27
2018
2018. január 27.  |  23:09
Kovács és Ford tolta az Olaj szekerét

Eleve Andrija Csirics és Juhos Levente nélkül állt fel a listavezető Szolnoki Olaj KK otthonában a Naturtex-SZTE-Szedeák, melynek ráadásul irányítója, Marko Boltics mindössze 39 másodpercet tudott játszani (a héten meghúzódott az oldala az egyik edzésen), három kulcsemberének hiányában pedig nem lehettek vérmes reményei Andjelko Mandics csapatának. Még úgy sem, hogy az ellenfélnél nem kapott lehetőséget Sztrahinja Milosevics.

Mindezek ellenére jól tartották magukat a vendégek, bár az elején 10-2-vel kezdtek a piros-feketék, 14-14-nél már egál volt. Az első negyedet kettővel nyerték a hazaiak, másfél perccel a nagyszünet előtt alakult ki újra nagyobb különbség, amikor Ford és Kovács vezérletével tízzel meglépett a Szolnok. 50-39-el fordultak a felek.

A harmadik etap újra egál volt, megmaradt a tartása a Szedeáknak, sőt egy ponttal még közelebb is férkőzött esélyesebb riválisához. Visszaesett az iram a végére, a Szolnok sem brillírozott, a vendégek pedig közel hat percig be sem találtak a gyűrűbe. Érvényesült a papírforma, magabiztos, megérdemelt Olaj-siker született, a végére lehetőséget kaptak a fiatalok is - írja a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 85-70 (19-17, 31-22, 17-18, 18-13)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Farkas G., Nagy V. (Gencsev P.)

Szolnok: Perry 7/3, Kovács P. 17/3, Vojvoda 10/3, Ford 17/3, Tóth Á. 11. Csere: Polyák 5/3, Phillip 2, Andric 10, Tóth Z. 3/3, Rudner 3/3, Taiwo -.

Szedeák: Boltics -, Fortune 18/3, Kovács Á. 8, Petrovics 9/6, Sulovics 13. Csere: Wirth 2, Vágvölgyi 5, Révész 9, Mike 3/3, Kerpel-Fronius 4.

Dominált a fővárosban a Falco

Váratlan, ám nem meglepő húzásra szánta el magát a MAFC vezetősége, amely közös megegyezéssel szerződést bontott Jovica Arsics vezetőedzővel. Egyelőre még nincs meg az utód, így ma Garai Péter irányította a fővárosiakat. Mindkét oldalról hiányzott sérülés miatt egy-egy légiós: Bennet Davis és Milos Borisov. A Falco öt válogatottal (négy magyar és egy belorusz) állt fel a kezdéshez.

Sorra adta el a labdákat az elején a Szombathely, nagy szerencséje volt, hogy a MAFC ezt nem tudta kihasználni. Borzasztóan gyengén kezdett mindkét csapat. Govens második triplája után, a negyed derekán kezdtek elhúzni a vasiak (3-11). Többször is volt már tizenkettő közte, az első negyed 14-24-es állással zárult.

A játék képe nem változott, a folytatásban is a Falco irányított, a különbség csak még tovább nőtt. Néha egészen hajmeresztő dolgokat produkált támadásban a MAFC. 23-36-nál időt kért Garai, majd nem sokkal később, 27-41-nél újra. A félidőt Cvetkovics dudaszós triplája zárta (30-45).

A harmadik negyedben elkezdte szórni a triplákat a MAFC, Cvetkovics, Fodot és Hot is betalált, így lett a tizenhét pontos differenciából tíz (44-54). A 25. percben időt kért a Falco. Hamar rendezni tudta sorait a Szombathely, visszaállt minden a régi kerékvágásba, az utolsó etapot 48-65-ről várták a csapatok.

Minden összejött a fehér mezeseknek a folytatásban. McCray hármasával elérte a tíz pontot, Fodor is betalált kintről, majd Pustahvar ellen ítéltek sportszerűtlen faultot 54-65-nél. Hot bedobta mind a két büntetőjét, Cvetkovics pedig faulttal együtt szerzett kosarat. 10-0-s széria után, 58-65-nél időt kértek a vendégek. Egészen négyig zárkózott a MAFC, ennél közelebb azonban már nem engedték ellenfelüket Perlék. 66-74-nél még magához hívta csapatát Garai Péter, de hiába, visszaállt a közte tíz. Bár nagyot küzdöttek a hazaiak, összességében megérdemelt sárga-fekete győzelem született - írja a BB1.hu.

MAFC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-88 (14-24, 16-21, 18-20, 30-23)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Ádám J., Rácz Zs., Balogh Gy. (Balogh L.)

MAFC: Hot 20/6, Fodor 15/6, Lakits 1, McCray 14/6, Cvetkovics 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa 4, Peringer -, Katona 2, Bordács -.

Falco: Govens 19/6, Perl 14, Váradi 7/3, Pustahvar 7/3, Tóth N. 13. Csere: Norfleet 23/12, Zsigeranovics 5.

Az utolsó negyedben fordított az Atom

Budimir közelijére Barnies egy triplával válaszolt az első percben, amikor a PVSK az Atomerőmű együttesét látta vendégül a bajnokság 17. fordulójában. A folytatásban is felváltva estek a kosarak, az első negyed derekán 16-14 volt az állás. Kihagyott dobások és eladott labdák következtek mindkét oldalon, az etap végén Hinds hárompontosa után 25-24-et mutatott az eredményjelző.

A második tíz perc elején átvette a vezetést a Paks, Csirke Ferenc pedig rögtön időt is kért (25-30). Az egyperces szünet jót tett a hazaiaknak, 10-0-s rohanást produkáltak, így 35-30-nál már a vendégek mestere, Teo Cizmic rendelte magához övéit. Zárkóztak a paksiak, de aztán a Pécs megint el tudott lépni hat pontra (46-40), ám a nagyszünetig az ASE ismét csökkenteni tudta a különbséget, három egységre.

Kilenc-kettes rohammal indította a második félidőt a hazai együttes, amelynek így már 10 pont volt az előnye (55-45). A vendégek 7 perc alatt mindössze 4 pontot tudtak dobni a harmadik negyedben, így esélyük sem volt közelebb jönni a Pécshez. Az utolsó két percben Hinds vette hátára a paksi csapatot, a vezetésével a záró felvonás előtt feljött nyolcra az ASE (65-57).

Hinds büntetőivel kezdődött a negyedik negyed, amire Durham egy trojkával válaszolt, majd Simon is betalált távolról (71-59). A vendégek azonban nem adták fel, Barnies és Hinds is elsüllyesztett egy-egy hármast, 71-65-ös állásnál jött is a hazai időkérés. Hiába, öt perccel a végső dudaszó előtt az egyenlítés is összejött a Paksnak, sőt Hinds kosarával a vezetést is átvette (74-75). Elkapta a fonalat a végjátékban az Atom, amely folyamatosan növelte előnyét. Az utolsó percben még felzárkózott egy pontra a PVSK, de az ASE végül 86-84-re nyert és megszerezte tízedik győzelmét - írja a BB1.hu.

Pécsi VSK-VEOLIA - Atomerőmű SE 84-86 (25-24, 21-19, 19-14, 19-29)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Papp P., Török R., Fodor A. (dr. Valovics I.)

PVSK: Durham 27/12, Supola 14/6, Demeter -, Budimir 7/3, Sarlija 6 Csere: Simon 7/3, Bíró 8/6, Dukics 13/9, Antóni 2.

ASE: Hinds 29/15, Allen 5/3, Barnies 22/12, Eilingsfeld 11/3, Guinn 6 Csere: Ruják 7, Ogunyemi 4, Medve -.

Ivosev nélkül nem bírta a Kaposvár Körmenden

A bajnokságban második helyen álló Egis Körmend vendége volt a kilencedik Kaposvári KK az élvonal alapszakaszának 17. fordulójában. A vendégeknél Ivosev családi okok miatt nem tudta vállalni a játékot, míg Baki Gergely korán megsérült.

Ferencz triplája megadta az alaphangot, a Körmendre ellenfélként visszatérő Gibbs azonban rögtön válaszolt egy duplával. Dillard is kintről köszönt be, négy perc után már 8-4-re vezetett a házigazda. Kicsit akadozott a gépezet, Dunn távolija éppen elérte a gyűrűt, a másik oldalon Tuoyo ziccerben eladta a labdát, majd Hendlein zárta a jelenetsort egy közeli találattal. Aztán megint a Körmend kapott erőre, Hollins triplája után 15-6-nál frissített cserékkel a Kaposvár. A Körmend időt kért két perccel a vége előtt: 15-10-ről indult az első negyed hajrája. Amiben minimálisan még faragott hátrányából a Kaposvár: Fanning gyűrűből kicsorgó dudaszós triplája után 20-16 volt az első negyed.

A Gibbs, Hendlein páros egy tripla és dupla révén rögtön öt pontot jegyzett, egyetlen perc alatt fordított a Kaposvár, sőt Gibbs újabb hármasa után már kétkosárnyi volt a különbség (20-24). Megzavarta a helyzet a Körmendet, Wright támadóidő végén, kapkodva elengedett triplája jó egy méterrel kerülte el a gyűrűt. Dillard közelije majd' három perc elteltével esett be, de közben a Kaposvárnál is „bedeszkázták a gyűrűt" - Ferencz triplájával ismét a Körmend vezetett, amely a 8-0-s kaposvári kezdésre hasonló arányú rohammal válaszolt (28-24). Sőt, a hazai roham még tovább tartott: 35-24-nél már tizenegy volt közte - végül Dunn hármasa törte meg a KKK gólcsendjét. A negyedet (és a félidőt) 41-31-nél zárta a dudaszó.

Wright kettese után a remek napot kifogó Ferencz Csaba negyedik hármasát vágta be, tizenötre duzzadt pillanatok alatt a hazai előny. Állva hagyta ellenfelét a Körmend, de aztán a Kaposvár is megrázta magát - igaz, ez csak arra volt elég, hogy állandósuljon a tizenöt pont körüli differencia. Egy-egy találat után már a húszpontos különbségért mehetett a vasi együttes, amit Halász első pontjaival el is ért - 68-48-nál végképp eldőlni látszott a találkozó. Ferencz Csaba a hatodik tripláját tette helyre, első játékosként érte el a meccsen a húsz pontot.

Az utolsó tíz perc 73-51-ről indult, naná, hogy Ferencz-triplával! Gibbs kintije után Potocnik időt kért, húszon belülre jött ugyanis a Kaposvár, majd 80-67-nél megint időt kért a körmendi mester, de ekkor már sokkal erélyesebben szólt rá fiaira, akik hamar leadták előnyük majdnem felét. Közben Gibbs már harminc fölött járt, a vendég együttes pedig tízen belülre jött - négy és fél perccel a vége előtt újra meccsben volt. Dillard a támadótérfél közepéről dobott triplát, ez megfogta a Kaposvárt, amely talán el is fáradt a hajtós hajrában: hamar visszahozta a tizenöt pontos különbséget a Körmend. Ez ki is tartott a végéig, sőt a húszat is közelítette: 94-77 lett a vége - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Kaposvári KK 94-77 (20-16, 21-15, 32-20, 21-26)

Körmendi Városi Sportcsarnok
V.: Tőzsér D., Minár L., Kulcsár T. (Szabadvári J.)

Körmend: Dillard 14/6, Hollins 9/3, FERENCZ 23/21, Tuoyo 6, Horti 8. Csere: CSORVÁSI M. 18, Wright 11, Halász Á. 3/3, Fanning 2.

KKK: DUNN 21/6, GIBBS 34/12, Baki G. -, Hendlein 4, Spica 6. Csere: Tóth P. 8/6, Blaskovits 2, Bogdán 2, Hock -, Papp P. -, Grebenár -.

Tízet vert a Sopronra a Kecskemét

Djeraszimovics duplájával indult a mérkőzés, a Sopron első kosarát Parker szerezte (2-2). Dénes triplája után El-Amin talált be, de Thompson és Molnár révén zárkóztak a vendégek. Watkins kettesével 15-9-et mutatott az eredményjelző, ám Karahodzsics közelijével, valamint Thompson 2+1-es akciójával felzárkózott a KTE egy pontra (15-14), sőt Dramicsanin ziccerével a vezetést is átvette, ám végül a hazaiak fordulhattak előnnyel a második negyedre (17-16).

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Pongó hárompontosával újfent a liláknál volt a fór, azonban egyből jött a válasz El-Amintól (26-24). Thompson egyenlített, majd Molnár zsákolt, de El-Amin megint eredményes volt kintről (29-28). Egy 6-0-s periódussal 34-29-re vezetett Forray Gábor csapata, Watkins büntetőivel és El-Amin újabb trojkájával egyenlő volt az állás (34-34). A Sopron már nem tudott betalálni a hátralévő két és fél percben, Pongó azonban egy büntetőt, míg Thompson és Djeraszimovics egy-egy duplát értékesített, így 39-34-re a Kecskemét vezetett a nagyszünetben.

A második félidő elején Dramicsanin és Djeraszimovics is betalált, Pongó közelijével pedig kétszámjegyűre nőtt a differencia (34-45). Dramicsanin volt eredményes kintről (34-48), majd El-Amin törte meg a soproni kosárcsendet. Wittmann kettese után 36-50-et mutatott a tábla, a kiválóan játszó El-Amin vezérletével 12-0-s futást produkáltak a hazaiak (48-50). Kicsivel később Dénes hármasával már csak egy volt közte (53-54), Karahodzsics kosara zárta le a harmadik etapot, hárompontos vezetéssel várhatták a vendégek a záró felvonást (53-56).

Nagy küzdelem volt a parketten, egyik fél sem tudott tetemesebb előnyt kiharcolni. Djeraszimovics ziccerével 68-63-ra vezettek a vendégek, hazai oldalon Takács talált be a triplavonalon túlról (66-68). Úgy tűnt, hogy szoros lesz a végjáték, ám az SKC már nem tudott kosarat szerezni a maradék három és fél percben, így a Kecskemét megszerezte hatodik idegenbeli győzelmét - írta a BB1.hu.

Sopron KC - KTE-Duna Aszfalt 66-76 (17-16, 17-23, 19-17, 13-20)