23
2018
2018. január 23.  |  20:57
Küzdelmes meccsen verte a magyar bajnok a litván Nevezist.

Keller hatalmas blokkja után Hill ziccerből szerezte meg a meccs első kosarát, de aztán hamar fordítottak a vendégek. Kovács Ákos új lendületet adott az Albának, 19-12-nél időt kértek a litvánok. A hetedik percben lehetőséget kapott az új igazolás, Pointer is, aki több szép, látványos megmozdulással ugrasztotta talpra a nézőket, 21-14-es állással ért véget az első felvonás.

7-0-val kezdtek a litvánok, és alig két perc alatt ki is egyenlítettek. Horton jegyezte a második etap első fehérvári pontjait, büntetőkből. Sikerült néhány könnyű kosárral ismét meglógnia a magyar bajnoknak, 28-23-nál megint időt kért a Nevezis. Simpson második triplája után kétszámjegyűvé vált a különbség (35-24), de a hajrát elszúrta az Alba, így a félidőre visszajött kettőre az ellenfél (41-39).

A fordulás után egy pillanatra átvette a vezetést a Nevezis. Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a játékrész második felét megnyomták Kellerék. Közel harminc pontot dobva, tizenhármat vert ellenfelére a Dzunics-legénység, amley így megnyugtató előnyről, 70-55-ről várhatta a záró felvonást.

Maldunas köszönt be a palánk alól, amely megadta a lökést a litvánoknak. 0-6-os széria után időt kért az Alba. Likodej triplája után már csak hat volt közte (70-64). Gyorsan betalált Mohammed és Simpson, az utolsó negyed derekán a zöld mezesek próbálták meg rendezni soraikat egy timeouttal. Nem adták fel egy pillanatra sem a litvánok, kellemetlen ellenfél voltak, de hazai oldalon mindig akadt valaki, aki átlendítette az Albát a holtponton. A Fehérvár egymás elleni összevetésben is jobb a Nevezisnél, és ha a hátralévő két meccséből legalább egyet megnyer, biztosan továbbjut - írja a BB1.hu.

Alba Fehérvár - BC Nevezis 88-80 (21-14, 20-25, 29-16, 18-25)