Pécsi győzelemmel indult a 20. forduló
07
2018
2018. február 7.  |  21:20
Utolsó bajnokiját játszotta a debreceni kupadöntő előtt a Pécs, amely szerda este ellenére is 1500 néző előtt fogadta a sereghajtó MAFC-ot. Ősszel a piros-feketék harmincat vertek a Gabányiban ellenfelükre. Ezúttal Demeter helyett Antóni kezdett a hazaiaknál, bár az előzetes hírek az ellenkezőjéről szóltak, végül mégis elutazott Baranyába a vendégekkel a sérüléséből lábadozó Bennet Davis, sőt csereként kapott is 15 percet Garai Péter edzőtől.

Az első negyed teljesen egál volt, sok pont, pörgős játék jellemezte mindkét oldalt (22-22). Ezt követően egy darabig még tartani tudta a lépést a PVSK-val a MAFC, de a hajrát megnyomta Csirke Ferenc együttese, amely így tízpontos előnyre tett szert (50-40).

A fordulás után, a harmadik negyedben újabb tíz pontot vert ellenfelére a Pécs, ezzel el is döntötte a találkozót. Érvényesült a papírforma. A végén már mindkét oldalon lehetőséget kapott mindenki – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA – MAFC 93–69 (22–22, 28–18, 22–12, 21–17)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1500 néző  V.: Benczur T., Farkas G., Minár L. (Balogh L.)

PVSK: Durham 9, Supola 10/6, Antóni 18/12, Budimir 13/3, Sarlija 12. Csere: Simon 6, Dukics 18/6, Harazin 2, Demeter -, Bíró 2, Popgyákunik 3/3, Krnjajszki -.

MAFC: Hot 14/3, Fodor 16/6, Misek 9/3, McCray 11, Cvetkovics 10. Csere: Lakits 2, Davis 2, Peringer -, Lakosa 5/3, Bordács -, Katona -, Szanyi -.