek az oroszok, ennél közelebb azonban már nem jutottunk. Nagyot küzdöttek a magyar lányok, akik egy percre sem adták fel a harcot, de összességében érvényesült a papírforma, és megérdemelten nyertek az oroszok – írta a BB1.hu.

Magyarország – Oroszország 64–71 (10–18, 13–19, 21–21, 20–13)

Női Eb-selejtező, C-csoport Miskolc, Generali Aréna, V.: Nikolics (szerb), Kounellesz (ciprusi), Tomic (horvát)

Magyarország: Medgyessy -, Raksányi 8/6, Simon 7/3, Krivacsevics 13, Goree 4. Csere: Határ 8, Katona -, Studer 12/9, Dubei 4, Theodoreán -, Varga 8.

Oroszország: Beglova 5, Beliakova 11/9, Maiga 10, Zedik 7/3, Vadeeva 11. Csere: Leskovcseva 5, Musina 12/3, Petrusina 3/3, Tyikonyenko 5, Vieru -, Zavialova 2.