Női Amatőr Bajnokság
06
2018
2018. február 6.  |  23:36
Az esélyes csapatok hozták a kötelező papírforma-győzelmeket a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság múlt hét végi fordulójában, ám a címvédő ELTE-BEAC és a TF alaposan megszenvedett a sikerért a Tatabánya, illetve a Kecskemét ellen. A tatai színekben kosarazó Gusztafik Lilla volt csapata otthonában, Szombathelyen tripla-duplával vezette győzelemre jelenlegi együttesét (képünkön még a volt csapata színeiben).

Piros csoport:
Kecskeméti KC - TFSE 58-67
A vártnál jóval nehezebben nyert a TF Kecskeméten. Az első negyed után még a Farkas Petra (16/6 pont, 17 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Kálló Dóra (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette hazaiaknak volt 4 pontos előnyük. A folytatásban már az esélyes TF akarata érvényesült, amely végül Németh Alma (20 pont, 7 lepattanó), Karlócai Julianna (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5 eladott labda), valamint Szeli Dorina (10 pont) eredményességére, továbbá Miháczi Diána (8 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), valamint Fuisz Viktória (8/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 6 szerzett labda) mezőnymunkájára építve fordított és győzött. Érdekesség, hogy a Kecskemét simán, 45-30-ra megnyerte a lepattanócsatát, ugyanakkor eladott labdák tekintetében magasan felülmúlta a fővárosiakat (27-12).

Szolnoki MÁV SE - Csata DSE 25-102
Végig nagy fölényben játszva Lelik Réka (18/6 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Mányoky Réka (17/9 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 4-4 blokk és gólpassz), Bernáth Réka (15/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) és Kocsis Fanni (13 pont, 3 szerzett labda) vezérletével az újdonsült Hepp-kupa győztes gond nélkül hozta a kötelezőt Szolnokon. Az összesen 41 labdát eladó hazai csapat részéről Deme Zsófia (7 pont, 5 lepattanó) bizonyult a legeredményesebbnek.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - DEAC-DSI 77-69
Szünet után, a 3. negyedben robbantva döntötték el a maguk javára az északkeleti találkozót a Frindt Nikolett (26 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Arad Zsófia (16 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda)-Sikora Emőke (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette diósgyőri fiatalok. A debreceniek Gál Annamária (22/9 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Jávor Petra (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Foltin Bianka (12 pont - 14 mezőnykísérlet - 18 lepattanó) vezérletével nem adták olcsón a bőrüket, de a végén már nem tudták szorosá tenni a színvonalas mérkőzést.

ELTE-Fortis - Kiss Lenke KS 62-72
Az első félidő egyértelműen Kiss Lenke KS csapatáé volt, amely Nagy Zsófia (22 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Soós Alexandra (18/9 pont, 4 lepattanó) és Nagy Andrea (15 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) eredményességére építve 15 pontos előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után nagy offenzívába kezdtek a hazaiak, akik a Martina Aho (24/6 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 8 eladott labda)-Hizsnyik Dóra (18/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) duó veztésével a 3. negyed hajrájára ledolgozták hátrányukat. A szakasz végén visszavette a vezetést a KLKS, az ELTE Fortis együtteséből pedig a jelek szerint sokat kivett a felzárkózás, a hátrány ledolgozása a 3. negyedben, mert a befejező 10 perc egyértelműen a vendégeké volt, aki végül 10 ponttal nyertek.

Fehér csoport:
Széchenyi KA Győr - MAFC 86-72
A győriek színvonalas, jó játék mellett Chroméj Hajnalka (22/6 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Baffy Fanni (14/6 pont) ponterős játéka révén a 3. negyed végére 14 pontos előnyt szereztek. A jól küzdő, Fülep Csilla (18/3 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Rozsics Lilla (15/3 pont, 6 lepttanó, 3 eladott labda), az eredményessége mellett igen hasznosan is játszó Horváth Anna (12 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Horváth Enikő (10 pot, 7 eladott labda, 4 gólpassz) vezette fővárosiak a záró szakasz közepén 10 ponton belülre kerültek, de a hazaiak újítani tudtak és végül biztsan nyertek.

SzoESE - Tatai SE 76-93
Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerzett az előző csapata otthonában nagyon magát nagyon otthon érző, tripla-duplát elérő Gusztafik Lilla (31/6 pont, 14 lepattanó, 10 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint Takács Emese (22/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Kiss Judit (15/15 pont, 3 szerzett labda) és a dupla-duplával záró Lendér Lilla (14/3 pont, 12 lepattanó) vezette Tata. A hazaiak Simon Cintia (32/9 pont, 6 lepattanó), Jakubovics Dóra (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Fekete Tünde (10 pont, 4 eladott labda) eredményességének köszönhetően szünet után felzárkóztak, de a záró szakaszban újítani tudtak a vendégek, akik megérdemelten nyertek.

ELTE-BEAC Újbuda -Tatabányai KC 69-67
Érdekes, fordulatos mérkőzésen az erőn felül teljesítő, a Csátronyai Fanni (19 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Kulcsár Bianka (13/9 pont), Szamosi Rita (13/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz)-Kapornai Dóra (12/6 pont) kvartett vezette Tatabánya a szünetben még 1 ponttal vezetett. Térfélcsere után úgy tűnt, a két kulcsjátékosát, Pusztai Petrát és Szabó Dórát nélkülöző címvédő a nemcsak eredményesen, hanem nagyon hasznosan is játszó Zana Klaudia (15/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Gocsmann Ágota (12/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), György Tímea (10 pont, 6 lepttanó) és Angyal Nikolett (10 pont) eldöntik a meccset a 3. negyedben, ám a vendégeknek volt tartásuk, a záró szakaszban magukra találtak és szorossá, izgalmassá tették a végjátékot, de fordítani nem tudtak.

Zöld csoport:
Bajai NKK - Szegedi KE 57-74
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Radócz Fanni (25/3 pont, 16 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Jáhni Zsófia (23 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz)-Vári Zita (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette, a lepattanózást 63-33-ra nyerő Szeged 20 pont fölötti előnyt szerzett a 3. negyed végére. A záró szakaszban az elsőorban Ferencz Andrea (26/15 pont - 29 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szöllősy Boglárka (11/9 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda) eredményességére építve a Baja 20 ponton belülre került, de nem tuta kétségessé tenni a szegedi sikert.

Fonti-Trans Petőfi SE - Dávid Kornél KA 49-70
Pap Regina (17 pont, 6 lepattanó) időnként nagyon magára maradt a pontszerzésben, egyedül ő jutott 10 pont fölé hazai részről, így hiába bizonyult az egész mezőny legeredményesebb játékosának, a csapatként sokkal jobb fehérváriak Laufer Gabriella (16/6 pont, 9 lepttanó, 5 gólpassz), Orsó Vikória (15/3 pont, - 16 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Nagy Annamária (12/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 5 eladott labda) és Rozsics Teodóra (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

PEAC-Pécs Pingvinek - BKG DSE Szigetszentmilkós 52-73
Az első félidőben még jól tartották magukat a Szűcs Réka (16 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette pécsi fiatalok, ám ő térfélcsere után magára maradt a kosárszerzésben, s a lepattanózást 47-35-re nyerő, a Gundel-Takács Anna (16 pont, 11 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Ruttner Réka (16 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz)-Ruttner Zsóka (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette vendégek végül magabiztos győzelmet arattak.

Vasas Akadémia - PINKK SE 71-47
Benke Sára (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Zsilinszky Lilla (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével az első félidőben még jól tarották magukat a vendég baranyaiak, ám a szünet után Varga Alíz (17 pont, 11 lepattanó), Heljics Sara (10 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Mérész Beatrix (10 pont, 3 lepattanó) eredményes játékának kösuönhetően elhúzott és simán nyert a Vasas.

Fotó: frisss.hu