2018
Légiós körkép
2018. január 17.  |  02:30

A bajnokságban is kikapott a Malagától a Barca

A spanyol élvonal 16. fordulójában az FC Barcelona Lassa 4957 nézõ elõtt fogadta az Euroligában is rivális Unicaja Malagát. Hiába hajráztak nagyot az utolsó negyedben a katalánok (31-13), a szinte végig jobban játszó vendégek 76-73-ra nyertek. A magyar válogatott kiválósága, Hanga Ádám közel 30 percet töltött a pályán, 8/6-os pontmutatóval, 7 lepattanóval, 6 gólpasszal, 2 labdaszerzéssel, 2 eladott labdával és 1 blokkal zárt.

Rosco Allenék nagy skalpot gyûjtöttek

5106 nézõ elõtt, 86-74-re legyõzte hazai pályán a Baskoniát az Iberostar Tenerife a spanyol élvonal alapszakaszának 16. fordulójában, ezzel beérte riválisát a tabellán (9-7). A magyar válogatott erõcsatára, Rosco Allen közel 11 percet kapott, 8/3-as pontmutatóval, 3 lepattanóval, 2 gólpasszal és 1 labdaszerzéssel vette ki a részét a sikerbõl.

Mócsánék és Golománék is kikaptak

Az Amerikai Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban (NCAA) szereplõ UCLA Bruins hazai pályán kapott ki 68-59-re az University of Colorado csapatától. A mindössze nyolcfõs rotációval dolgozó Los Angeles-ieknél Golomán György 21 percet töltött a pályán, 6 pontja mellé 4 lepattanót és 1 labdát szerzett, valamint volt 1 gólpassza is és 4 faultja.

Az Idaho State Bengals az University of Northern Colorado vendége volt, és kapott ki 94-80-ra. Mócsán Bálint 38 percet játszott, 12/6-os pontmutatóval, 7 lepattanóval, 3 eladott labdával, 3 faulttal és 1 blokkal zárt.

Pongó nélkül, Fazekassal kapott ki az Ulm II.

A német másodosztályú férfi kosárlabda bajnokság (Pro A) 18. fordulójában 91-63-ra kikapott hazai pályán az OrangeAcademy a harmadik helyezett RheinStars Kölntõl. Az ulmiak ezúttal elsõ számú játékmesterük, Pongó Marcell nélkül álltak fel, ott volt viszont Fazekas Máté, aki 14 perc alatt 5/3-as pontmutatót, 1 lepattanót, 1 gólpasszt és 1 eladott labdát ért el - írja a BB1.hu.